Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Медична кліматологія і кліматотерапія

Загрузка...

Медична кліматологія і кліматотерапія

Назва:
Медична кліматологія і кліматотерапія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,67 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
КУРСОВА РОБОТА
на тему: Медична кліматологія і кліматотерапія


ЗМІСТ
ВСТУП 3
МЕДИКО-КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ОСНОВНИХ ПРИРОДНИХ ЗОН 4
ФІЗІОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ ВПЛИВУ
КЛІМАТУ НА ОРГАНІЗМ 12
АКЛІМАТИЗАЦІЯ 18
КЛІМАТОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ 21
КЛІМАТОПРОФІЛАКТИКА 24
МЕТОДИ КЛІМАТОТЕРАПІЇ
Аеротерапія 37
Геліотерапія 44
Таласотерапія 49
Дозування кліматопроцедур 53
ВИСНОВКИ 60
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 61
ВСТУП
Актуальність. У наше століття індустріалізації і забруднення навколишнього середовища, перенапруження і гіподинамії все більша роль в профілактиці захворювань відводиться природним фізичним чинникам.
Сучасні умови життя порушили біологічні зв'язки організму із зовнішнім середовищем і підвищили його чутливість до несприятливих кліматичних чинників.
Мета дослідження – оцінити вплив кліматотерапевтичних процедур на організм людей зрілого віку в профілактичних цілях.
Об'єкт дослідження – методика кліматотерапевтичних процедур.
Суб'єкт дослідження – люди зрілого віку, що знаходяться на санаторно-курортному лікуванні
Предмет дослідження – рівень пристосування організму до умов зовнішнього середовища, що змінюються, у людей зрілого віку.
Гіпотеза заснована на припущенні, що розроблена нами методика кліматотерапевтичних процедур позитивно впливає на процес вдосконалення механізмів адаптації у людей зрілого віку.
Теоретична значущість – на основі аналізу літературних джерел нами була розроблена методика кліматотерапевтичних процедур для людей зрілого віку.
Практична значущість – розроблена нами методика кліматотерапевтичних процедур може бути рекомендована методистам реабілітаційних центрів, санаторно-курортних установ, а також для самостійного лікування.
МЕТОДИКО-КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ОСНОВНИХ ПРИРОДНИХ ЗОН
Значну різноманітність кліматичних умов, що формуються в різних природних зонах слід розглядати як природні курортно-рекреаційні чинники і використовувати їх для гартування і тренування організму людини, для профілактики і лікування. В межах крупних природних зон по специфіці клімату виділяють приморські і континентальні, гірські і рівнинні райони [1, 5, 8].
У зоні тайги достатня кількість тепла і вологи, триваліший, ніж в тундрі, вегетаційний період сприяє зростанню деревної рослинності, в основному хвойної. У рельєфі піднесеності чергуються з низовинами, поширені болота. Період ультрафіолетової недостатності скорочується до 5—6 міс, а влітку протягом 1Ѕ—2 міс можлива сильна біологічна активність сонячної радіації. Річну кількість опадів складає 500—600 мм.
Зима, починаючись в кінці жовтня — початку листопада, продовжується 5—5Ѕ міс. На заході зони зима помірно холодна, хмарна, завдяки частому вторгненню теплих мас повітря з Атлантики і активної циклонної діяльності. На сході зони зима холодна, сонячна. Інтенсивне вихолодження нижніх шарів повітря в умовах малохмарної погоди приводить до утворення відомого Якутського полюса холоду. Найбільшу повторюваність мають погоду підвищеної морозяності, переважно сонячну і малоповітряну. Це помітно знижує їх суворість в дії на організм людини. Континентальність клімату виявляється в стійкому режимі зимової погоди. На побережжі Тихого океану зима характеризується значною хмарністю, рясними снігопадами, північними вітрами, що приносять арктичне повітря.
Для зони змішаних лісів помірного поясу характерні помірна сонячна радіація, нестійка циркуляція атмосфери, переважання рівнинної поверхні і наявність величезних лісових масивів.
Зима помірно холодна, переважно хмарна і повітряна, продовжується з середини листопада до початку березня. У лісових масивах на відстані 60 м від узлісся лісу швидкість вітру зменшується на 20—50%, в глибині лісу — на 60 -90%. Режим погоди мінливий, що неоднозначно впливає на різні групи хворих. Для ослаблених осіб з підвищеною чутливістю до зміни погоди і людей немолодого віку - це негативний чинник, ведучий до розвитку різного роду метеопатичних реакцій. Для деяких же хворих, а тим більше здорових людей контрастність погоди може послужити тренуючим елементом клімату, що підвищує стійкість організму до несприятливих дій зовнішнього середовища.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Курсова робота на тему: Медична кліматологія і кліматотерапія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок