Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> курсова робота українською: Отруєння металами

Отруєння металами / сторінка 5

Назва:
Отруєння металами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одержані результати оброблені статистично.
Результати досліджень. Отримані нами дані представлені в , свідчать про те, що вміст глюкози в крові отруєних стронцієм тварин вищий, ніж у крові тварин контрольної групи, майже на 33%. Крім того, в печінці токсикованих щурів збільшується концентрація пірувату (на 38%), оксалоацетату (на 54%), ?-кетоглутарату (на 53%) та глутамату (на 18%).
Підвищення вмісту стронцію в тканинах токсикованих щурів супроводжується зменшенням рівня аміаку (на 42%) в порівнянні з контролем, суттєво знижується рН крові. Спостерігається зниження вмісту лактату в печінці (на 19%), вміст малату та ізоцитрату не змінюється.
Отримані нами результати частково узгоджуються з наявними відомостями про особливості обміну речовин при отруєнні тваринного організму важкими металами, а саме: підвищення рівня глюкози в крові отруєних тварин при збільшенні концентрації водневих іонів може вказувати на інтенсифікацію процесів глюконеогенезу. Останнє можна пояснити тим, що в результаті отруєння, яке призводить до підвищення концентрації іонів Н+ в тканинах тварин дослідної групи, значно посилюються процеси глюконеогенезу (de novo).
В результаті отруєння в печінці зменшується вміст лактату і збільшується рівень пірувату, тому можна припустити, що при інтоксикації хлоридом стронцію знижується об'єм перетворення глюкози по анаеробному шляху, порівняно з аеробним, що не суперечить нашим попереднім дослідженням [4], які підтверджують зниження активності ферменту лактатдегідрогенази в печінці отруєних щурів. Це припущення узгоджується також з результатами досліджень інших вчених [6, 12].
Як видно з табл. 1, в печінці щурів дослідної групи не змінюється вірогідно вміст ізоцитрату, при цьому зростає вміст ?-кетоглутарату, з чого можна зробити припущення про те, що вміст останнього в циклі Кребса не може збільшитися за рахунок дегідрогенізації ізоцитрату, а отже збільшується за рахунок інших джерел, наприклад за рахунок реакції окислювального дезамінування глутамату, підвищення рівня якого спостерігається у тварин дослідної групи [5].
Концентрація малату у печінці отруєних щурів залишається без змін у порівнянні з контролем, тому можна припустити, що солі стронцію у введеній концентрації, очевидно, не впливають на зміну інтенсивності протікання реакції гідратації фумарату та дегідрогенізації малату на цьому відрізку ЦТК, що не суперечить нашим попереднім дослідженням, згідно яких активність МДГ, як НАД+-залежної, так і НАДН-залежної, залишаються без змін [4].
Надлишок оксалоацетату, що спостерігається в печінці отруєних стронцієм тварин, очевидно, обумовлюється посиленим карбоксилюванням пірувату, підвищений вміст якого спостерігається в печінці щурів дослідної групи (табл. ).
Багаторівневий контроль клітинного метаболізму, який забезпечує підтримання гомеостазу в постійно змінних умовах зовнішнього середовища, включає, як один із основних факторів, регуляцію так званого окисно-відновного стану вільних нікотинамідних коферментів в компартментах клітини, що виражається як співвідношення НАД+/НАДН і НАДФ+/НАДФН. Нами проведені розрахунки таких співвідношень з використанням номограмного способу розрахунку НАД+/НАДН і НАДФ+/НАДФН [8].
Як свідчать дані , у тварин, отруєних хлоридом стронцію збільшується величина співвідношення [НАД+/НАДН] у цитоплазмі клітин на 48%, що може бути обумовлено активацією глюконеогенезу або гальмуванням гліколізу. Відсутність достовірних змін співвідношення [НАДФ+/НАДФН] в цитоплазмі печінки контрольної та дослідної груп, очевидно, може вказувати на те, що функціонування пентозного циклу за даних умов відбувається без особливих змін. З іншого боку, оскільки величина співвідношення [НАД+/НАДН] в мітохондріях клітин печінки отруєних стронцієм тварин зменшується на 13%, то це можна розглядати як факт помірного гальмування використання водню в обмінних процесах.
Отже надлишок важких металів, а саме стронцію хлориду, в організмі щурів помітно впливає на інтенсивність перебігу реакцій циклу Кребса і процесу гліколізу в тканинах печінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Отруєння металами

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок