Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Загальна характеристика НГВУ ”Долинанафтогаз”

Загальна характеристика НГВУ ”Долинанафтогаз”

Назва:
Загальна характеристика НГВУ ”Долинанафтогаз”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Загальна характеристика НГВУ ”Долинанафтогаз”
Нафтогазовидобувне підприємство “Долинанафтогаз” утворене в 1950 році на базі нафтопромислового управління “Долинанафтогаз”. Підприємство діє відповідно до Закону України “Про господарські товариства”, “Про підприємства в Україні”, Указу Президента “Про корпорацію підприємств”.
Починаючи з 05.02.1998 року підприємство діє на основі положення “Про нафтогазовидобувне підприємство “Долинанафтогаз”. Статутний фонд підприємства оголошений в сумі 1002 тис.грн., в якому частка державної власності складає 61.23 %.
Згідно з положенням предметом діяльності НГВУ “Долинанафтогаз” є видобуток нафти і газу, здійснення розробки і експлуатації нафтових, газових і газоконденсатних родовищ, підготовка і реалізація нафти і конденсату, організація і здійснення торгівельного обслуговування та забезпечення громадського харчування, роздрібної та оптової торгівлі.
Нафтогазовидобувне управління “Долинанафтогаз” належить до категорії крупних підприємств – платників податків, частка якого в обсязі загальних надходжень до зведеного бюджету району перевищує 60%.
Нафтогазовидобувне управління (НГВУ) “Долинанафтогаз” розробляє 11 нафтових родовищ, розташованих в межах Долинського і Рожнятівського районів Івано-Франківської області. За обсягом видобутку нафти і газу посідає четверте місце серед шести споріднених підприємств ВАТ “Укрнафта”. У 2004 році видобуто 332.62 тис. тонн нафти і 95.03 млн. кубометрів газу, реалізовано товарної продукції на суму 210 млн. грн., балансова вартість основних фондів на 1.01.2004 становила 512 млн. грн..
Основний обсяг видобутку нафти і газу припадає на Долинське, Північно-Долинське, Струтинське і Спаське родовища. Експлуатаційний фонд видобувних свердловин складає 337, нагнітальних – 132. Середня глибина свердловин – 2700м. Розробка родовищ здійснюється з підтриманням пластового тиску (ППТ) шляхом нагнітання води в продуктивні горизонти. Всі основні родовища знаходяться в пізній стадії розробки, для якої характерні високий рівень обводнення продукції (86%) і поступове зниження видобутку нафти і газу. Експлуатація видобувних свердловин проводиться механізованим способом за допомогою глибинних штангових насосів. Свердловини облаштовані потужними верстатами-качалками вантажопідйомністю 10-12 тонн. Майже все свердловинне обладнання (труби, штанги, насоси, верстати-качалки) виготовляється на вітчизняних заводах. Широко використовують високопродуктивні глибинні штангові насоси діаметром 55-93 мм. Збір і транспортування продукції видобувних свердловин здійснюється по герметизованій напірній однотрубній системі. Рідинногазова суміш від свердловин по викидних лініях подається під тиском на груповий нафтозбір, де на автоматизованих типу “Супутник” проводиться замір дебіту рідини, а на блочних установках УБНС – сепарація газу. Відсепарований газ по системі промислових газопроводів подається на переробку на Долинський газопереробний завод. Система газозбору забезпечує щорічне споживання газу до 98%. З групових нафтогазозборів вся рідина насосами періодично перекачується на головні споруди дільниці підготовки нафти. На термохімічній установці здійснюється обезводнення, обезсолювання, очищення від механічних домішок та доведення нафти до товарної якості. До 1998 року вся товарна нафта перекачувалася по нафтопроводу (58 км) в м. Дрогобич на ВАТ “Нафтопереробний комплекс”Галичина”.
Родовища Долинського нафтового району природньо виснажені, характеризуються низькою проникністю. Проводити розробку таких родовищ надзвичайно складно. На природньому режимі з таких покладів можна видобути не більше 10-15% наявних них запасів.
Згідно з прогнозами фахівців видобуток нафти по нафтогазовидобувному управлінні “Долинанафтогаз” до 2010 року зменшиться до 215,9 тис.тонн, а газу – до 47,6 млн.м3.
Таблиця 1.2. Прогнозований видобуток нафти і газу.
Роки | Видобуток нафти, тис.т | Видобуток газу, млн.м3
2005 | 297,0 | 70,0
2008 | 257,7 | 55,6
2010 | 215,9 | 47,6
Таким чином можна зробити висновок, що одним з головних завдань НГВУ “Долинанафтогаз” є пошук і освоєння нових перспективних родовищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Загальна характеристика НГВУ ”Долинанафтогаз”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок