Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Особливості цілей і напрямків діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання

Особливості цілей і напрямків діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання

Назва:
Особливості цілей і напрямків діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,72 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
з дисципліни “Економіка підприємства”
на тему:
Особливості цілей і напрямків діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання


Зміст
Вступ 3
Розділ І. Підприємство як базовий господарюючий суб’єкт
1.1. Загальна характеристика та мета функціонування
підприємств 4
1.2. Цілі підприємства 7
1.3. Головні напрямки діяльності підприємства 8
1.4. Чинники зростання ефективності діяльності
підприємства 11 Розділ ІІ. Напрямки та чинники розвитку сучасного
підприємства
2.1. Впровадження високих технологій та спеціалізація 17
2.2. Змі-ни принципів організації виробництва 20
2.3. Сучасні зміни в організації, управлінні та стратегії 23
Розділ ІІІ. Проблеми розвитку підприємництва в Україні 27
Висновок 32
Використана література 33
Вступ
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального рівня своєї життєдіяльності займається величезною кількістю видів конкретної праці. З цією метою працездатні люди створюють певні організації, тобто організаційні формування (трудові колективи), які спільно виконують ту чи іншу місію (організують програму або мету) і діють на основі певних правил і процедур. Проте мета і характер діяльності таких численних організацій різні. За цією ознакою усі організації можна поділити на дві групи: підприємницькі (комерційні), що функціонують і розвиваються за рахунок власних коштів, і непідприємницькі (некомерційні), існування яких забезпечується бюджетним фінансуванням держави. Організації з підприємницьким характером діяльності являють собою підприємства.
Підприємство — це організаційно відокремлена і економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства, що виготовляє продукцію, виконує роботу або надає платні послуги.
Підприємство займає центральне місце в народногосподарському комплексі будь-якої країни і є первинною ланкою суспільного поділу праці. Саме тут створюється національний доход. Підприємство виступає як виробник і забезпечує процес відтворення на основі самооплатності і самостійності. Від успіху окремих підприємств залежить обсяг створюваного валового національного продукту, соціально-економічний розвиток суспільства, ступінь задоволеності в матеріальних і духовних благах населення країни.
Для ефективного господарювання істотним є визначення цілей створення і функціонування підприємства. Адже головною ціллю підприємства є не виробництво певних конкретних товарів чи послуг, а задоволення швидкоплинних потреб споживачів. Тільки найповніше виявивши і найкраще задовольнивши потреби споживачів своєю продукцією, підприємство в сучасних ринкових умовах господарювання може розраховувати на отримання максимального прибутку. Ось чому дуже важливо розглянути особливості розробки і визначення цілей і напрямків діяльності підприємств.
Розділ І. Підприємство як базовий господарюючий суб’єкт
1.1. Загальна характеристика та мета функціонування підприємств
Підприємство як соціально-економічний і правовий інсти-тут має певну сукупність економічних, організаційних і юри-дичних ознак, за якими кваліфікується як господарюючий суб'єкт. За допомогою цих ознак уніфікова-но визначається правове становище підприємств усіх форм власності і галузей народного господарства.
Підприємство є основною організацій-ною ланкою народного господарства України. Ця організа-ційна ознака кваліфікує підприємство як організаційну форму господарської («бізнесової») організації, тобто організації, в якій власники засобів виробництва і робочої сили об'єдну-ють свої виробничі ресурси для здійснення господарської діяльності з метою одержання прибутку. Визначення основ-на ланка, з одного боку, відмежовує підприємство від інших організаційних форм економічної діяльності (типу домашніх господарств, індивідуальних промислів без створення підприємств, так званих тіньових структур тощо), а з іншо-го, – від суб'єктів господарського права, які не належать до основної ланки: об'єднань підприємств, фінансових посе-редницьких інститутів, органів управління економікою.
Підприємство – це господарю-ючий суб'єкт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Особливості цілей і напрямків діяльності підприємств в сучасних умовах господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок