Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Структурно-функціональні особливості зубо-щелепної системи в онтогенезі

Структурно-функціональні особливості зубо-щелепної системи в онтогенезі

Назва:
Структурно-функціональні особливості зубо-щелепної системи в онтогенезі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ТЕМА: Структурно-функціональні особливості зубо-щелепної системи в онтогенезі


ЗМІСТ
Вступ | 3
І. Розвиток ротової порожнини: | 4
Розвиток верхньої щелепи;
Розвиток нижньої щелепи.
ІІ. Стадії розвитку зубів: | 6
1. Закладка і утворення зародків;
2. Диференціація;
3. Гістогенез зубних тканин;
4. Розвиток постійних зубів.
ІІІ. Прорізування зубів. | 10
ІV. Клініко-морфологічна класифікація патологій | 11
1. Аномалії числа зубів;
2. Аномалії величини форми зубів;
3. Аномалії положення окремих зубів;
4. Звуження щелеп і зубних дуг;
5. Прогнатія:
а) зубоальвеолярна;
б) функціональна;
в) скелетна;
г) верхньощелепна макрогнатія;
д) нижньощелепна мікрогнатія.
6. Прогенія:
а) справжня;
б) несправжня;
в) вимушений прикус.
7. Глибокий прикус:
а) зубоальвеолярний;
б) скелетний.
8. Вимушений прикус.
9. Перехресний прикус.
Використана література | 28


ВСТУП
Відомості про анатомо-фізіологічні особливості будови щелепно-лицевої області необхідні для розуміння тих патологічних процесів, розвиток і прояв яких знаходяться в прямій залежності від будови і характеру навколишніх органів і тканин. Наука "Стоматологія" поділяється на З розділи: терапевтичний, хірургічний і ортопедичний. Терапевтичний розділ стоматології об’єднує ряд захворювань органів порожнини рота, які підлягають в основному консервативному, а інколи і комплексному лікуванню. Хірургічна стоматологія - це наука про захворювання органів порожнини рота, кісток лицевого скелета, тканин, прилеглих до відділів обличчя і шиї, які потребують хірургічних методів лікування. Ортопедичну стоматологію можна оприділити як науку про розпізнавання, профілактику і лікування аномалій і набутих дефектів, пошкоджень і деформації органів зубо-щелепної системи.
Метою є вивчення етіології, патогенеза, клініки і діагностики запальних, опухолевих захворювань, пошкоджень і їх наслідків, набутих і вроджених дефектів, аномалій розвитку і деформацій щелеп і зубів, органів порожнини рота, тканин приротової області і методів їх лікування.


РОЗДІЛ І. РОЗВИТОК РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ
Розвиток порожнини рота з ротової ямки тісно пов’язаний з розвитком лицевої частини черепа. Його утворення відбувається у двотижневого ембріона із механізму жаберного апарату. Розвиток ротової порожнини починається з випячування екдерми на головному кінці зародка назустріч сліпому кінцю передньої кишки, від якої на першому етапі ротова ямка відділена глотковою перепонкою. На 3 тижні ембріонального періоду розвитку відбувається розрив глоткової перепонки, в результаті чого виникає з'єднання ротової ямки з порожниною первинної кишки. Обидва ці утворення утворюють первинну ротову порожнину ембріона, яка розташовується між верхніми і нижніми щелепними відростками. На 6-7 тижні розвитку ембріона в результаті зростання країв піднебінних відростків відбувається розділення первинної ротової порожнини на остаточну порожнину рота і носа .Ще до повного зростання піднебінних відростків і остаточного утворення верхньої і нижньої щелеп на 6-7 тижні ембріонального періоду з'являються перші ознаки розвитку зубів.
Верхня щелепа проходить дві стадії розвитку, її перетинковій основі на 7-8 тижні внутрішньоутробного розвитку з'являються два ядра закостеніння. Одне з них закладується під очною випуклістю, утворюючи лобну, скулову, задню частину піднебінного відростка і очну поверхню. Друге ядро знаходиться в передній частині піднебінного відростка і формує міжщелепну кістку, яка зберігається у тварин в вигляді самостійної кістки. На 5-му місяці внутрішньоутробного розвитку кісткові ядра закостеніння зливаються в одну кістку. В альвеолярному відростку закладені зародки молочних і постійних зубів. Повітряносна пазуха виникає на 6-му місяці внутрішньоутробного розвитку у вигляді випячування слизової оболонки середнього носового ходу. Після народження порожнина пазухи збільшується і до 8-9-го року заповняє майже все тіло верхньої щелепи.
Нижня щелепа непарна, рухома по відношенню до інших кісток черепа, має вигляд вигнутої платники і поділяється на тіло і гілки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Структурно-функціональні особливості зубо-щелепної системи в онтогенезі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок