Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Використання фенілсаліцилату у технології лікарських форм

Використання фенілсаліцилату у технології лікарських форм

Назва:
Використання фенілсаліцилату у технології лікарських форм
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,59 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота
Використання фенілсаліцилату у технології лікарських форм


План
І. Вступ
ІІ. Загальна характеристика фенілсаліцилату як сполуки:
Одержання;
Фізико хімічні властивості;
Тотожність;
Кількісне визначення;
Зберігання;
Застосування.
ІІІ. Використання фенілсаліцилату в технології лікарських засобів:
Екстемпоральні прописи:
а) тверді лікарські форми;
б) рідкі лікарські форми;
в) м’які лікарські форми.
Мануальні прописи;
Несумісності;
а) тверді лікарські форми;
б) рідкі лікарські форми.
IV. Висновки
V. Література


Вступ
На сьогоднішній день відомо кілька сот тисяч різних речовин, які знайшли своє використання в різних галузях народного господарства. Багато з цих речовин широко використовуються в медицині як лікарські засоби, або як складники лікарських засобів.
Велике значення для медицини відіграють дезинфікуючі засоби, які використовувалися і використовуються при різних інфекційних захворюваннях зовнішньо і внутрішньо. Відома велика кількість зовнішніх антисептиків, які переважно є токсичними речовинами, і невелика група внутрішніх. Одним із внутрішніх антисептиків є фенілсаліцилат, який також широко використовують в дерматології та косметології, як світлофільтр.


Фенілсаліцилат (Phenylii salicylas, Phenylium salicylicum)
Салол (Salolum)
Фенілсаліцилат – феніловий ефір саліцилової кислоти:
Фенілсаліцилат був синтезований і запропонований як дезінфікуючий засіб шлунково-кишкового тракту М.В.Ненцьким у 1886 році. Покладений в основу цього синтезу принцип називається “принципом салолу”. Він полягає в тому, що активні речовини, які мають подразнюючу або токсичну дію, потрібно вводити не в чистому вигляді, а у вигляді їх складних ефірів. Проходячи через шлунок, фенілсаліцилат не змінюється, а у лужному середовищі кишечника гідролізується дуже повільно з утворенням фенолу і саліцилової кислоти, які не накопичуються у великих кількостях, що забезпечує тривалу і м’яку антисептичну дію на кишкову флору.
Для синтезу фенілсаліцилату використовують суміш натрію феноляту з натрію саліцилатом, на яку діють хлороксидом фосфору:
Фенілсаліцилат являє собою білий кристалічний порошок або дрібні безбарвні кристали зі слабким запахом. Практично нерозчинний у воді, розчинний у спирті і розчинах їдких лугів, легкорозчинний у хлороформі, дуже легко – в ефірі, а також у жирах і оліях.
Температура плавлення порошку (кристалів) становить 42-43С.
Відповідно до ДФ Х ст.523 тотожність препарату визначають, розчиняючи відповідну кількість препарату в спирті і діючи розчином феруму (ІІІ) хлоридом, при цьому спостерігають фіолетове забарвлення розчину. Для ідентифікації препарату також використовують метод, який полягає в тому, що до препарату додають концентровану сульфатну кислоту і воду, при цьому відчувається запах фенолу: потім додають формалін – спостерігають появу розового кольору.
Відповідно до ДФ Х. ст.523 водний розчин фенілсаліцилату має нейтральну реакцію. А кількісне визначення фенілсаліцилату в препараті проводять титриметричним методом і його в препараті повинно бути не менше 99,0%.
Зберігають у добре закупореній тарі, яка захищає від дії світла.
Використовуються як антисептичний засіб при захворюваннях кишечника (коліках, ентероколітах), сечовивідних шляхів (циститах, пієлітах, пієлонефритах), а також світлофільтр, який поглинає УФ-випромінювання в засобах для захисту від загару, у дерматології та косметології.


Використання фенілсаліцилату в технології лікарських засобів.
Екстемпоральні прописи
І. Тверді лікарські форми.
Прості порошки
1. Rp.: |
Phenylii salicylatis 0,3
D.t.d. №6
S. По 1 порошку з рази на день всередину
Лікарська форма – простий дозований порошок для внутрішнього вживання. Відважують у ступку 1,8 (0,3х6) фенілсаліцилату. Оскільки фенілсаліцилат важко подрібнювана речовина, тому розтирають з 18 краплями (10 крапель на 1,0) спирту. Розважують по 0,3 на 6 доз. Упаковують у вощаті капсули. Оформляють етикеткою “Порошки”, “Внутрішнє”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Використання фенілсаліцилату у технології лікарських форм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок