Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Апітерапія в медицині

Апітерапія в медицині

Назва:
Апітерапія в медицині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,87 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота:
“Апітерапія в медицині”


План
І.Вступ
ІІ. Огляд літератури.
Біологія бджолиної сім’ї.
Бджолина сім’я – єдина біологічна одиниця.
Кормова база.
Використання медоносів.
Лікувальне застосування квіткового пилку.
Лікувальне застосування маточкового молочка.
Використання воску в медицині.
Бджолина отрута.
Лікувальнія медом:
А) Лікування медом за його видами.
Б) Мед в кардіології.
В) Дія меду на рани.
Г) Мед при шлунково-кишкових захворюваннях.
Д) Мед в косметиці.
10)Лікувальні властивості прополісу.
Практичні рекомендації
ІІІ. Висновки.
Перелік використаної літератури.


ВСТУП
Бджоли з’явилися на 50-60 тис. років раніше людини. Багато історичних пам’яток вказують на те, що первісна людина знала і любила мед.
Американський бджоляр Лоренцо Лорен Лангстрот з Філадельфії винайшов у 1851 році перший вулик з вставними рамками, які і в наш час залишився таким, яким він був 100 років тому.
Бджільництво у світовому масштабі у наші дні досягло великих успіхів. Причиною цього є швидкий темп, яким наука рухається вперед. Доведено велике господарське значення бджільництва для розвитку садівництва, городництва. Завдяки опиленню, яке здійснюють бджоли, отримують значно вищі врожаї і якіснішу продукцію.
Значну участь у розвитку бджільництва беруть хімія і медицина. Доведено велике значення меду, бджолиної отрути, квіткового пилку для організму людини, а прополісу (бджолиного клею) і воску – для різних галузей промисловості.
Останнім часом багато науково-дослідних інститутів України, Росії, Румунії, Польщі, Німеччини, США та інших країн багатосторонньо вивчають харчові і лікувальні властивості продуктів бджільництва.
Дана курсова робота ставить за мету розглянути основні напрямки використання меду, маточкового молочка, бджолиної отрути, воску, перги, квіткового пилку у медицині і фармації, хімічний склад продуктів бджільництва, основні діючі речовини. Основну увагу в курсовій роботі приділено розгляду народних рецептів виготовлення мазей, кремів, настоянок та інших лікарських форм.
Дана робота є актуальною, бо продукти бджільництва є ефективними засобами лікування багатьох недуг – атеросклерозу, бронхіту, пневмонії, дисбактеріозу, міокардіодистрофії, оторалингологічних захворювань, тубекульозу. Перевагою цих засобів лікування є відсутність токсичного впливу на організм, легкість отримання, загальна доступність, простота у використанні.
1. БІОЛОГІЯ БДЖОЛИНОЇ СІМ'Ї. БДЖОЛИНА СІМ'Я ТА II СКЛАД
Живе матка у сім'ї до 5. років» але» найвищу яйценосність зберігає до 2-х років. Без бджіл маже прожити не більше трьох днів. Вена є родоначальником сім'ї. Чим сприятливіші були умови, в яких матка виховувалась, тим вона життєді-яльніша, здатна відкладати більше яєць, а отже, сприяти створенню сильнішої сім'ї. Великі, сильні сім'ї завжди продуктивніші, ніж малі. Матка здійснює яйцекладку у весня-но-літній період, почасти восени.
У сім'ї може бути тільки одна матка, у виняткових ви-падках— дві. Це трапляється тоді, коли в сім'ї матка вже стара і замість неї бджоли виводять молоду. Але співжиття старої і нововиведеної матки триває недовго. Як тільки во-ни зустрінуться, то молода, більш енергійна, вбиває стару матку.
Робочі бджоли. Де найменші, але основні особини бджолиної сім'ї, від яких залежить її життєдіяльність. Вони виконують всі роботи як у вулику, так і поза ним. Робочі бджоли поділяються на вуликових (нельотних) і по-льових (льотних). У вулику бджоли проводять 14—20 днів. У цей час вони будують стільники, вигодовують та обігрі-вають розплід, підтримують відповідну вологість і темпера-туру повітря в гнізді, чистять комірки, вулик, сторожують гніздо, годують матку, випаровують зайву воду з нектару, переробляють його на мед і запечатують у комірках, а квіт-ковий пилок складають у комірки для тривалого зберігання. У період виконання цих робіт у теплі погожі дні молоді бджоли вилітають з вулика для спорожнення та ознайомлен-ня з місцем знаходження свого житла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Апітерапія в медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок