Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Стрептоцид

Стрептоцид

Назва:
Стрептоцид
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
6,35 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Курсова робота
Стрептоцид


План
Вступ
1. Мазі
1.1. Технологія приготування мазей з стрептоцидом
2. Розчини
2.1. Технологія приготування розчинів з стрептоцидом
3. Порошки
3.1 Технологія приготування порошків з стрептоцидом
4. Усунення несумісностей при виготовленні рецептів, що вміщують стрептоцид
5. Висновок
6.Література


Вступ
Стрептоцид являє собою білий порошок, що проявляє протибактеріальну дію із групи сульфаніламідів. Широта бактеріальної дії створює умови до широкого застосування його у виготовленні різних лікарських форм. При виготовленні лікарських форм, що вміщують стрептоцид враховують фізико-хімічні властивості та особливості його розчинення (розчинний (1:70) у холодній, але легко розчинний у киплячій воді, у розведеній соляній кислоті, розчинах лугів, важко розчинний у спирті, практично не розчинний в ефірі і хлороформі) та введення в лікарську форму.


1. Мазі
Мазі — лікарська форма для зовнішнього застосування, що має м'яку консистенцію.
Мазі складаються з основи і лікарських речовин, рівномірно в ній розподілених.
Для приготування мазей застосовують основи: тварині жири, жирні олії, гідрогенізовані жири, ланолін, віск бджолиний, спермацет, жирні кислоти, вищі спирти, вазелін, парафін, вазелінова олія, церезин, смоли, пластири, гліцерогелі, поліетиленоксиди, ефіри целюлози, полісилоксанові з'єднання, фітостерини, бентонітові глини і різні комбінації названих речовин, іноді з додаванням емульгатора (емульсійні основи).
Якщо до складу мазі входять лікарські речовини, нерозчинні або важко розчинні в основах, то їх попередньо перетворюють у дрібний порошок, розтирають з невеликою кількістю підходящої до основи рідини (вазелінова або жирна олія або вода) або з частиною розплавленої основи і потім додають іншу кількість основи до необхідної ваги.
Якщо лікарські речовини прописані у великих кількостях (більш 25%), їх розтирають у дрібний порошок і ретельно змішують з попередньо розплавленою основою.
Лікарські речовини, легко розчинні у воді, змішують з основою, попередньо розчинивши них у мінімальній кількості води.
Лікарські речовини, легко розчинні в мазевій основі, жирах і жирних оліях, попередньо розтирають з невеликою кількістю олії або розчиняють при обережному нагріванні на водяній бані в частині основи, а потім додають іншу кількість її до необхідної ваги.
Летучі речовини уводять до складу мазей в останню чергу.
Для готування мазей з лікарськими речовинами, що є електролітами, не застосовують бентонітові основи.
Якщо лікарем основа для мазі не позначена, варто готувати мазь на вазеліні.
Якщо лікарем не зазначена концентрація лікарської речовини, варто готувати мазь 10%, крім мазей, що містять речовини, включені в список А і Б.
Мазі зі змістом порошкоподібних речовин понад 25% називають пастами і виготовляють шляхом змішання порошкоподібних інгредієнтів з розплавленою основою.


1.1. Технологія приготування мазей з стрептоцидом
Рецепт № 1
Rp.: Ung. Streptocidi 30,0
D.S. Мазь При стрептодермії поверхневої.
Стрептоцид білий (Streptocidum album). Мало розчинний (1:70) у холодній, але легко розчинний у киплячій воді, у розведеній соляній кислоті, розчинах лугів, важко розчинний у спирті, практично не розчинний в ефірі і хлороформі.
Рецепт № 2
Rp.:Streptocidi
Zinci oxydi аnа 0,5
Vaselini ad 10,0
M. f. ung.
D.S. Мазь для гомілки
Технологія приготування
За наявності 10% стрептоцидової і 10% цинкової мазі приготування ліків по даному пропису зводиться до їх відваження (по 5 г кожної мазі) і ретельного змішування
2. Розчини
Розчин — це рідка лікарська форма, одержана шляхом розчинення одного або декількох лікарських речовин, що призначена для внутрішнього, зовнішнього або ін'єкційного затосування.
Усі розчини, крім неводних, готують вагооб'ємним способом, тобто вагова кількість вихідної лікарської речовини має міститися в певному об'ємі розчину.
Розраховуючи об'єм очищеної води, треба брати до уваги відсотковий вміст лікарського засобу, що входить до даного розчину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Курсова робота на тему: Стрептоцид

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок