Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я

Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я

Назва:
Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,99 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я


ЗМІСТ
ВСТУП ………………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ІСТОРИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ З УПРАВЛІНСЬКИХ ПОЗИЦІЙ
1.1. Еволюція вітчизняної системи управління охороною здоров’я до 1917 року………………………………………………………………………………………..5
1.2. Особливості функціонування радянської моделі охорони здоров’я по 1991 рік…………………………………………………………………………………………..9
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ГАЛУЗІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЗА РОКИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
2.1. Сучасна система охорони здоров’я України……………………………………...11
2.2. Головна проблема галузі охорони здоров’я України - організація її фінансування……………………………………………………………………………..14
2.3. Роль ринкових механізмів в функціонуванні національної охорони здоров’я…17
РОЗДІЛ 3. КЕРІВНИК-МЕНЕДЖЕР – ЦЕНТРАЛЬНА ФІГУРА У РЕФОРМУВАННІ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я…………………………..20
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………………..22
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………………….24
 
ВСТУП
Враховуючи велике значення охорони здоров’я, деякі автори стверджують, що вона є внутрішньою функцією держави і від того, як вона організовується, на якому якісному рівні, скільки коштів передбачається на її функціонування та розвиток, значною мірою залежить і рівень соціально-економічного розвитку самої держави, її імідж та місце серед інших держав світу [6].
Розвиток медицини як науки і як галузі народного господарства, зміни засад та принципів організації медичного обслуговування населення, економічні взаємовідносини у сфері охорони здоров’я нерозривно пов’язані із перебігом процесів державотворення. В Україні як незалежній європейській державі, яка оголосила пріоритетність охорони здоров’я в країні, є особливо актуальним звернення до науки управління в даній галузі. Ефективна система охорони здоров’я – це гарантія доступності та якості кваліфікованої медичної допомоги та раціональне використання кадрових і матеріальних ресурсів. Але, кризові явища в економіці, розшарування суспільства за рівнем життя населення, соціальна нестабільність, несприятлива екологічна ситуація призвели до погіршення здоров’я населення. Об’єктивне зростання медичних потреб населення відбувається на тлі зменшення можливостей системи охорони здоров’я. Загальна економічна криза болюче позначилася на стані галузі, основні зусилля спрямувалися на збереженні існуючої мережі закладів, утримання штатів та ліжок. При цьому спроби проведення реформ адміністративними заходами (скорочення ліжкового фонду, посад медичного персоналу) не дали жаданого результату. Таким чином, національна система охорони здоров’я зіштовхнулася з двома складними проблемами – катастрофічною недостатністю ресурсів і їх нераціональним використанням та фінансування системи охорони здоров’я за «залишковим» принципом і функціонування як витратної. Відсутність системності та чіткої, продуманої стратегії реформування галузі загострили непросту ситуацію.
Об’єктом дослідження в курсовій роботі виступає сама система охорони здоров’я населення як складова соціально-економічного розвитку країни.
Предметом дослідження – процеси державного управління в галузі охорони здоров’я та ринкові механізми, які впливають на функціонування системи охорони здоров’я населення.
Метою курсової роботи є дослідження еволюційного шляху становлення системи управління охороною здоров’я, починаючи від часів Київської Русі до сьогодення. З’ясування визначальної ролі держави в організації медичного забезпечення населення країни в теперішній час та вплив ринкових механізмів на функціонування системи охорони здоров’я.
Відповідно до мети, в роботі поставлено і розв’язуються такі задачі:
охарактеризувати розвиток вітчизняної медицини, який нерозривно пов’язаний із перебігом процесів державотворення з управлінських позицій;
дати характеристику сучасній системі охорони здоров’я;
висвітлити головну проблему галузі охорони здоров’я України - організацію її фінансування;
визначити, які ринкові механізми впливають на реформування галузі та яку роль вони відіграють в її функціонуванні;
акцентувати увагу на характеристиці керівника – управлінця в системі охорони здоров’я від якого залежить досягнення поставлених перед системою цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Роль держави та ринкових механізмів у функціонуванні національної системи охорони здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок