Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Дослідження структури та функцій серця людини

Дослідження структури та функцій серця людини

Назва:
Дослідження структури та функцій серця людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,82 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
міст
ступ
Огляд літератури
І Серце
1.1. Будова серця
1.2. Будова стінки серця
1.3. Провідна система серця
1.4. Осердя
ІІ Кровопостачання серця
2.1. Артерії
2.2. Вени
2.3. Лімфатичні судини
ІІІ Топографія серця
IV Ембріогенез
V Іннервація
5.1. Нервова
5.2. Саморегуляція
5.3. Гуморальна
VI Фізіологічні властивості міокарда
6.1. Збудливість
6.2. Скоротливість
6.3. Рефрактерність
6.4. Автоматизм
6.5. Провідність
VII Робота серця та її прояви
7.1. Механічні прояви
7.2. Електричні прояви
7.3. Фази серцевого циклу
VIII Структурно-функціональні особливості будови серця людини на різних етапах онтогенезу
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
ослідження структури та функцій серця людини і ссавців є актуальною проблемою на сьогоднішній час. Робота серця є необхідною умовою для підтримання життєдіяльності організму і вивчення цього питання допоможе краще ознайомитись з будовою та роллю серця у житті людини і тварин.
Серце є чотирикамерним м’язовим органом, функція якого полягає в ритмічному всмоктуванні крові (діастола) та нагнітанні її в кровоносну мережу (систола). Найбільший поперечний розмір серця 9-10см. Маса чоловічого серця в середньому становить 300, а жіночого – 200г. У серці розрізняють праве та ліве передсердя і правий та лівий шлуночки. Передсердя розділені міжпередсердною перегородкою, а шлуночки – міжшлуночковою. Ритмічні скорочення серця утворюють серцевий цикл, який складається із трьох фаз: скорочення передсердь, скорочення шлуночків і загального розслаблення. Ритм серця є основною його здатності підтримувати високу працездатність. Пристосування серця до потреб організму досягається завдяки саморегуляції, нервовій і гуморальній регуляції його роботи.
Метою даного дослідження є детальніше ознайомлення із структурно-функціональними особливостями будови серця людини і ссавців.
Основні завдання, які стоять перед курсовою роботою передбачають:
– ознайомлення із науковими джерелами, що висвітлюють дане питання;
– детальне вивчення механізмів саморегуляції серцевої діяльності;
– ознайомлення із механічними та електричними проявами роботи серця;
– дослідження фізіологічних властивостей міокарда та механізму ембріогенезу;
– вивчення відмінностей у будові серця людини на різних етапах онтогенезу.
Огляд літератури
ослідженню структури та функцій серця присвячено чимало праць вітчизняних та зарубіжних вчених. Спочатку більша увага приділялась загальним особливостям будови серця. Проте у ХХ ст. дослідження в цій галузі набули більш конкретного характеру. Зокрема було детально вивчено відмінності у структурі серця різних вікових груп, статей, конституцій організму.
ослідженням особливостей специфічної м’язової системи серця у дітей та підлітків віковою морфологією серця займалися Струков А.І., Тузік В.І., Харьков А.А. – (30-40-і рр. ХХ ст.) Лімфатичні судини серця та особливості його кровопостачання вивчали Жданов Д.А. та Бардіна А.А. Ембріональний розвиток серця – Петтен Б.М. – (50-і рр.). Біохімію нервової регуляції серця досліджували Райскіна М.Е. Велика кількість праць була присвячена різноманітним методам дослідження серцевої діяльності. Зокрема особливості баллістокардіограми у здорових дітей шкільного і дошкільного віку вивчала Новікова Т.П., інструментальні методи дослідження серця в педіатрії – Мазо Р.Е. – (60-ті рр.) Нормальну фізіологію серця людини і тварин досліджували Гальперін С.І. та Старушенко Л.І. – (70-80-ті рр.) Структурно-функціональні зміни стану серця протягом онтогенезу вивчали Токар А.В., Коркушко О.В., Долот І.В. Механізм симпатичної регуляції діяльності серця досліджував Смирнов В.М. – (поч. ХХІ ст.)


І Серце
1.1. Будова серця
Серце, cor (rp. carбia), - порожнистий м'язовий орган, розташований у середньому середостінні. Середня маса серця дорівнює 300 г (у жінок – 250 г). За формою серце нагадує конус. Верхівка серця, обернена вниз, вліво та вперед, а широка основа серця, bбsis cуrбis - вверх та назад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Дослідження структури та функцій серця людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок