Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Нервова система людини

Нервова система людини

Назва:
Нервова система людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,54 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зміст
Вступ
Розділ 1. Огляд літератури
Еволюція головного мозку звірів
Структурно-функціональні особливості головного мозку людини
Рефлекторна діяльність нервової системи
Розділ 2. Об’єкти та методи дослідження
Розділ 3.Результати досліджень та обговорення
Ембріогенез нервової системи хордових
Ембріогенез нервової системи людини
3.2.1. Розвиток ЦНС
3.2.2. Головний мозок
Постембріональний розвиток нервової системи людини
Основні періоди функціонального розвитку дитини
Висновки
Література
Додатки


ВСТУП
Нервова система є важливою складовою організму тварин та людини. Поряд із механізмами регуляції, які ґрунтуються на хімічних взаємодіях із навколишнім середовище і притаманні одноклітинним тваринам, у багатоклітинних формується нервова система. Її роль полягає у регуляції процесів, що відбуваються в організмі, підтриманні його гомеостазу, та забезпеченні зв’язку організму із навколишнім середовищем. В процесі еволюції спостерігається ускладнення будови нервової системи. Від примітивної дифузної нервової системи у двошарових до ланцюжкової у різних типів червів та членистоногих, а потім і трубчастої у хордових – такий її еволюційний шлях. По мірі ускладнення будови нервової системи можна спостерігати і ускладнення її функцій. Саме розкриття взаємозв’язку будови та функції нервової системи і є основою виконаного нами дослідження.
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись до питання будови та функції головного мозку, прагнули показати розвиток нервової системи у хребетних тварин та людини. Саме взаємозв’язок рівня розвитку та будови нервової системи із її функціями дає більш повне розуміння поведінки тварин та рівня розвитку у них складних безумовних рефлексів та бази для формування умовних рефлексів. Як відомо, людина має найвищий ступінь складності у будові нервової системи, а отже і найскладніші рефлекси. В будові нервової системи усіх тварин лежить нейрон. Саме він є її основною структурною та функціональною одиницею. У всіх тварин в основі функціонування нервової системи лежить рефлекторний принцип, що є свідченням функціональної єдності нервової системи усіх тварин та людини.
Метою дослідження було проаналізувати структурно-функціональні особливості головного мозку на етапах онтогенезу.
Для виконання цього дослідження ми поставили перед собою завдання: розглянути процеси, що привели до появи нервової системи у хребетних тварин, проаналізувати ускладнення будови нервової системи у процесі еволюції хордових нами було також вивчення питання ембріогенезу нервової системи, етапи формування головного та спинного мозку. Ми також розглянули в ході проведеного дослідження загальні принципи роботи нервової системи, на яких базується і робота спинного мозку, вплив відповідних відділів головного мозку на роботу спинного мозку та види рефлексів, дуги яких проходять через спинний мозок.
Наукова новизна нашого дослідження полягає в тому, що ми провели аналіз еволюції та ембріогенезу спинного мозку взаємозв’язано. В такому ж аспекті ми розглянули і розвиток функцій головного мозку хордових.
Практичне значення роботи полягає в тому, що проведене нами дослідження може бути використане у роботі вчителів, при викладанні у школі тем «Нервова система» та «Вища нервова діяльність». Ця робота розкриває взаємозв’язки будови та функцій головного мозку, показує ембріогенез нервової системи у хребетних тварин та людини. При проведенні детальнішого розгляду будови та функцій нервової системи хордових в курсі факультативних занять ці дані стануть в нагоді тим творчим і активно працюючим вчителям, які прагнуть познайомити своїх учнів із еволюційними підходами до питання будови та функцій, показати порівняльний ембріогенез нервової системи цих груп організмів.
Структура і обсяг роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів та висновків. Вона містить 62 сторінок друкованого тексту і 10 додатків. При виконанні роботи було використано 23 літературних джерел.
Розділ 1.Огляд літератури
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Нервова система людини

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок