Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Фармакогностична характеристика ромашки лікарської і ромашки без’язичкової, що застосовуються для профілактики і лікування різних нозологічних груп захворювань

Фармакогностична характеристика ромашки лікарської і ромашки без’язичкової, що застосовуються для профілактики і лікування різних нозологічних груп захворювань

Назва:
Фармакогностична характеристика ромашки лікарської і ромашки без’язичкової, що застосовуються для профілактики і лікування різних нозологічних груп захворювань
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
на тему:
“ Фармакогностична характеристика ромашки лікарської і ромашки без’язичкової, що застосовуються для профілактики і лікування різних нозологічних груп захворювань ”


План
Вступ
Огляд літератури:
Назва лікарської рослини і лікарської рослинної сировини, синоніми
Ареал розповсюдження. Заготівля лікарської рослинної сировини
Відмінні ознаки ромашки лікарської та інших видів ромашки
Відомості про хімічний склад досліджуваної лікарської рослинної сировини. Детальний фармакологічний аналіз біологічно активних речовин, що входять до складу ромашки лікарської
Фармакологічні особливості і використання
Лікарські форми, способи вживання, дози
Рецептурні прописи, до складу яких входить суцвіття ромашки лікарської
Елементи агротехніки вирощування ромашки лікарської
Висновок
Література
Вступ
З кожним роком покращується медичне обсуговування населення нашої країни. Разом із розвитком медичних закладів і аптечної мережі багато уваги приділяється подальшому росту медичної промисловості, призначений забезпечувати населення в достатній кількості сучасними ефективними методами лікування і профілактики – лікарськими формами.
Лікарські рослини являється висхідним матеріалом для ряду лікарських препаратів, а в багатьох випадках використовується і без спеціальної переробки. В світовій практиці 40 % , а в нашій країні більше 45 % лікарських препаратів, що випускаються хіміко – фармацевтичною промисловістю, виготовляються із рослинної сировини, а серед препаратів, що застосовують для профілактики і лікування серцево – судинних захворювань, захворювань печінки, шлунково – кишкового тракту три четвертих виробляються із лікарських рослин. Багато видів лікарської рослинної сировини користуються необмеженим попитом на внутрішньому ринку.
Україна завдяки своїм природньо – кліматичним умовам є однією з найважливіших держав по заготівлі лікарської рослинної сировини. На території України проростає більше 200 різноманітних видів лікарських рослин, із яких майже половина вже знайшла своє практичне застосування і заготовляється в організованому порядку. Не менш важливе місце серед великої кількості рослин займає ромашка лікарська.
1. Назва лікарської рослини і лікарської рослинної сировини, синоніми
Немає більше відомої рослини в медицині, як у народної, так і в традиційної, чим аптечна ромашка. Вона з успіхом застосовується в медицині й косметології. У чому секрет цієї чудесної рослини? Небагато історії.
Назва рослини на латині - Matricaria chamomilla (Matricaria recutita, Anthemis nobilis) - має грецьке походження й було дано ромашці через зовнішні характерні ознаки: низькорослості, наявності дрібних квіточок і листів, а також специфічного запаху рослини, що віддалено нагадує, як здавалося древнім мудрецям, запах яблук. Ромашка була об'єктом поклоніння в стародавності. Її цілющі властивості поклали початок багатьом звичаям. Наприклад, спеціально для фараона Рамзеса лікарі готовили ефірне масло ромашки. Слідом за єгиптянами звичай уживати ромашку в лікувальних цілях виник у греків і римлян. В англосаксів ромашка була одним із семи священних рослин. В усі століття ромашку використали для лікування нашкірних хвороб у маленьких дітей і дорослих, при нетравленні, безсонні й ревматизмі. У цей час ромашка вважається лікарською рослиною в 26 країнах Європи й входить до складу безлічі рецептурних прописів. Щодня у світі випивається більше мільйона чашок ромашкового чаю!
Ромашка лікарська (камiлка, камiлiя, комілка, комілотея, роман дробний, роман-зілля, романець, романичка, романиця, романок, ромашка аптечна, ромнянок, руменка, румено, рум'яник, рум'янка).
Chamomilla recutita (Matricaria chamomilla). Синоніми: рум'янка, романець.
Однорiчна трав'яниста ароматна рослина родини айстрових. Стебло пряме, цилiндричне, голе, розгалужене, до 50 см заввишки. Листки черговi, голi, сидячi, перисторозсiченi з лінійними частками, кошики на довгих квітконіжках поодиноко вінчають верхівки гілок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Фармакогностична характеристика ромашки лікарської і ромашки без’язичкової, що застосовуються для профілактики і лікування різних нозологічних груп захворювань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок