Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Конвалія травнева

Конвалія травнева

Назва:
Конвалія травнева
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
 
 
Курсова робота
на тему:
Конвалія травнева

 
 


Зміст:
Вступ
Ботанічна системтика
Ботанічний опис
Лікарська рослинна сировина:
 
4.1. Характеристика
4.2. Культивування
4.3. Заготівля
4.4. Вимоги до якості
5. Біологічно активні речовини
6. Історія застосування в медицині і фармації
7. Експериментальна фармакологія
8. Токсикологія, побічна дія, протипокази, покази до застосування
9. Застосування у клінічних умовах
10. Лікарські засоби конвалії, які є на світовому ринку

Вступ
Конвалія.
Convallaria majalis.
Люди споконвіку користуються лікарськими рослинами. Наукові і офіцінальна медицина зародилась і продовжує розвиватись на базі все глибшого вивчення й повнішого використання діючих речовин, які містяться в рослинах.
Відомо що лікування препаратами, які побудовані на основі лікарських рослин є досить ефективним, не шкідливим для здоров’я уцілому, мають менше побічних впливів. Отже фітотерапія заслуговує не менше, а можливо більше уваги до себе.
По великому рахунку у нашій країні є досить запасів саме корисних лікарських рослин, тільки серед дикоростучих рослин Карпат тілики судинних нараховується понад 2 тисячі видів. Близько 350 видів мають лікувальні властивості.
Поява синтетичних ліків, що переважно моделюють активні речовини з рослин і є їхніми хімічними аналогами, не зменшила ролі прирордних лікарських рослин. Інтерес до них зростає серед фармакологів, фізіологів, біохіміків, практичних лікарів різного профілю, які прагнуть розширити арсенал лікарських засобів. Тепер широко застосовуються блиько 100 видів рослин. Чимало рослин не включено до державного реєстру, оскільки вони ще недостатньо досліджені фармакологічно або ж їх запаси в природних місцезростаннях невеликі.
Сьогодні вагоме місце серед проблем медицини посідають кардіологічні захворювання, які все частіше вражають людей в віці від 35 років і старших, а іноді і ще молодші вікові категорії.
Однією із рослин, яку широко застосовують у кардіології, а саме її біологічно активні речовини, є конвалія травнева. Дана рослина містить серцеві глікозиди (конвалотоксин, конвалозид, дезглюкохейротоксин та ін.), які мають значний вплив на серцеву систему. Саме завдяки виділенню з конвалії та інших рослин цих речовин фармацевтична промисловість виготовляє все нові і нові лікарські засоби.
Та при цьому слід враховувати і токсичність даних речовин, які займають провідну ланку при виготовленні лікарських засобів.
Ботанічний опис
Клас односім’ядольні (Ліліопсіди) – Monocotyledones (Liliidae);
Підклас ліліїди – Liliidae;
Родина Конвалієві – Convallariaceae;
Конвалія травнева - Convallaria majalis.
Ще в народі конвалію травневу називають: конвалія звичайна, любка, заячі вуха.
Це трав’яниста багаторічна рослина родини лілійних, заввишки 20-30 см. Має довге повзуче розгалужене кореневище, від якого виростає вверх квітконосне стебло прямостояче, голе, безлисте висотою до 20-30см, коротше за листки. Листки(їх 2, рідше 1 або 3) прикореневі видовженоланцетні або еліптично-ланцетні, загострені, звужені в черешок. Квітки дзвониковидні, білі, запашні, в однобічній 6-10-квіток у пониклій китиці. Плід – червона куляста ягода. Цвіте у квітніні-червні. Запах слабкий. Смак не визначається.
Поширення
Конвалія росте по всій Україні у світлих мішаних і листяних лісах, тінистих місцях, в зарощах; в степовій зоні зустрічаються рідко, переважно в долинах річок. Конвалія надає перевагу середньозволоженим місцям проростання, але поодиноко зустрічається і в більш широкому екологічному діапазоні – від лугово-степового до болотяно- лугового ступеня вологості. Відношення рослини до світу різне в різних частинах ареалау. В північній частині конвалія світлолюбива рослина, що зустрічається головним чином на відкритих місцях. На півдні конвалія більш тіньопереносима, росте при освітленості, що складає лиш 1,7% фізіологічно активної радіації.
Землі на яких проростає конвалія варіюють від сильно підзолистих до темно-каштанових і торф’яно-болотяних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Конвалія травнева

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок