Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Шкіра та її функції

Шкіра та її функції

Назва:
Шкіра та її функції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
План
Вступ
1. Структура шкіри та її функції.
2. Шкіра та її ураження:
Висновок
Список використаної літератури.


Вступ
Сьогодні в усьому світі, і не лише силами дерматологів, проводяться різноманітні заходи, так звані antі-age skin, мета яких - протистояти передусім старінню шкіри. Серед чинників, які сприяють збереженню стану шкіри, визначають здоровий спосіб життя, раціональне харчування, уникнення ультрафіолетового опромінення, врахування впливів екологічних факторів, гормональної перебудови в організмі, належний догляд за шкірою.
Фізіологічне старіння проявляється насамперед стоншенням усіх шарів шкіри і порушенням її мікроциркуляції, змінами в еластичних, колагенових волокнах дерми, в ліпідній мантії шкіри (спостерігаються після 30 років), що, у свою чергу, робить шкіру вразливою, а отже, вона потребує специфічного догляду. Дерматологи вивчають також можливості гормонозамісної терапії у жінок передменопаузального періоду, які мають часті й доволі серйозні соматичні захворювання (розацеа, себорейний дерматит, сухість шкіри, андрогенетичну алопецію, обмежену склеродермію тощо). Усі ці аспекти фізіологічного стану шкіри глибоко вивчаються на кафедрі.
Зараз поставлена мета не лише поділитися власними спостереженнями, а й порушити ті питання дерматології, які активно обговорюються у світі. До того ж, не обмежуючись лише захворюваннями шкіри. Позаяк непорозуміння, які були навколо цієї спеціальності, на мою думку, є породженням неграмотного ставлення до косметології (яку дехто навіть плутає з перукарським мистецтвом) і мають бути розвіяні виступами провідних науковців. Лікувальна косметологія - це розділ дерматології. Так було завжди. Косметолог передусім має глибоко знати основи морфології шкіри, діагностики, також добре знатися на патології шкіри. Лише такий спеціаліст може займатися косметологією.
Ми є академічним закладом, який поставив питання так: якщо ви є лікарем іншого фаху, а не дерматологом, і бажаєте стати лікарем-косметологом, то можете пройти спеціалізацію у КМАПО, отримати спочатку диплом дерматолога і лише потім (у нас же) проходитимете цикл стажування з косметології. На сьогодні випускники вузів намагаються потрапити в інтернатуру з дерматології, щоб у майбутньому відкрити модні салони і приватні клініки. Це, звісно, питання можливостей кожного, але будь-хто має підходити до цього грамотно.
Цю проблему, окрім дерматологів, мають розглядати геронтологи, фармакологи, гінекологи, морфологи, які обговорюватимуть загальні, концептуальні питання старіння, позаяк це процес природний і неминучий.
Шкіра (cutis) – складний орган, що являється зовнішнім покривом тіла людини і тварини.
Вона побудована з епідермісу та власне шкіри. Епідерміс (epidermis) належить до плоского багатошарового епітемію, що має на різних ділянках тіла неоднакову товщину (1-4 мм). На ділянках тіла, де епідерміс має значну товщину, він складається з п’яти шарів.
Найглибший шар епідермісу називають основним, або призматичним, він побудований з базальних епідермацитів, між якими розміщується меланоцити, які виробляють пігмент меланін. Від кількості пігменту залежить колір шкіри. Назовні від основного розміщується шипуватий шар, що складається з клітин, від яких відходить багато панофіламентів. На цьому шарі лежить зернистий шар, що складається з клітин, у цитоплазмі яких є невеликі зернята. Назовні від зернистого є блискучий шар, побудований з 2-4 рядів плоских без’ядерних клітин, заповнених елеїдином, що добре заломлює світло.
Зовнішній шар (роговий шар), складається з багатьох рядів рогових пластинок, що утворилися внаслідок дегенерації клітин і заповнення їх роговою речовиною кератином. Рогові пластинки поступово злущуються і замінюються новими. У ділянках тіла, де шкіра покрита волоссям, епідерміс побудований з трьох шарів: основного, шипуватого та рогового.
У власне шкірі та підшкірній основі міститься нервові закінчення та сплетіння, які сприймають та проводять різні подразнення. Шкіра тісно зв’язана з усіма органами і системами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Шкіра та її функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок