Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості будови і функції органу зору у дітей

Особливості будови і функції органу зору у дітей

Назва:
Особливості будови і функції органу зору у дітей
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст
Вступ
Розділ I Огляд літератури ………………………………………………………5
1.1. Особливості будови і функції органів зору у ссавців …………………..5
1.2. Фізіологія органу зору…………………………………………………….10
1.3. Етапи онтогенезу у людини……………………………………………….16
Розділ II Матеріали і методи дослідження ………………………………..18
Розділ III Результати дослідження та їх обговорення
3.1. Особливості будови і функції органу зору у дітей …………..…………..20
3.2. Особливістю органу зору у людей зрілого віку…………………………25
3.3. Хворобливість органа зору у дітей та дорослих , які знаходяться на обліку Підлісківського ФАП………………………….………………………27
Висновки ............................................................................................................32
Список виконаної літератури ........................................................................33
Додатки
Вступ
Актуальність
Організм людини в своєму розвитку проходить три етапи ; еволюційний, стабільний та інволюційний. Від моменту народження до 18 -21 років організм переживає стабільний етап.
Еволюційний етап характеризується перевагою розмноження клітин над їх руйнуванням. На цьому етапі маса тіла людини порівняно з новонародженим збільшується в 20 – 25 разів. Так, у період ранньго дитинства ( 1-3 роки ), а також у віці 5-7 років і в період статевого дозрівання і спостерігається посилений ріст дитини, а між періодами, навпаки – посилений розвиток ( диференціювання ) тканин, органів і в цілому всього організму. Циклічність – одна з основних закономірностей еволюційного етапу.
Стабільний етап онтогенезу характеризується зрівноваженістю процесів утворення та руйнування клітин і збереження маси й розмірів тіла та його окремих частин. Припинення росту тіла свідчить про те , що настала зрілість. У цей період маса наростає, в основному за рахунок жирової тканини, хоча при спортивних тренуваннях вона може збільшуватись й за рахунок м’язової маси.
Інволюційний етап онтогенезу характеризується перевагою руйнівних процесів над утворювльними, а тому спостерігається зменшення
тіла та його розмірів. На цьому етапі відбувається старіння організму. Старість – не хороба, але як правило вона розвивається й перебігає на фоні різних захворювань. Однією з важливих закономірностей росту й розвитку є поступовість і необоротність. Людина в своєму розвитку ряд етапів – один за одним.
Отже, актуальним є вивчення зміни будови органу зору у ссавців на стабільних інволюційних етапах онтогенезу.
Мета і задачі дослідження : всебічно і об’єктивно висвітлити доступний матеріал з даного дослідження, комплексному і науковому аналізів фактів узагальнені досвіду. Вивчити будову і функції органу зору на етапах онтогенезу у ссавців.
Відповідно до мети дослідження було поставлено такі задачі :
оволодіти методикою визначення гостроти зору у людини
вивчити особливості будови і функції органу зору у ссавців
познайомитися з етапами онтогенезу у людини
вивчити особливості колірного зору в онтогенезі
дослідити функцію органу зору в онтогенезі у дорослих та дітей, які знаходяться на диспансерному обліку Підлісківського ФАП.
Об’єктом дослідження є складові частини ока
Предметом вивчення даного дослідження є морфологічні особливості ока на різних етапах онтогенезу
Методи дослідженя. Для визначення морфофункціональних змін компонентів ока, сітківки, кришталика, гостроти зору вивористовували таблиці та формулу розрахунку гостроти зору.
Наукова новизна полягає в тому, що дана робота виконувалась на базі ФАП с. Підліски вивчено 63 лабораторні картки людей різного віку, ( діти, люди зрілого та похилого віку ) , в яких доліджували гостроту зору, кольоровідчуття, рефракція ока в нормі при патології.
Розділ I . Огляд літератури
Особливості будови і функції органу зору у ссавців
Орган зору складається з очного яблука, зорового нерва і додаткових органів ока.
Очне яблуко має форму шара, тоді як у дорослої людини воно злегка витягнуте в передньо – задньому напрямку. Розміщується очне яблуко в очній орбіті черепа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Особливості будови і функції органу зору у дітей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок