Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Догляд за хворими і літургія (liturgia)

Догляд за хворими і літургія (liturgia)

Назва:
Догляд за хворими і літургія (liturgia)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,85 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Догляд за хворими
Догляд за хворими і літургія (liturgia) це комплекс заходів, що спрямовані на полегшення стану хворого і забезпечення позитивного процесу лікування.
Догляд за хворими, в широкому розумінні, включає в себе наступні заходи:
створення і підтримання здорового гігієнічного середовища навколо хворого;
спостереження за функціонуванням усіх органів і систем організму хворих;
створення і підтримання позитивного психологічного середовища навколо хворого, підбадьорювання, навіювання віри в одужання;
проведення діагностичних маніпуляцій (збирання сечі, калу, шлункового та ін. соків);
надання допомоги при фізіологічних відправленнях, під час прийому їжі;
виконання призначень лікаря;
виконання лікувальних процедур (постановка банок, п’явок, гірчичників, компресів, примочок, виконання ін’єкцій та ін);
профілактика ускладнень, що можуть виникнути при неправильному догляді за важкими хворими (пролежні, гіпостатична пневмонія та ін.);
надання долі карської (першої медичної) допомоги при деяких невідкладних станах (промивання шлунку, постановка клізм, допомога при блюванні, запаленні, непрямий масаж серця, штучна вентиляція легень та ін.);
ведення медичної документації.
З цього випливає, що такі поняття як догляд за хворим та лікування є ланками єдиного процесу, доповнюють одне одного і спрямовані на досягнення однієї мети – одужання чи покращення рівня здоров’я пацієнта.
Неможливо досягнути позитивного результату в лікуванні будь-яких хворих без твердих знань методик та чіткого виконання гігієнічних та лікувальних процедур і маніпуляцій. В зв’язку з цим медичні працівники, в тому числі і фармацевти повинні знайти аналогію і фізіологію методики, найпростіші механізми розвитку паталогічного процесу в організмі, його перебіг, можливі ускладнення, дію конкретної лікувальної процедури (банки, гірчичники, компреси, п’явки тощо), особливості особистої гігієни важко хворих.
1. Транспортування хворих
Транспортування хворих – перевезення або перенесення їх з одного відділення до іншого або з одного лікувального закладу до іншого, а також перекладання хворого у ліжку.
В залежності від загального стану всіх хворих ділять на транспортабельних і нетранспортабельних.
Транспортабельними вважаються пацієнти, які без шкоди для свого здоров’я можуть самостійно пересуватися (задовільний стан), яких можна перевозити на каталці, кріслі-каталці, переносити на ношах (стан середньої важкості, важкий стан).
Нетранспортабельними вважаються пацієнти, які знаходяться у важкому стані, а перевезення чи перенесення може спричинити загрозу для життя. Такі хворі потребують невідкладної або реанімаційної допомоги.
Пацієнтів у стані середньої важкості транспортують на кріслі-каталці.
1.1 Методика транспортування на кріслі-каталці.
Пацієнту пояснюють суть і хід майбутньої процедури. Спочатку нахиляють крісло-каталку вперед, наступивши на підставку для ніг і, підтримуючи його, садять в крісло. Опускають крісло-каталку у вихідне положення. Під час транспортування необхідно спостерігати за тим, щоб руки пацієнта не виходили за межі підставки.
1.2 Транспортування хворих на ношах
Транспортування здійснюється за допомогою двох чоловік. Медичний персонал під час перенесення повинен йти не в ногу, короткими кроками. При транспортуванні хворих на сходах поступають таким чином:
при транспортуванні вгору (мал. 2) хворого несуть головою вперед. Той, що йде попереду тримає ноші на опущених руках, той, що йде позаду, тримає ручки нош і себе на плечах.
Мал. 2 Транспортування хворих вверх по сходах
при транспортуванні вниз пацієнта несуть ногами вперед. Той, що йде позаду тримає ручки ноші на витягнутих руках, той, що йде попереду, тримає ручки нош на своїх плечах.
Мал. 3 Транспортування хворих вниз по сходах
Існує багато прийомів перекладання хворих в залежності від площі приміщення, кількості медичного персоналу.
При достатній площі приміщення ноші ставлять перпендикулярно до ліжка. В першому варіанті (мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Догляд за хворими і літургія (liturgia)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок