Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Дихальна система людини

Дихальна система людини

Назва:
Дихальна система людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,99 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
на тему:
“Дихальна система людини”


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ………………………………………...
Анатомічна будова органів дихальної системи людини….
Філогенез органів дихання хребетних тварин…………….
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИ І МАТЕРІАЛИ……………………………………
РОЗДІЛ 3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОБГОВОРЕННЯ……….
3.1. Розвиток носової порожнини…………………………………
3.2. Гортань……………………………………………………….
3.3. Легені……………………………………………………………
ВИСНОВКИ………………………………………………………………...
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………...
ДОДАТКИ………………………………………………………………….. | 3
6
6
9
20
21
21
23
25
37
38
40


ВСТУП
Органи дихання виконують функцію обміну газами між кров'ю і середовищем, що оточує організм. Цей обмін відбувається в легеневих альвеолах — тонкостінних бульбашках, що є сліпими закінченнями найдрібніших дихальних шляхів і обплутаних мережею кровоносних капіляром. Всередині альвеол кисень повітря осмотичним шляхом проникає всередину кровоносного русла, а з крові в порожнині дихальних шляхів виділяються продукти обміну речовин — вуглекислота і вода.
Перш ніж потрапити в альвеоли, повітря проходить через носову порожнину, глотку, гортань, трахею і бронхи, де нагрівається і очищається. .Эту функцію виконує слизова оболонка дихальних шляхів. Вона покрита миготливим епітелієм, містить слизові залози, в деяких місцях в ній закладені тонкостінні венозні сплетення. Миготливі вії здатні пересувати осілі на слизовій тверді частинки в сторону носової порожнини. Із такими чужорідними тілами змішується слиз і під час кашлю також захоплює їх назовні. Венозні сплетіння, наповнені кров’ю, нагрівають повітря,яке вдихається. Крім того, в близькому зв’язку з органами дихання знаходиться органи нюху, розташовані в носовій порожнині, і орган голосу — в гортані.
Органи дихання розвиваються в тісному комплексі з органами травлення. Носова порожнина утворюється шляхом розділення первинної ротової порожнини на ротову і носову. Ектодерма, що покриває первинні ніздрі, через безліч топких нюхових нервів вступає із зв'язок з випинами півкуль кінцевого мозку — нюховими цибулинами і перетворюється на слизову оболонку нюхової області носової порожнини.
Гортань, трахея і легені формуються шляхом відщеплювання від вентральної стінки стравоходу у вигляді сліпого відростку. В результаті в області шиї та грудей з'являються дві трубки, дорсальна — стравохід і вентральна — трахея, з передньої ділянки якої бере початок гортань.
Розвиток легенів в онтогенезі у всіх ссавців протікає аналогічно, відрізняючись тільки термінами прояву і тривалістю тих або інших процесів. Ці процеси доцільно в першу чергу розглянути у людини, оскільки у неї ембріональний період тривалий, що дозволило вивчити їх досить детально. Крім того, у зв'язку з потребами медицини, ембріогенез у людини досліджений набагато краще, ніж у тварин.
Легені розвиваються з похідних двох зародкових листків: ектодерми і мезодерми. Непарний ентодермальний зачаток епітеліального характеру виникає в області передньої кишки. Він виявляється вже у ембріона завдовжки 3 мм. У 4-міліметрового зародка (біля 3 тижнів) від каудального кінця зачатка відходять дві нирки, що формують в подальшому два головні бронхи. Потім, деревовидно розгалужуючись, зачаток проникає в целомічну частину тіла. Тут він “одягається” по периферії сомато-плевральною мезенхімою. До кінця першого місяця зачаток легені представлений рихлим мезенхімним синцитієм, усередині якого знаходяться епітеліальні тяжі, що галузяться, і трубки. Через 5 тижнів починається поділ органу на долі.
У розвитку легені в даний час виділяють три основні періоди, або стадії: 1) залозисту, протягом якої розвиваються повітряносні шляхи; 2) каналікулярну, коли формуються респіраторні бронхіоли; 3) альвеолярну, коли утворюються альвеолярні ходи і альвеоли.
На 6—7-му тижні внутріутробного розвитку в легені, що формується, присутні головні бронхи, що мають вид трубок, що занурених в мезенхіму і вистлані циліндричним багаторядним епітелієм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Дихальна система людини

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок