Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Дослідження особливостей лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу

Загрузка...

Дослідження особливостей лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу

Назва:
Дослідження особливостей лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,63 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ВСТУП
Лейкемоїдні реакції – це зміни в крові,які завжди мають реактивний характер. Лейкемоїдні реакції – це функціональний стан кровотворного апарату. Лейкемоїдний стан – це певний клініко-гематологічний синдром з певними змінами периферійної крові.
Тип лейкемоїдної реакції визначається характером патологічного процесу: його локалізацією, етіологією, патогенез ними особливостями.
Нейтрофільна реакція крові з омолодженням складу клітин з гіперлейкоцитозом нейтрофільних гранулоцитів відносно часто зустрічається в практиці. Нейтрофільний лейкоцитоз може бути реакцією на різні фізіологічні та патологічні фактори.
Лейкемоїдна нейтрофільна реакція може виникнути при різних запальних та інфекційних процесах .
Отже актуальним є вивчення лейкоцитів та лейкоцитарної формули при запальних процесах.
Мета дослідження – дослідити особливості лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу при таких запальних процесах як вогнищевій пневмонії,крупозній пневмонії та сепсисі. Провести порівняльний аналіз.
Обєкт дослідження – лейкоцити, лейкоцитарна формула.
Практичне значення отриманих результатів.
На основі вивчення лейкоцитарної формули та підрахунку кількості лейкоцитів,зокрема вираженого лейкоцитозу,зсуву лейкоцитарної формули вліво до метаміелоцитів,мієлоцитів, наявності токсичної зернистості в нейтрофілах можна констатувати лейкемоїдну реакцію мієлоїдного типу. Така реакція зі сторони периферичної крові досліджується при вогнищевій пневмонії,крупозній пневмонії та сепсисі.
Наукова новизна отриманих даних. Проведено порівняльний аналіз кількості лейкоцитів,лейкоцитарної формули при негоспітальній пневмонії 2- групи (правобічна вогнищева пневмонія), негоспітальна пневмонія 3-групи (крупозна правобічна пневмонія) та сепсисі.
Найвираженіші зміни зі сторони периферичної крові та лейкоцитарної формули виявлено при сепсисі.
Завдання дослідження:
Дослідити особливості лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу при негоспітальній пневмонії 2-групи (вогнищевій пневмонії).
Дослідити особливості лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу при негоспітальній пневмонії 3-групи (крупозній пневмонії).
Дослідити особливості лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу при сепсисі.
Провести порівняльний аналіз.
1.ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
1. 1. Кістково-мозкове кровотворення
Клітини крові мають обмежену тривалість існування, тому вони утворюються в організмі постійно. Так, добова потреба організму дорослої людини в нових лімфоцитах становить 109 клітин, гранулоцитах — 1011 клітин, а в еритроцитах — 2,3 * 1011 клітин. Різні клітини крові утворюються в різній кількості залежно від потреб організму. Тому кровотворення є дуже складним процесом з чіткими системами регулювання та контролю.
Усі клітини крові в дорослому організмі утворюються в червоному кістковому мозку, гематопоетично активна частина якого у дорослої людини займає об'єм близько двох літрів. Червоний кістковий мозок відносять до первинних лімфоїдних органів, оскільки всі лімфоцити в організмі також походять з кісткового мозку. В ембріона функцію органа кровотворення спочатку бере на себе позазародкова мезодерма жовткового мішка, потім печінка та селезінка, а починаючи з 5-го місяця розвитку плоду людини — кістковий мозок.
Стовбурові кровотворні клітини крові. Клітини крові всіх типів беруть початок від стовбурових кровотворних клітин (СКК). Здатність СКК до диференціювання в різні типи клітин крові називають плюрипотентністю (від англ. рlurality — множинність, рotепсу — можливість). Процес утворення клітин крові називають гематопоезом, або гемопоезом. Тому стовбурову кровотворну клітину ще називають плюрипотентною гематопоетичною або гемопоетичною клітиною. За різними підрахунками, кількість СКК становить 0,01 — 0,05 % усіх клітин кісткового мозку людини.
Стовбурова клітина має дві важливі ознаки — вона здатна до відновлення своєї популяції шляхом поділу і може давати початок будь-яким популяціям клітин крові. Тобто поділ СКК може відбуватися як з диференціюванням, так і без нього.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Дослідження особливостей лейкемоїдної реакції мієлоїдного типу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок