Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Маркетинг -> Організація маркетингових досліджень на прикладі ТзОВ „МЕКС”.

Організація маркетингових досліджень на прикладі ТзОВ „МЕКС”.

Назва:
Організація маркетингових досліджень на прикладі ТзОВ „МЕКС”.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
75,08 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ВСТУП


Темою курсової роботи є „Організація маркетингових досліджень на прикладі ТзОВ „МЕКС”.
Маркетингові дослідження - це збір, обробка і аналіз даних про ринки, конкурентів, споживачів, ціни, ринкові можливості фірми з метою зниження підприємницького ризику в процесі прийняття управлінських рішень.
Активізація підприємницької діяльності в Україні, забезпечення життєдіяльності діючих і новостворених фірм в умовах розгортання конкуренції на ринку неможливі без попереднього проведення маркетингового дослідження, виявлення сприятливих можливостей і бар'єрів у зовнішньому середовищі, пов'язаних з реалізацією цілей фірми.
ТзОВ компанія „МЕКС” займається комерційною діяльністю, торгівлею господарських товарів, будівельних матеріалів, автомобільних матеріалів, пиломатеріалів.
Фірма заснована на колективній власності і діє на основі госпрозрахунку.
Дана фірма проводить товарну політику, цінову політику, які включають в себе визначення споживчих характеристик товару і його позиціонування на ринку, розробку асортименту і способів маркетингової підтримки на різних етапах життєвого циклу, конкурентоспроможності товару, ціни конкурентів.
В першу чергу потрібно вивчити маркетингове середовище фірми - економічний потенціал України, певного регіону, зокрема, Львівщини, чинне законодавство відносно підприємницької діяльності, системи оподаткування, ознайомитись з фінансово-господарською і зовнішньоекономічною діяльністю фірми, на базі якої проводиться маркетингове дослідження.
Без виявлення проблем даної фірми в процесі її функціонування в поточному періоді, а також пов'язаних із забезпеченням перспективних цілей, неможливо визначити завдання маркетингового дослідження і напрямки його проведення. Власне цілі і завдання даного дослідження виступають орієнтирами в пошуку необхідних інформаційних джерел - внутрішніх і зовнішніх.
Мета даного курсового проекту - практично навчитиcь самостійно проводити маркетингові дослідження на конкретній інформаційній базі і обґрунтувати доцільність управлінських рішень у підприємницькій діяльності фірми.

1. Маркетингові дослідження та інформація

1.1 Сутність та система маркетингових досліджень.


Для виживання в конкурентній боротьбі необхідно постійне забезпечення осіб, що приймають рішення, максимально достовірною інформацією.
Сьогодні інформація є не менш важливим ресурсом підприємства, чим гроші, сировина, устаткування і персонал. Оперативно отримана і достовірна маркетингова інформація допомагає: одержувати конкурентні переваги; знижувати ризик; визначати відношення споживачів; стежити за зовнішнім і внутрішнім середовищем; координувати стратегію; оцінювати діяльність; підвищувати довіру до фірми; підкріплювати інтуїцію; підвищувати ефективність діяльності.
Маркетингові дослідження - це збір, обробка й аналіз інформації з метою зменшення невизначеності при прийнятті управлінських рішень.
Напрямок і характер маркетингових досліджень формуються під впливом проблем, які необхідно вирішувати. Інформація, яку необхідно одержати в ході маркетингового дослідження повинна розкривати:
купівельний попит, запити і потреби споживачів;
ресурси потенційного ринку з погляду покупців, обсяг продажів, загальна вартість продажів;
характеристику потенційних потреб;
територіальне (географічне) розміщення ринку;
дані про конкурентів (частки конкурентів на ринку, цінова політика, їхні рекламно-пропагандистські засоби і т.д.);
загальні ринкові умови (податки, закони і т.д.).
Напрямку маркетингових досліджень представлені на рис. 1.1.

Рис. 1.1. Напрямки маркетинговий досліджень
Однак дані проведених опитувань ряду фірм показують, що по ступені убування пріоритетності напрямку досліджень розташовуються в такий спосіб:
1) вивчення збуту;
2) розподіл часткою ринку між фірмами й основні характеристики ринків;
3) визначення реакції покупців на новий товар;
4) вивчення конкурентів;
5) ефективність реклами;
6) мотивація споживачів.
Оскільки маркетингові дослідження повинні бути ефективні з економічної точки зору, остільки вони повинні бути добре сплановані й організовані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Організація маркетингових досліджень на прикладі ТзОВ „МЕКС”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок