Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Сапоніни

Сапоніни

Назва:
Сапоніни
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота на тему:
„Сапоніни”


План
Вступ.
1. Огляд літератури
1.1. Медичне і господарське значення даної групи БАР. Історія використання їх в медицині.
Хімічна характеристика групи діючих речовин.
Рослинні джерела даної групи БАР, локалізація діючих речовин в органах рослин.
Ареали дикорослих і райони культивування рослин, які є джерелами даної групи БАР. Особливості накопичення діючих речовин в залежності від кліматичних факторів і фаз вегетації рослин.
Сучасні рослинні лікарські препарати, що вміщують досліджувану групу БАР, використання їх в медицині.
1.6. Вирішення проблеми створення сировинної бази для одержання рослинних препаратів на основі даної групи БАР.
Практичні рекомендації, пропозиції.
Висновки.
Перелік використаної літератури.


ТРИТЕРПЕНИ ТА ТРИТЕРПЕНОВІ САПОНІНИ
Тритерпени мають у молекулі ізопренову одиницю С5Н8, яка повторюється шість разів і утворює сполуки сумарної формули С30Н48. Будова тритерпенів звичайно циклічна, за винятком сквалену, який є біогенетичним попередником тритерпенів і стероїдів.
Тритерпеноїди містяться у рослинах у вільному стані та у виг-ляді глікозидів, які називають тритерпеновими сапонінами.
Біосинтез
Остання біохімічна концепція біосинтезу свідчить, що тритерпеновий С30-попередник синтезується з'єднанням двох Ц фарнезильних С15-залишків «хвіст до хвоста», з якого після про-ходження декількох проміжних стадій утворюється сквален.
Сквален перетворюється на сквален-2,3-оксид, у молекулі якого атом С-3 асиметричний. Далі він циклізується. Цією реакцією фотосинтезуючі рослини, які утворюють циклоартенол, відрізняються від нефотосинтезуючих організмів (гриби, тварини), у яких продуктом метаболізму є ланостерол. Шлях від сквален-2,3-оксиду до пентациклічних тритерпенів, наприклад осамірину, підкріплений значними експериментальними даними.
Будова і класифікація
За кількістю циклів у молекулі тритерпеноїди поділя-ють на тетрациклічні та пентациклічні. Останні більш поширені. Відомо понад 3000 тритерпенових сполук, що відносяться за будовою до 20 основних типів.
Головні типи тетрациклічних тритерпенів являють собою похідні родоначальних вуглеводородів: ланостану, циклоартану і дамарану.
У формулі ланостану наведено нумерацію вуглецевого ядра, де атоми С-28 і С-29 зарезервовані для додаткових атомів вугле-цю, які у рослинних стеролах приєднані до С-24.
До підгрупи дамарану відносять аглікони сапонінів женьшеня Рапах ginseng, Araliaceae. Похідні циклоартану знайдені в родинах Fabaceae, Ranunculaceae та ін.
Найпоширеніші типи пентациклічних сапонінів — це типи лупану, гопану, фріделану, урсану (а-амірину), олеанану (р-амі-рину).
З функціональних груп у положеннях С-2, С-3, С-4, С-14, С-16, С-17, С-19 можуть бути гідроксильні, метальні, метоксильні, альдегідні, кетогрупи, лактонні й ефірні радикали. Тритерпеної-ди, що містять альдегідну, лактонну групи або ефірні зв'язки, нестійкі та можуть змінюватися у процесі виділення з рослин. Значна частина пентациклічних сполук містить у своєму складі кислотне угрупування. Звичайно сахарними залишками заміщуєть-ся гідроксил у С-3, карбоксильна група або обидві групи разом, утворюючи дисахариди. Подвійний зв'язок найчастіше зустрічаєть-ся у положеннях С12~Сп або С20~С21.
Поширення
Тритерпеноїди визначені більш як у 70 родинах, для яких вони часто бувають хемотаксономічними маркерами. У при-роді найчастіше зустрічаються похідні а- і (3-амірину, наприклад олеанолова, урсолова та бетулінова кислоти, але більший фізіо-логічний вплив мають сапоніни. Тритерпеноїди локалізуються у живиці, молочному соку, покривних тканинах багатьох рослин, наприклад у родині Rosaceae (Potentilla erecta, Rubus caesius та ін.), а також у грибах (Inonotus, Ganoderma). Біологічна роль тритерпе-ноїдів у життєдіяльності рослин остаточно не з'ясована.
Фізико-хімічні властивості
Тритерпеноїди у вільному стані, як правило, кристаліч-ні сполуки з чіткою температурою топлення, нелеткі. Це ліпофіль-ні речовини, які розчинні в органічних розчинниках і нерозчинні у воді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Сапоніни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок