Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Використання спирту етилового в технології лікарських форм

Використання спирту етилового в технології лікарських форм

Назва:
Використання спирту етилового в технології лікарських форм
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,88 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
на тему:
Використання спирту етилового в технології лікарських форм


План
Вступ
Витяг з ДФ Х, що регламентує фізико-хімічні властивості та якість спирту етилового.
Фармакологічні властивості етилового спирту.
Розведення спиртових розчинів.
Особливості технології спиртових розчинів.
Використання спирту етилового для приготування різноманітних лікарських формах.
Спирт етиловий в авторських прописах.
Оцінка якості і оформлення спиртових розчинів до відпуску.
Нормування вiдпуску спирту етилового.
Додатки
Висновок
Література
Вступ
Спирт етиловий (Spiritus aethylicus). Загальна формула – С2Н5ОН.
Синонiми: Винний спирт (Spiritus vini). За своїми фармакологiчними властивостями спирт етиловий належить до наркотичних речовин жирного ряду.
В медичній та фармацевтичній практиці застосовується етанол, одержуваний шляхом зброджування сировини, що містить полісахариди, в основному, картоплі та зерна. Етанол іншого походження для приготування лікарських форм не використовується у зв'язку з присутністю недопустимих домішок (спирт метиловий та інші сполуки).
Найчастiше спирт етиловий застосовується як зовнiшiй антисептичний та подразнюючий засiб для обтирань, компресiв i т.д. Спирт етиловий широко використовують в рiзних розведеннях для виготовлення настоянок, екстрактів i лiкарських форм для зовнiшнього використання, куди вiн входить як розчинник, дiюча або допомiжна речовина.
1. Витяг з ДФ Х, що регламентує фізико-хімічні властивості та якість спирту етилового
Спирт етиловий
Spiritus aethylicus
Гідроксиетан
Опис
Прозора безколірна, рухома, летка рідина з характерним спиртовим запахом і пекучим смаком. Кипить при температурі 78°С. Легко загорається, горить синюватим бездимним вогнем.
Розчинність
Змішується у всіх співвідношеннях з водою, ефіром, хлороформом, ацетоном та гліцерином.
Зберігання
В добре закупореній тарі, в прохолодному місці.
2.Фармакологічні властивості етилового спирту
 
Спирт етиловий проявляє резорбтивну, місцевоподразнюючу, рефлекторну і протимікробну дії.
Проявом резорбтивної дії етанолу є його вплив на ЦНС. Спочатку він послаблює процеси гальмування в корі головного мозку, що проявляється порушенням пам’яті, критичного мислення, виникненням невмотивованої самовпевненості, надмірної балакучості, рухливості. Далі алкоголь послаблює також процеси збудження та пригнічує вищу нервову діяльність, тому в людини знижується розумова та фізична працездатніцсть, зникає відчуття втоми.
При нанесенні спирту на шкіру та слизові оболонки з’являється гіперемія, а відволікаючий ефект спричиняє тимчасовому зникненню болю. Рефлекторно стимулюючи трофічні процеси, він впливає на геодинаміку. На цих властивостях ґрунтується використання спирту для виготовлення різноманітних лікарських форм: компресів, лініментів які застосовуються при запальних захворюваннях внутрішніх органів, м’язів, нервів, суглобів. Здатність спирту у великих концентраціях коагулювати білок, тобто проявляти в’яжучу дію, використовують при лікуванні опіків. Також його вживають внутрiшньо при гангренi чи абсцесi легень у виглядi 20-30% розчину в стерильному iзотонiчному розчинi NaCl або в водi для iн’єкцiй.
На мікроорканізми (крім спорових форм) спирт впливає бактерицидно. Таку дію він починає проявляти вже в 20% концентрації. Проте найчастіше використовують спирт 70%, адже при знезаражуванні шкіри він проникає в неї глибоко, досягаючи сальних і потових залоз , забезпечуючи цим високий антисептичний ефект у найближчі хвилини.
3. Розведення спиртових розчинів
Приготування спиртових розчинв регламентується наказом МОЗ України №197 вiд 07.09.93. При приготуваннi спиртових розчинiв, якщо немає iнших вказiвок, використовують спирт етиловий. Якщо мiцнiсть етанолу зазначена у вiдсотках, слiд розумiти об’ємнi вiдсотки. Якщо мiцнiсть спирту не зазначена у пропису то використовують 90%. Якщо на спиртовий розчин є затверджена АНД, то використовують спирт цiєї мiцностi, яка зазначена в АНД. Готуючи рiдкi лiкарськi форми до складу яких входить етиловий спирт, його дозують за об’ємом, а готуючи iн’єкцiйнi розчини – за масою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Використання спирту етилового в технології лікарських форм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок