Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Емоційно-вольові особливості психології пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози

Емоційно-вольові особливості психології пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози

Назва:
Емоційно-вольові особливості психології пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,80 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
Емоційно-вольові особливості психології пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози
План
Вступ
Лікарями різних спеціальностей часто спостерігаються різноманітні психічні розлади у пацієнтів з соматичними захворюваннями. Не виключенням є і захворювання щитовидної залози. Їхня специфіка в тому, що вони вражають ендокринну систему людини, наслідком чого стають різного роду порушення, в тому числі і порушення емоційно-вольової сфери особистості. В даному випадку у хворих спостерігається поєднання невротичної реакції на свій хворобливий стан з одного боку та зміни емоційно-вольової сфери внаслідок дій патогенних факторів з іншого. Можливий також і зворотний вплив: емоційні фактори впливають на розвиток захворювань щитовидної залози, тобто певні особливості емоційно-вольової сфери можуть виступати як етіологічний і патогенетичний фактор при розвитку ендокринної патології. Наявність таких структурних взаємозв’язків і взаємовпливів вимагає ґрунтовного їх дослідження. Отже, актуальність теми визначається необхідністю дослідження емоційно-вольової сфери пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози з огляду на необхідність вироблення методологічних підходів до профілактики захворювань щитовидної залози, що мають психогенну природу та методичних прийомів психологічної корекції відхилень в емоційно-вольовій сфері пацієнтів з ендокринною патологією.
Об’єктом дослідження є психологічні механізми розвитку захворювань щитовидної залози та особливості емоційно-вольової сфери, що притаманні для пацієнтів з такими захворюваннями.
Метою роботи є визначення психологічних закономірностей виникнення патологій щитовидної залози та вивчення зміни емоційно-вольової сфери хворих під впливом виниклих у щитовидній залозі патологічних процесів.
Джерельна база. При написанні роботи використовувалась різноманітна література: загальні праці з медицини, анатомії та фізіології (Анатомия и физиология / под ред. Ю. А. Люца. – М., 1989; Анатомия / под ред. З. И. Янушкевичуса. – Вильнюс, 1983; Краткая медицинская энциклопедия / под ред. В. В. Петровского. – М., 1972. – Т. 1-3; Эндокринология / под ред. Н. К. Иванова. – М., 1984 та ін.); література з проблематики впливу психогенних факторів на етіологію і патогенез соматичних захворювань (Александровский Ю.А. Состояния психической дезадаптации и их компенсация. – М., 1976; Кабанов М.В., Личко А.Е., Смирнов В.М. Психологическая диагностика и коррекция в клинике. – Л., 1983; Квасенко А. В., Зубарев Ю. Г. Психология больного. – Л., 1980; Люббан-Плоцца Б., Пельдингер В., Крегер Ф. Психосоматический больной на приеме у врача. - СПб., 1994 та ін.) та книги і статті у спеціалізованих виданнях, що стосуються окремих факторів психічної сфери пацієнтів з ендокринною патологією (Жолондз М. Я. Щитовидная железа - тупик эндокринологии. Выход из тупика – СПб., 1997; Зелинская Наталья Борисовна. Лечение заболеваний щитовидной железы. – Винница, 1999; Манухина Н.М. Система отношений соматических больных: на примере больных эндокринными заболеваниями // Аспирант и соискатель. – 2003. – № 1; Хаит Ф. И., Манухина Н. М. Особенности отношения к болезни эндокринных больных в ситуации обострения их хронического заболевания // Актуальные проблемы современной науки. – 2003. – № 1 та ін.).
Структура роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох основних розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
I. Загальні медико-психологічні аспекти захворювань щитовидної залози
1.1. Анатомія і фізіологія щитовидної залози
Щитовидна залоза – непарна залоза внутрішньої секреції. Розташовується в передній області шиї; вона синтезує і виділяє в кров і лімфу гормони, що регулюють процеси росту, розвитку, диференціювання тканин і обмін речовин в організмі.
Структурною і функціональною одиницею щитовидної залози є фолікул. Він являє собою пухирець круглої або овальної форми діаметром 0,03-1 мм. Його порожнина заповнена густою масою (колоїдом).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Емоційно-вольові особливості психології пацієнтів з захворюваннями щитовидної залози

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок