Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> курсова робота на тему: Отруєння металами

Отруєння металами / сторінка 3

Назва:
Отруєння металами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тому зараз всі промислово розвинені країни намагаються якнайшвидше позбутися старих машин – в середньому один такий автомобіль, щорічно викидає в атмосферу 4кг свинцю.
Ще одна причина свинцевого отруєння – деякі фарби, які мають в своєму складі цей метал. В першу чергу на таку небезпеку наражаються діти, які тануть до рота шматки фарби, що відстають від стіни. Крім того, вагітним жінкам або під час годування дитини взагалі не можна бути там, де використовуються речовини з вмістом свинцю.
Ртуть
Хоча ртуть (Hg) в природі мало поширена, господарська діяльність людини внесла в оточуюче середовище дуже багато такого металу. Ртуть використовується в електротехніці, хімічній промисловості, при виробництві вибухівки, як наповнювач в термометрах і барометрах, при виготовленні пестицидів.
Рідка металічна ртуть малотоксична, навіть якщо її випадково ковтнути. Проте її пара особливо небезпечна. При вдиханні вона потрапляє в легеневі пухирці, а звідти – в кров, яка розносить токсичний метал по всьому тілу. В організмі ртуть вражає спинний мозок і центральну нервову систему. Ртуть також порушує роботу імунної системи, що в результаті різко підвищує ризик потрапляння інфекції, виникнення новоутворень і алергій. Висока токсичність ртуті загрожує травному тракту. Симптоми отруєння – запалення горла, блювота, болі і розлад шлунку, психічні порушення. Ядовитою може бути рослинна їжа, для захисту якої використовували фунгіциди, що містять ртуть. Найвідоміший випадок отруєння ртуттю – трагедія японських рибалок, що проживали біля затоки Мінімата, в яку зливались промислові відходи із вмістом ртуті. В 1956-1960 рр. кілька тисяч жителів цього району отруїлись, з них 71% загинули.
Кадмій
Кадмій (Cd) використовується для антикорозійного покриття на інших металах, для виробництва електродів в деяких батареях і елементах живлення, з нього виготовляють стержні, що використовуються для контролю роботи ядерних реакторів; він є складовою сплавів з низькою температурою плавлення.
В організм людини кадмій потрапляє через органи дихання і травлення. гострі отруєння кадмієм і його з’єднаннями трапляються відносно рідко, але тривале, протягом кількох років отруєння призводить до запалення легень, сильних кістних болів. В побуті основним джерелом кадмію є цигарковий дим. Накопичуючись в організмі роками, кадмій врешті-решт проявляє себе явними ознаками отруєння. Небезпека впливу кадмію і його похідних – в функціональному розладі ензимів, що значно погіршує роботу внутрішніх органів, особливо печінки і нирок.
Інші метали
Свинець, ртуть і кадмій особливо небезпечні, але надмірна концентрація інших тяжких металів також може викликати тяжкі наслідки. Доведено канцерогенний вплив на організм людини нікелю, згубний вплив великих концентрацій міді на нирки і печінку, спричинення хромом розладу дихальних шляхів і шлунково-кишечного тракту.
Екологічну ситуацію, в якій знаходиться наша цивілізація на даному етапі розвитку, можна охарактеризувати як кризову. Першоджерелом і першопричиною бурхливого розвитку глобальної екологічної кризи є, як вважають міжнародні експерти, демографічний вибух, тобто дуже швидке зростання населення нашої планети, що неодмінно супроводжується збільшенням темпів і обсягів знищення природних ресурсів, нагромадженням величезної кількості відходів виробництва і побуту, які людство поки що не може переробити, знищити або утилізувати, забрудненням довкілля, глобальними кліматичними змінами, хворобами, голодом [2, 10].
Фахівці класифікують забруднення природного середовища на основі різних принципів, але загалом нині ці забруднення можна поділити на такі групи: механічні, хімічні, фізичні, біологічні. Одним з найбільш небезпечних видів забруднень навколишнього середовища є хімічне. Масштаби хімічних забруднень викликали появу комплексу наукових досліджень, що ціленаправлено вивчають вплив токсичних антропогенних речовин на екологічні системи і біосферу Землі [2, 3].
Серед хімічних забруднювачів навколишнього середовища важливе місце займають важкі метали та їх сполуки, які відносяться до групи токсикантів і є факторами небезпеки для організму людини і тварин.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Отруєння металами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок