Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Застосування масажу при гіпертонічній хворобі

Застосування масажу при гіпертонічній хворобі

Назва:
Застосування масажу при гіпертонічній хворобі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,25 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Застосування масажу при гіпертонічній хворобі


План
Вступ.
І. Вплив масажу на організм.
ІІ. Етіологія і патогенез при гіпертонічній хворобі.
2.1. Етіологія.
2.2. Патогенез.
ІІІ. Застосування масажу при гіпертонічній хворобі.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ.
Масаж – це сукупність прийомів механічного дозованого впливу на тіло людини за допомогою різних прийомів і маніпуляцій, проведених руками чи за допомогою спеціальних апаратів з лікувальною чи профілактичною метою. Органи і системи організму не залишаються байдужними до цього впливу, вони реагують на нього різними функціональними змінами.
Однак тут доречно згадати, що людський організм – одне із ідеальних і складних створень природи. От чому, вивчаючи масаж і основні його прийоми, треба настільки ж ясно засвоїти, який вплив робить той чи інший масажний вплив на наш організм, його органи і системи.
Саме тому масаж є актуальним напрямком. Сукупність зазначених факторів і обумовила вибір теми дослідження.
У спеціальній літературі розгляд проблем масажу в роботах таких дослідників як Асатрян Ж.Х. та Бірюков А.А.
Основна мета курсової роботи складається у докладному вивченні впливу масажу на організм.
Визначена мета дослідження обумовила постановку і рішення таких задач:
1) визначити вплив масажу на організм;
2) визначити етіологію та патогенез при гіпертонічній хворобі;
3) відобразити застосування масажу при гіпертонічній хворобі.
Об'єктом дослідження є організм.
Предмет курсової роботи складає вплив масажу.
Методологічною основою є наукові методи, що спираються на вимоги об'єктивного і всебічного аналізу впливу масажу на організм людини.
Структура курсової роботи визначена метою і задачами дослідження і містить у собі вступ, три розділи, висновки і список використаної літератури.
І. Вплив масажу на організм.
Отже, масаж. Саме слово це – французьке, походить від дієслова «розтирати». Він, у свою чергу, запозичений, видимо, з арабської мови: по-арабськи «мас» означає «стосуватися», «легко і ніжно надавлювати». Існують і інші припущення про походження цього терміна. І по звучанню, і за змістом йому близькі, наприклад, грецьке «массо» (стискати руками), латинське «маса» (що доторкаються до пальців», давньоєврейське «машень» (обмацувати). Український професор В.К.Крамаренко, що вивчав походження терміна «масаж», у своїй книзі «Посібник з масажу і лікарської гімнастики» (1911 р.) писав: «...слово «масаж» відбулося від російського «мазати». Найбільше точно суть справи відбиває, мабуть, грецький варіант, хоча і не розкриває сутності цього чудового засобу, що, утім, не дивно, тому що жоден термін не може відбити всіх граней і особливостей названого явища.
Різноманіття використовуваних у масажі прийомів дозволяє застосовувати у великому діапазоні впливу від дуже слабких до досить сильних. Прийоми масажу, діючи на тканині, викликають порушення механорецепторів, призначених для перетворення енергії механічних роздратувань у специфічну активність нервової системи – у сигнали, що несуть нервовим центрам інформацію. Механорецептори розподілені по всьому тілу. До них відносяться рецептори шкіри, що дратуються дотиком, тиском, струсом, ударами та інше. Сюди відносяться рецептори м'язово-суглобного почуття (пропріорецептори) і рецептори внутрішніх органів (гентерорецептори), що приходять у порушення при зміні тиску на органи і стінки судин (барорецептори).
У шлунку, жовчному і сечовому міхурах, перикарді, оболонках мозку, крім барорецепторів, маються інші механорецептори, що дратуються не при зміні тиску в судинах, а при натягу чи розслабленні гладкої мускулатури і зв'язувань цих органів. Роздратування механорецепторів звичайно викликає рефлекторне підвищення артеріального тиску, що залежить головним чином від рефлекторного посилення тонусу судинозвужувального центра. Отже, механічна енергія масажних прийомів перетворюється в енергію нервового порушення, що є початковою ланкою в ланцюзі нервово-рефлекторних реакцій механізму дії масажу на організм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Застосування масажу при гіпертонічній хворобі

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок