Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Складові частини ока

Складові частини ока

Назва:
Складові частини ока
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,63 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Зміст
Вступ
Розділ I Огляд літератури ………………………………………………………5
1.1. Особливості будови і функції органів зору у людей …………………..5
1.2. Фізіологія органа зору…………………………………………………….10
1.3. Етапи онтогенезу у людини……………………………………………….16
Розділ II Матеріали і методи дослідження ………………………………..18
Розділ III Результати дослідження та їх обговорення
3.1. Особливості будови і функції органу зору у дітей …………..…………..20
3.2. Особливістю органа зору у людей зрілого віку…………………………25
3.3. Хворобливість органа зору у дітей та дорослих , які знаходяться на обліку Підлісківського ФАП………………………….………………………27
3.4. Онтогенез зорового сприйняття і акомодація нормального ока в онтогенезу………………………………………………………………………
Висновки ............................................................................................................32
Список виконаної літератури ........................................................................33
Додатки
Вступ
Актуальність теми
Організм людини в своєму розвитку проходить три етапи ; еволюційний, стабільний та інволюційний. Від моменту народження до 18 -21 років організм переживає стабільний етап.
Еволюційний етап характеризується перевагою розмноження клітин над їх руйнуванням. На цьому етапі маса тіла людини порівняно з новонародженим збільшується в 20 – 25 разів. Так, у період ранньго дитинства ( 1-3 роки ), а також у віці 5-7 років і в період статевого дозрівання і спостерігається посилений ріст дитини, а між періодами, навпаки – посилений розвиток ( диференціювання ) тканин, органів і в цілому всього організму. Циклічність – одна з основних закономірностей еволюційного етапу.
Стабільний етап онтогенезу характеризується зрівноваженістю процесів утворення та руйнування клітин і збереження маси й розмірів тіла та його окремих частин. Припинення росту тіла свідчить про те , що настала зрілість. У цей період маса наростає, в основному за рахунок жирової тканини, хоча при спортивних тренуваннях вона може збільшуватись й за рахунок м’язової маси.
Інволюційний етап онтогенезу характеризується перевагою руйнівних процесів над утворювльними, а тому спостерігається зменшення
тіла та його розмірів. На цьому етапі відбувається старіння організму. Старість – не хороба, але як правило вона розвивається й перебігає на фоні різних захворювань. Згідно з молекулярною гіпотезою В. В. Фролькіса, старіння організму настає внаслідок змін, передусім у генетичному апараті.Під час старіння затухають процеси самовідновлення білків – спочатку настають кількісні, а пізніше й якісні зміни в обміні білків. Особливу роль у розвитку старіння організму відіграє дегенерація нервових клітин центральної нервової системи.
Однією з важливих закономірностей росту й розвитку є поступовість і необоротність. Людина в своєму розвитку ряд етапів – один за одним.
Крім того, й процес росту, й процес розвитку характеризується однонаправленістю. Якщо відбувся один етап росту і розвитку організму, то вдруге повторитися він ніколи не зможе.
Процес росту й розвитку, як і процес старіння, в різних органах і системах відбуваються відносно одночасно, однак перебіг може бути різної інтенсивності (гетерохронно). Особливо помітно порушується синхронність росту й розвитку організму на еволюційному та інволюційному етапах.
Дисгармонійність у розвитку дітей іноді проявляється в разі акселерації.
Отже, актуальним є вивчення зміни будови органу зору у ссавців на стабільних інволюційних етапах онтогенезу.
Мета і задачі дослідження : всебічно і об’єктивно висвітлити доступний матеріал з даного дослідження, комплексному і науковому аналізів фактів узагальнені досвіду. Вивчити будову і функції органу зору на етапах онтогенезу у ссавців.
Відповідно до мети дослідження було поставлено такі задачі :
оволодіти методикою визначення гостроти зору у людини
вивчити особливості будови і функції органу зору у ссавців
познайомитися з етапами онтогенезу у людини
вивчити особливості колірного зору в онтогенезі
дослідити функцію органу зору в онтогенезі у дорослих та дітей, які знаходяться на диспансерному обліку Підлісківського ФАП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Складові частини ока

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок