Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства на прикладі товариства „Надвірнянський лісокомбінат”.

Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства на прикладі товариства „Надвірнянський лісокомбінат”.

Назва:
Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства на прикладі товариства „Надвірнянський лісокомбінат”.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,43 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………….3
Розділ 1. Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства
1.1. Сутність ліквідності. ………………………………………...…………5
1.2. Методика аналізу ліквідності підприємства..…………………………9
1.3. Характеристика методів економічного аналізу……………………...15
Розділ 2. Техніко-економічний аналіз ліквідності підприємства
2.1. Загальні відомості про об’єкт дослідження………………………….20
2.2. Основні показники діяльності ТОВ „Надвірнянський лісокомбінат”…………………………………………………………………….22
2.3. Аналіз ліквідності підприємства……………………………………...25
2.4. Аналіз впливу факторів на ліквідність підприємства……………….32
2.5. Розрахунок прогнозного значення ліквідності підприємства………34
на 2007 рік.
Розділ 3. Шляхи та резерви підвищення ліквідності підприємства…….38
Висновки……………………………………………………………………41
Список використаної літератури
Додатки
ВСТУП
У сучасних умовах кожне підприємство повинно чітко орієнтуватись у складному лабіринті ринкових відносин, правильно оцінювати виробничий та економічний потенціал, стратегію подальшого розвитку, фінансовий стан як свого підприємства, так і підприємств-партнерів.
Фінансовий стан - це здатність (спроможність) під-приємства фінансувати свою діяльність. Він характеризується забезпеченістю фінансовими ресурсами, які необхідні для нормального функціонування підприємства, доцільністю їх розміщення та ефективністю використання, фінансовими взаємовідносинами з іншими юридичними та фізичними особами, платоспроможністю та фінансовою стійкістю.
Одним з найважливіших етапів оцінки фінансового стану підприємства є аналіз його ліквідності. Під ліквідністю розуміють здатність підприємства швидко продати активи й одержати гроші для оплати своїх зобов’язань.
Ліквідність підприємства визначається як на короткий період, так і на більш тривалу перспективу. Висока ліквідність значно підвищує рейтинги підприємства, дає можливість залучати довгострокові кредити банків для здійснення своєї господарської діяльності, купляти сировину і у товари в кредит тощо.
Головною метою аналізу ліквідності є своєчасне виявлення та усунення недоліків у фінансовій діяльності підприємства, формуванні активів і пасивів та пошук резервів зміцнення фінансового стану підприємства та його платоспроможності.
У першому розділі я розгляну суть ліквідності, методи, що використовуються для проведення її оцінки та наведу теоретичний опис методики аналізу ліквідності підприємства.
Другий розділ курсової роботи є основним, оскільки в ньому буде проведено техніко-економічний аналіз ліквідності підприємства, попереднє виявлення недоліків у формуванні активів та пасивів, що призвели до певного рівня ліквідності підприємства.
У третьому розділі потрібно узагальнити проведені у попередньому розділі розрахунки, дати рекомендації щодо підвищення ліквідності підприємства.
Дана курсова робота присвячена питанню аналізу підприємства. Аналіз проводився по фінансовій звітності товариства „Надвірнянський лісокомбінат”.
Розділ 1. Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства.
1.1. Сутність ліквідності.
Однією з ключових ознак фінансової стійкості підпри-ємства є його ліквідність. Під терміном «ліквідність» прий-нято розуміти здатність підприємства виконувати свої фінансові зобов'язання перед усіма контрагентами і дер-жавою. Необхідність аналізу стану ліквідності підприємств у ринкових умовах зумовлюється насамперед тим, що жодне з них у цих умовах не гарантоване від банкрутства, тобто становища, коли воно не може розрахуватися за своїми боргами і зазнає фінансового краху. Цей показник свідчить про те, як швидко підприємство може продати активи й одержати гроші для оплати своїх зобов'язань.
У вітчизняній і зарубіжній літературі, яка висвітлює пи-тання фінансового аналізу діяльності підприємств, і в ана-літичній практиці ліквідність розглядається як у широко-му значенні цього терміна, так і в більш вузькому значенні. Перший з цих підходів до визначення ліквідності передба-чає аналіз здатності підприємства виконати всі без винятку зобов'язання, взяті на себе, які випливають з його статуту та інших засновницьких документів, включаючи, зокрема, захист майнових інтересів усіх власників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Теоретичні та методичні основи аналізу ліквідності підприємства на прикладі товариства „Надвірнянський лісокомбінат”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок