Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Екстемпоральна рецептура, що використовується для лікування фурункульозу

Екстемпоральна рецептура, що використовується для лікування фурункульозу

Назва:
Екстемпоральна рецептура, що використовується для лікування фурункульозу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
К у р с о в а р о б о т а
на тему:
Екстемпоральна рецептура, що використовується для лікування фурункульозу


План
Вступ
Загальна характеристика фурункульозу як захворювання
Лікування фурункульозу
Лікарські засоби для зовнішнього та внутрішнього застосування у терапії фурункульозу
Рекомендована екстемпоральна рецептура для лікування фурункульозу
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Перед сучасною медициною стоїть ряд складних проблем. Серед них - лікування дерматологічних захворювань, які характеризуються важкими ускладненнями на інші органи і системи людського організму.
Складністю лікування цих захворювань є підвищена стійкість збудників захворювання( наприклад стафілококів, стрептококів – збудників фурункульозу) до антибактеріальних препаратів.
Дерматологічні захворювання спостерігаються у всіх вікових групах, вони зумовлені рядом причин, але, в основному, це несприятливий вплив екологічних факторів.
За даними літератури, фурункульоз складає 12-43 в структурі усіх дерматологічних захворювань. Тому медицина висуває ряд рекомендованої рецептури для лікування фурункульозу.


Загальна характеристика фурункульозу
Фурункульоз – це гостре гнійно-некротичне запалення гнійного мішечка (фолікула) і зв’язаної з ним сальної залози з оточуючою її клітковиною, викликане мікробом – стафілококом.
Шкіра надійно захищає організм від патогенних мікробів, незважаючи на те, що на ній осідають колонії мікроорганізмів, вірусів і грибків.
Найнебезпечнішим з них є золотистий і білий стафілококи. За найменших порушень цілості шкіри (різноманітні порізи, незначні подряпини, розчухування тощо) мікроби легко проникають у товщу шкіри і на ній можуть утворюватись малі гнійники чи навіть фурункули.--
Фурункул виникає тоді, коли мікроби проникають у волосяний мішечок. Спочатку виникає почервоніння і невеличка припухлість у вигляді горбочка (інфільтрат).Якщо відразу після появи змастити цей інфільтрат спиртовим розчином йоду чи спиртовим розчином саліцилової кислоти, то він поступово може розсмоктатися без нагноєння.
За іншого розвитку запалення на 3-4 день у центрі інфільтрату, який за цей час збільшився і став болючим, формується гнійно-некротичний стержень фурункула.
Частіше це відбувається тоді, коли знижується імунітет через хвороби, перевтому, погане харчування, гіповітаміноз, часті стреси тощо. У разі частого забруднення шкіри (частинки пилу, піщинок чи іншого бруду) і зниженого імунітету фурункули можуть виникати один за одним на шкірі різних ділянок тіла. Слід зазначити, що значною мірою імунітет можуть послаблювати такі хвороби, як цукровий діабет і хронічний алкоголізм. Якщо у людини на шкірі часто виникають фурункули, то потрібно зробити аналіз крові на вміст у ній цукру, та дослідження функції печінки, особливо у тих хто зловживає алкоголем.
Фурункульоз ще називають стафілодермією, яка характеризується виникненням численних фурункулів, які можуть локалізуватися на певних частинах шкіри. частіше в області шиї, передпліччя, поясниці (локалізований чи місцевий),або детермінований, тобто на різних ділянках шкіри (розповсюджений або загальний).
В розвитку місцевого фурункульозу особливе значення мають забруднення шкіри чи тріння одягом, подразнення шкіри хімічними речовинами, мікротравми, а також нераціональне лікування одиночного фурункула, наприклад, недотримання гігієни оточуючої шкіри, застосування зігріваючого компресу.
Загальний фурункульоз виникає часто у ослаблених людей (неправильне харчування, недостатність вітамінів групи А,В,С),які перенесли тяжкі інфекційні захворювання або які страждають на тяжкі хронічні захворювання (коліт, антацидний гастрит, нефрит тощо) і порушенням обміну речовин (наприклад, цукровим діабетом), у людей, які піддаються різкому охолодженню або перегріванню, при надмірному фізичному навантаженню і функціональному порушенню нервової системи. Фурункульоз може протікати гостро і хронічно. Причиною хронічного фурункульозу може стати сенсибілізація шкіри до стафілококової інфекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Екстемпоральна рецептура, що використовується для лікування фурункульозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок