Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Формоутворюючі речовини-основи супозиторіїв. Поверхнево-активні речовини

Формоутворюючі речовини-основи супозиторіїв. Поверхнево-активні речовини

Назва:
Формоутворюючі речовини-основи супозиторіїв. Поверхнево-активні речовини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,88 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
Тема: Формоутворюючі речовини-основи супозиторіїв.
Поверхнево-активні речовини.


План
Супозиторні основи:
основи нерозчинні в воді;
водорозчинні основи
Поверхнево активні речовини, як ксенобіотики.
Використання ПАР в фармацевтичному аналізі.
Динамічне поверхневе натягання крові і мочі при хронічному гломерулонефриті.
Вступ
Супозиторії – дозовані лікарські форми, тверді при кімнатній температурі і розплавляють або розчиняються при температурі тіла. Назва “супозиторії” – збірний термін, присвоєна групі лікарських форм, призначених для введення в легко доступні порожнини тіла, природні канали і паталогічні отвори. Латинське слово “Suppositorius” означає підставний походить від Supponere – підкладати.
З технологічної точки зору в історії супозиторіїв можна розрізняти: перший період – час до введення масла какао як супозиторної основи і приблизно до XVIII століття/, другий – час його безроздільної переваги як основи, приблизно до кінця другого десятиліття XX століття/ і третій – час широких пошуків, замінників масла какао /теперішній час/.
Така періодизація в історії супозиторіїв цілком природна і необхідна, бо, з одного боку, властивості, введення супозиторіїв, головним чином, визначаються основою, а з другого – характер використовуваної основи в цілому обумовлюється розвитком формації та медицини, успіхами в галузі створення лікарських препаратів і їх впровадження в практику.
В останні роки в нашій країні збільшився промисловий випуск і номенклатура супозиторіїв. Випускаються супозиторії з іхтіолом, екстрактом беладони, ністатином, натрію гідрокарбонатом з корди гітом, димедролом для дітей.
Супозиторні основи.
Свічки, вагінальні супозиторії і палички складаються із основи і лікарських речовин, рівномірно розподілених в основі. До супозиторних основ висувають такі вимоги: а) основа повинна плавитися (або розчинятися) при температурі тіла, щоб забезпечити максимальний контакт між лікарською речовиною і смуговою оболонкою; б) основа повинна бути достатньо тверда в момент введення свічок, кульок і паличок, щоб можна було запобігти пружності мязів, які закривають отвори. Інакше кажучи, супозиторна основа повинна володіти властивостями розм’якшення “м’язевидну стадію”; в) основа повинна сприймати приписані лікарські речовини; г) основа не повинна змінюватися від дії повітря, світла і реагувати з введеними в неї лікарськими речовинами; д) основа повинна бути індиферентна в фармакологічному відношенні.
Супозиторні основи, які використовують в аптечній практиці можна віднести до двох груп: 1) нерозчинні в воді; 2)водорозчинні. Перші являються жировими речовинами, другі желатинові і мильні мильца і інші речовини.
Основи нерозчинні в воді.
Олія какао (Oleum Cacao) Рослинний жир щільної консистенції отриманні із насіння шоколадного дерева, в насіння яких його міститься близько 50%. Масло какао при кімнатній температурі представляє собою куски світло-жовтого кольору із слабким ароматним запахом і приємним смаком. Температура плавлення 30-34єС. Кислотне число не повинно бути більш 2,25. масло какао – старовинна хороша супозиторна основа, але імпортна, тому на заміну їй використовують інші основи.
Жир кориці з японської (Cleum Cinnatoti pedunculati). Твердий жир із ядра плодів кориці японської. Запропонований Л.І. Єристові (1957) в якості повноцінного аналога олеї какао. Методом пресування із плодів можна отримати близько 30% жиру. Від твердої консистенції, жовто-білого кольору, зі слабким ароматним запахом. Температура плавлення 34-55 єС. При цьому жир кориці японської, як і олія какао, зразу ж перетворюється в рідину.
Твердий жир плодів зонтичних. Досліди, проведені Ю.Г. Борисюком і З.А, Непомнящою, показали, що щільна частина жирної коріалурової олії, яка складається в соновному із тригліцеридів петрозелінової кислоти – СН3H5[CH3(CH2)10CH=CH(CH2)4COO]3, маючого температуру плавлення 30-31 єС, може бути використана в якості супозиторної основи замість, олії какао.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Формоутворюючі речовини-основи супозиторіїв. Поверхнево-активні речовини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок