Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Мінімально ефективний розмір виробництва та структура ринку

Мінімально ефективний розмір виробництва та структура ринку

Назва:
Мінімально ефективний розмір виробництва та структура ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
132,34 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Вступ


Розуміння змісту економічних явищ необхідне кожній людині. Діяльність людини тісно пов'язана з економічними процесами: вона купує й продає, сплачує податки, отримує доходи тощо. Усе це й спонукає до вивчення основ економічної науки, предметом вивчення якої є економіка.
Як відомо, термін "Економіка" походить від давньогрецького слова "oikonomia", що в дослівному перекладі означає " наука ведення домогосподарства". Ще мислителі Стародавнього Риму, Греції, Стародавнього Єгипту намагалися вивчити проблеми ведення господарства, торгівлі, податків тощо. Економіка набула важливого значення ще з давніх часів: так в Стародавньому Римі чи в Стародавньому Єгипті при дворі імператора неодмінно мав бути економічний радник імператора, який відповідав за стан як внутрішньої, так і зовнішньої економіки імперії. Саме розвинена економіка була запорукою великої й могутньої імперії.
Економіка, як наука, формувалася в кілька етапів. Відповідно, з формуванням певного етапу формувалася й певна економічна школа. Так формувалися такі школи, як:
1. Меркантилізм;
2. Фізіократи;
3. Класична політекономія (засновник А.Сміт);
4. Марксизм (засновники: К.Маркс і Ф.Енгельс).
На сьогоднішній день економіка являється однією з головних ознак держави . Жодна країна не може існувати без економіки. Розвинена, потужна економіка є ознакою сильної і розвиненої держави, і навпаки , якщо економіка певної країни є слабкою і не розвиненою то ця країна є також не розвиненою і відстаючою, такі країни називаються "країнами з відсталою економікою" або ж "країни що розвиваються"
Сьогодні "економіка" визначається як сфера діяльності людини в якій вона працює з приводу створення певних благ для задоволення своїх потреб. В сучасному світі потреби людини набувають все більшого й ширшого значення. З розвитком науки, технологій, промисловості розвиваються й зростають людські потреби. І як не дивно бажання людей задовольняти свої потреби повніше, якісніше - безмежні. Ця безмежність породжена, по-перше, людською фантазією. По-друге, на потреби впливає конкуренція виробників, які постійно пропонують нові споживчі блага. По-третє, сучасні комунікації стимулюють потяг людини до нових потреб. Але ресурси, необхідні для їх задоволення, на превеликий жаль, є обмеженими. Тому основним завданням економіки є вивчення всіх методів й способів максимального задоволення потреб людини з якомога мінімальними затратами ресурсів. Тому що саме наявність необхідних ресурсів є базою для створення міцної економіки.
Економіка- найважливіша сфера суспільного життя, в якій на основі використання різноманітних ресурсів здійснюється виробництво (процес створення певного блага задля задоволення потреб), обмін (вид економічних відносин, завдяки яким речі та послуги рухаються від виробника до споживача), розподіл (формування доходів) та споживання (використання створених благ).
Сьогодні економіка набула дуже широкого значення. Вона присутня всюди. Вона є і в народному господарстві, і в промисловості, та інших галузях.
Сучасна економіка є ринковою. Тому для кожного, хто вивчає економічну теорію, важливе значення має з'ясування сутності ринку, його структури, функцій та умов формування.
Упродовж тривалого часу ринок визначали як місце, де здійснюється купівля або продаж товарів. Ось чому в багатьох людей слово «ринок» асоціюється насамперед з базаром — місцем обміну вироблених благ. Проте «ринок» - поняття більш широке і містке. Це і магазини, універмаги, супермаркети тощо, де продаються продукти харчування, одяг, взуття, товари щоденного вжитку. На фондових біржах продаються і купуються цінні папери (акції, облігації), на товарних - пропонуються товари за стандартними якісними показниками. Відносини між продавцями і покупцями з приводу існуючих та потенційних товарів також входять до поняття «ринок». Як явище господарського життя ринок з'явився у давнину внаслідок історичного розвитку виробництва й обміну — розвитку суспільного поділу-праці, появи економічно самостійних, юридично незалежних господарюючих суб'єктів і переходу від натурального виробництва до безпосереднього продуктообміну, а згодом — до товарного обміну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Мінімально ефективний розмір виробництва та структура ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок