Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Видовий склад, поширення і запаси лікарських рослин західного регіону України (Івано-Франківська область).

Видовий склад, поширення і запаси лікарських рослин західного регіону України (Івано-Франківська область).

Назва:
Видовий склад, поширення і запаси лікарських рослин західного регіону України (Івано-Франківська область).
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,87 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
На тему: Видовий склад, поширення і запаси лікарських рослин західного регіону України (Івано-Франківська область).


План
Вступ
Природні умови, екологічна ситуація Івано-франківської області.
Природні територіальні комплекси.
Рослинність Івано-Франківської області.
Використання дикорослих видів ЛР.
Характеристика окремих видів ЛР, що використовуються в медицині:
Гірчак перцевий;
Горобина звичайна;
Липа серцелиста;
Звіробій звичайний;
Золототисячник звичайний;
Малина;
Хвощ польовий;
Череда трироздільна;
Цмин пісковий.
6. Охорона і відтворення ЛР.
Висновок.
Список використаної літератури.
 
ВСТУП
Життя людське, з моменту його виникнення і до сьогодні, прямо чи опосередковано залежить від рослин (їжа, одяг, медикаменти, будматеріали тощо). Відомо, що рослинні організми є об’єктами наукових досліджень і відкрить, природними моделями тих явищ, які повинна розкрити наука в майбутньому і застосувати їх на практиці.
Ніхто сьогодні не може стверджувати, що той чи інший вид у майбутньому не принесе практичної користі, яку ми сьогодні ще не можемо передбачити. Адже багато видів диких рослин досі не розкрили перед людиною свого потенційного наукового й практичного значення. Рідкісні рослини мають також пізнавальне й естетичне значення. Це перлини рослинного світу, окраса нашого неповторного ландшафту, джерела, що притаїли у собі нерозгаданих ще людиною таємниць, наше національне багатство. Вони – живі пам’ятки природи. Естетично-духовне значення зеленого світу рослин важко переоцінити. Скільки прекрасних творів написано під впливом краси і величі зелених шат рідної землі.
Здавна багато рослин стали в народі символічними: калина – символ дівочої краси і вроди; едельвейс – символ мужності та кохання; барвінок – вірності та вічної пам’яті. Ще філософи античного світу звернули увагу на облагороджуючу роль зеленого світу рослин, на їх велику роль у духовному вдосконаленні людини, формуванні, розвитку і поглибленні почуття прекрасного.
Люди завжди любили й шанували квіти. Англійський вчений Говард Картер, відкривач поховання фараона Тутанхамона, у спогадах про цю подію писав, що найбільше його вразило не королівське багатство – золото та коштовності, а сухий букетик польових квітів, які тисячі років тому поклала рука коханої на труну володаря древнього Єгипту. Цей скромний букетик, що в умовах поховання зберіг ще сліди давніх барв, був куди красномовнішим, аніж купи коштовностей.
У медицині офіційно існує термін “фітотерапія”, під яким розуміють благотворний вплив живого спілкування з квітами на хвору людину. Будучи хворим, великий Жан Жак Руссо говорив своїм друзям, щоб ті, коли він не матиме надії на одужання, виносили його на квітучі луки, бо він певен, що йому там стане краще.
Далеко не всі таємниці рослин відкриті, багато з них чекають свого певного біохімічного вивчення, а зникнення будь-якого виду взагалі унеможливлює такі перспективи. Незважаючи на інтенсивний розвиток хімії, рослини й досі є основними джерелами лікарської сировини (арніка гірська, беладонна лікарська, горицвіт весняний, золототисячник малий, конвалія звичайна, м’ята, пізньоцвіт осінній та ін.).
Щодо гарноквітучих (підсніжник звичайний, білоцвіт весняний, первоцвіт весняний, дріада восьмипелюсткова, косарики черепитчасті, лілія лісова, рододендрон, шовкова косиця (едельвейс) і ін.),то тільки усвідомлення більшістю населення великої моральної відповідальності за збереження всього живого на землі, любов до рідної природи будуть надійною запорукою охорони рідкісних і зникаючих видів рослин.
1. ПРИРОДНІ УМОВИ, ЕКОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
Природні умови Івано-Франківської області, які являють собою сукупність складових частин географічної оболонки (літосфери, гідросфери, атмосфери і біосфери), що визначають особливості існування живих організмів і людини, багаті і різноманітні. Вони визначаються її географічним положенням на південному заході України в межах території західного лісостепу та Українських Карпат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Видовий склад, поширення і запаси лікарських рослин західного регіону України (Івано-Франківська область).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок