Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Спирт етиловий

Спирт етиловий

Назва:
Спирт етиловий
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,94 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота
Спирт етиловий


План
Вступ
Витяг із фармакопейної статті №631 ДФ Х, що визначає властивості та якість спирту етилового
Фармакологічні властивості спирту етилового
Приготування спиртових розчинів різних концентрацій та методи їх розведення
Технологія виготовлення лікарських форм з використанням етилового спирту.
Оцінка якості і оформлення спиртових розчинів до відпуску
Висновок
Література


Вступ
Спирт етиловий (Spiritus aethylicus) – представник класу одноатомних спиртів
В фармацевтичній практиці використовують етанол, який одержують внаслідок бродіння полісахаридовмісних рослин (зерна пршениці). Присутність в спирті етиловому іншого походження таких домішок як спирт метиловий, робить неможливим його використання для виготовлення ліків.
Спирт етиловий проявляє резорбтивну, місцевоподразнюючу, рефлекторну і протимікробну дії.
Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям спирт етиловий широко викорисовується для виготовлення лікарських форм в якості розчинника, діючої та допоміжної речовини.
1. Витяг із фармакопейної статті №631 ДФ Х, що визначає властивості та якість спирту етилового
Спирт етиловий
Spiritus aethylicus
Гідроксиетан
С2Н5ОН
Опис. Прозора безколірна, рухома, летка рідина з характерним спиртовим запахом і пекучим смаком. Кипить при 78°С. Легко запалюється, горить синюватим бездимним вогнем.
Розчинність. У всіх співвідношеннях змішується з водою, ефіром, хлороформом, ацетоном та гліцерином.
Тотожність. 2 мл препарату змішують з 0,5 мл льодяної оцтової кислоти та 1 мл концентрованої сірчаної кислоти і нагрівають до кипіння; спостерігається характерний запах етилацетату.
0,5 мл препарату змішують з 5 мл розчину їдкого натру, добавляють 2 мл 0,1Н розчину йоду; з’являється запах йодоформу і поступово утворюється жовтий осад йодоформу.
Щільність. 0,812-0,808, що відповідає вмісту С2Н5ОН 95-96% (об.)
Нерозчинні у воді речовини. Суміш рівних об'ємів етилового спирту і води повинна бути прозорою.
Кислотність. До 20 мл препарату додають 25 мл свіжопрокип'яченої і охолодженої води та 5 крапель розчину фенолфталеїну. Рідина повинна забарвлюватися у рожевий колір, стійкий на протязі 30 секунд, від дoдaвaня не більше 0,2 мл 0,05 Н розчину їдкого натру.
Органічні основи. 10 мл препарату підкислюють 2 краплями розведеної сірчаної кислоти і випарюють на водяній бані. Залишок розчиняють у декількох краплях води і додають 1 мл розчину їдкого натру; не повинен відчуватися запах аміаку і органічних основ.
Хлориди, сульфати, важкі метали. 6 мл препарату розбавляють водою до 30 мл. 10 мл цього розчину не повинні давати реакції на хлориди, сульфати і важкі метали.
Альдегіди. До суміші 10 мл препарату, 10 мл води і 1 мл розчину нітриту срібла додають по краплях розчин аміаку до щезання утвореного спочатку осаду. Суміш повинна залишатися безколірною і прозорою при стоянні в темному місці на протязі 12 годин. Відновлюючі речовини.
Відновлюючі речовини. Циліндр з притертою пробкою ополіскують досліджуваним спиртом, вносять 50 мл цього спирту і занурюють на 10 хвилин у воду, що має температуру 15°С таким чином, щоб вода знаходилася вище рівня спирту у циліндрі. Через 10 хвилин у циліндр додають 1мл 0,02% розчину перманганату калію, закривають циліндр пробкою і, перемішуючи рідину, знову занурюють у воду, що має температуру 15°С. При стоянні червоно-фіолетове забарвлення суміші поступово змінюється і має досягти забарвлення еталону не раніше ніж за 20 хвилин.
Сивушні олії. Смужку фільтрувального паперу змочують сумішшю, яка складається із 10 мл препарату 5 мл води і 1 мл гліцерину. Після випаровування рідини не повинен відчуватися сторонній запах. Сивушні олії і інші органічні речовини. 10 мл препарату поміщають у невелику колбу, ретельно споліскують досліджуваним спиртом, приливають при постійному взбовтуванні в декілька прийомів 9 мл концентрованої сірчаної кислоти, суміш нагрівають до утворення бульбашок піни і дають їй остигнути. Рідина повинна залишатися безколірною.
Дубильні і інші екстрактивні речовини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Спирт етиловий

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок