Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Продуктивність виробничого процесу як фактор собівартості готової продукції

Продуктивність виробничого процесу як фактор собівартості готової продукції

Назва:
Продуктивність виробничого процесу як фактор собівартості готової продукції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
З
Курсова робота
Продуктивність виробничого процесу як фактор собівартості готової продукції


міст
Вступ
Розділ 1. Ресурси виробництва та ефективність їх використання.
Розділ 2. Типи продуктивності виробничого процесу та фактори її зростання.
Розділ 3. Шляхи покращення продуктивності виробничого процессу як фактор собівартості.
Висновки.
Список використаної літератури.
Вступ
Процес виробництва на будь-якому підприємстві здійснюється за належної взаємодії трьох визначальних його факторів: персоналу (робочої сили), засобів праці та предметів праці. Використовуючи наявні засоби виробництва, персонал підприємства продукує суспільно корисну продукцію або надає виробничі й побутові послуги. Це означає, що, з одного боку, мають місце затрати живої та уречевленої праці, а з іншого - такі чи такі результати виробництва (діяльності). Останні залежать від масштабів застосовуваних засобів виробництва, кадрового потенціалу та рівня його використання.
Продуктивність виробничого процесу - це комплексне відбиття кінцевих результатів використання засобів виробництва й робочої сили (працівників) за певний проміжок часу.
Дослідження продуктивності виробничого процесу дозволяє визначити шляхи зростання продуктивності праці і зниження зарплатомісткості продукції (економія затрат живої праці), зниження фондомісткості та матеріаломісткості виробництва (економія затрат уречевленої праці), а також раціонального використання природних ресурсів (економія затрат суспільної праці).
Отже, вищенаведене розкриває актуальність обраної теми курсової роботи, яка має назву “Продуктивність виробничого процесу: сутність, типи, фактори та економічні і соціальні показники”.
Метою курсової роботи є з'ясування сутності та основних типів продуктивності виробничого процесу, визначення факторів її зростання, а також характеристика економічних і соціальних показників вимірювання продуктивності виробничого процесу.
Об'єктом дослідження курсової роботи є процес виробництва.
Предметом дослідження курсової роботи є сукупність теоретичних і методичних проблем, пов'язаних з продуктивністю виробничого процесу.
Завданнями курсової роботи є:
1. З'ясувати сутність продуктивності виробничого процесу.
2. Визначити та дати характеристику типам і факторам зростання продуктивності виробничого процессу та їх впливу на собівартість.
3. Висвітлити економічні і соціальні показники продуктивності виробничого процесу.
Відповідно до завдань курсової роботи побудована її структура, яка складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури.
Таким чином, з'ясувавши актуальність теми курсової роботи, визначивши її мету та об'єкт дослідження, охарактеризувавши завдання курсової роботи, її структуру, перейдемо до розгляду основних частин курсової роботи.
Розділ 1. Ресурси виробництва та ефективність їх використання
Виготовлення продукції (виконання робіт, надання послуг) здійснюється в процесі взаємодії праці людини та певних засобів виробництва, які в своїй сукупності складають ресурси виробництва. Засоби виробництва за своїм матеріально-речовим складом становлять фонди підприємства, усю сукупність яких поділяють на основні та оборотні.
Проте засоби виробництва як сукупність засобів і предметів праці не можна ототожнювати з фондами, що зумовлено двома обставинами. По-перше, елементи засобів виробництва стають фондами лише з моменту їхнього безпосереднього використання у виробничому процесі.
По-друге, фонди на відміну від засобів виробництва є виключно вартісною економічною категорією. Це означає, що до фондів відносять не всі елементи засобів виробництва взагалі, а ті з них, які мають вартість.
Складовим частинам фондів властиві певні характерні ознаки, за якими можна розрізняти основні та оборотні фонди й обґрунтовано тлумачити сутність та значення цих економічних категорій для відтворювальних процесів.
Основні фонди - це засоби праці, які мають вартість і функціонують у виробництві тривалий час у своїй незмінній споживній формі, а їхня вартість переноситься конкретною працею на вартість продукції, що виробляється, (на платні послуги) частинами в міру спрацювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Продуктивність виробничого процесу як фактор собівартості готової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок