Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементівVI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,розчину пероксиду водню 3 % і 30 %, розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.

Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементівVI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,розчину пероксиду водню 3 % і 30 %, розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.

Назва:
Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементівVI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,розчину пероксиду водню 3 % і 30 %, розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,51 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементів
VI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,
розчину пероксиду водню 3 % і 30 %,
розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.


План.
Тема: Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементів
VI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,
розчину пероксиду водню 3 % і 30 %,
розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.
Вступ.
Теоретична частина.
2.1. Загальна характеристика препаратів: йоду, перманганату калію, розчину пероксиду водню 3 % і 30 %, розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.
2.2. Якісний аналіз, перевірка на чистоту і кількісний аналіз досліджуваних препаратів.
Експериментальна частина.
3.1. Методики експрес-аналізу даних лікарських препаратів згідно прописів.
Висновок.
Використана література.ИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вступ.
Лікарські засоби йоду.
Йод ( від грецького «йодос» - фіолетовий ) – єдиний з усіх галогенів включений до фармакопей як лікарська речовина, яка використовується для виготовлення різноманітних препаратів, зокрема, розчину йоду спиртового 5 %-го, розчину йоду спиртового 10 %-го, йодинолу, розчину Люголя.
Препарати йоду, які містять вільний (елементарний) йод, і частково органічні сполуки йоду використовують як активні антисептичні засоби. Перші застосовують для резорбтивної дії. Радіоактивний йод використовують для діагностики і лікування при захворюваннях щитоподібної залози. Рентгеноконтрастні речовини використовують для діагностики захворювань печінки, нирок, бронхів, матки, судин.
Виявилось, що введення йоду в молекули полімерних сполук дає змогу зберегти широкий спектр його протимікробної, фунгіцидної, противірусної дії й нейтралізувати токсичність при введенні в організм вищих тварин і людини. Наприклад, йодинол, сполука йоду з полівініловим спиртом однаково діє in vivo та in vitro.
Окисники як лікарські засоби.
Із речовин похідних елементів побічної підгрупи VII групи ( підгрупи мангану ) Періодичної системи в медичній практиці застосовується перманганат калію.
У природі водню пероксид у дуже малих кількостях міститься в атмосферних опадах, а також утворюється в результаті різноманітних окисно-відновних процесів і є звичайним інтермедіатором обміну речовин живих істот, зокрема людини. В медичній практиці використовують пероксид водню, гідроперит, магнію пероксид.
З речовин цієї групи в медицині як антисептичні засоби використовують водню пероксид і калію перманганат. Механізм їх протимікробної дії полягає в здатності вивільнювати під впливом каталази ароматичний кисень і окислювати субстрат мікробної клітини, що зумовлює загибель мікроорганізма.
2. Теоретична частина.
2.1. Загальна характеристика препаратів.
Йод
Iodum
Iodine
І2 М.м. 253,8
Властивості.
Опис.
Крихкі пластинки або дрібні кристали сірувато-фіолетового кольору з металевим блиском. Леткий при звичайній температурі, при нагріванні сублімується з утворенням фіолетової пари.
Розчинність.
Дуже малорозчинний у воді Р, розчинний у 96 % спирті Р, малорозчинний у гліцерині Р, дуже легкорозчинний у концентрованих розчинах йодидів. Розчинний у ефірі та хлороформі. Розчини в хлороформі мають фіолетовий колір.
Добування.
Джерела добування йоду – бурові води та морські водорості ( 0,5 % ).
Процес добування йоду з нафтових бурових вод складається з декількох стадій:
Очищення бурових вод від домішок нафти та нафтенових кислот.
Окиснення йодид-іонів до вільного йоду натрію нітритом у присутності сульфатної кислоти:
2NaI + 2NaNO2 + 2H2SO4 > I2 + NO^ + 2Na2SO4 + 2H2O
Йод адсорбують активованим вугіллям.
Процес десорбції йоду розчинами натрію гідроксиду або натрію сульфіту:
3I2 + 6NaOH > 5NaI + NaIO3 + 3H2O
I2 + Na2SO3 + H2O > 2HI + Na2SO4
Окислення йодидів до вільного йоду активним хлором:
2I– + Cl2 > I2 + 2Cl–
Очищення йоду сублімацією.
Використання.
Препарати йоду, які містять вільний (елементарний) йод, і частково органічні сполуки йоду використовують як активні антисептичні засоби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Фармакопейний аналіз лікарських речовин, похідних елементівVI та VI I груп Періодичної системи: йоду, перманганату калію,розчину пероксиду водню 3 % і 30 %, розчину йоду спиртового 5 % і 10 %, йодинолу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок