Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Прибуток підприємства, шляхи його максимізації, напрями використання

Прибуток підприємства, шляхи його максимізації, напрями використання

Назва:
Прибуток підприємства, шляхи його максимізації, напрями використання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Прибуток підприємства, шляхи його максимізації, напрями використання


Зміст
Вступ
І. Основні наукові теорії про цілі фірми і відповідні їм пріоритети діяльності фірми.
І.1. Неокласична економічна теорія
І.2. Управлінська теорія
І.3. Теорія агентських угод про цілі фірми
ІІ. Суть і види витрат виробництва
ІІІ. Суть і види виторгу фірми.
IV. Прибуток: суть і види. Парадокс прибутку
IV.1. Класифікація видів прибутку.
IV.2. Шляхи максимізації прибутку і мінімізації витрат
Висновок
Список використаної літератури
Вступ.
Для визначення цілей фірми не існує простого методу. Безперечним є тільки одне: цілі фірми визначає сама фірма. Різні фірми можуть ставити різні цілі. На-приклад, власник невеликої фірми може прагнути максимізувати свій вільний час для культурних цілей за мінімального рівня доходів. Менеджер великої компанії може домогтися збільшення обсягу продажу, щоб збільшити спої доходи, якщо во-ни тісно ув'язані з продажем. Інший підприємець намагатиметься максимізувати обсяг обороту, щоб зберегти конкурентоспроможність фірми, її престиж. Отже, конкретні цілі — це справа конкретної фірми.
Можна виділити три основні наукові теорії про цілі фірми: неокласичну еко-номічну теорію, управлінську теорію і теорію агентських угод.
У цій роботі ми з'ясуємо основні наукові теорії про цілі фірми, висвітлимо суть та види витрат, виторгу і прибутку фірми, роз-глянемо взаємозв'язки між загальним, середнім і граничним виторгом, дізнаємося про парадокс економічного прибутку та про методи максимізації прибутку фірми. З витратами і прибутками фірми пов'язане вирішення важливих соціальних, економічних, політичних та етичних проблем суспільства. Все це надає роботі підвищеної актуальності та значущості.
І. Основні наукові теорії про цілі фірми і відповідні їм пріоритети діяльності фірми.
І.1. Неокласична економічна теорія
Максимізація прибутку
Неокласичні економісти вважають, що основною метою фірми є максимізація прибутку. Згідно з цією теорією по-ведінка фірми нагадує «чорний ящик»:*
відсутній поділ між володінням і управлінням фірмою, ме-неджер є одночасно власником фірми;
відомі доходи і витрати фірми;
фірма виробляє тільки один продукт;
фірма діє раціонально, тобто максимізує прибутки за рахунок інших завдань.
Проти даної теорії економісти наводять такі аргументи:
В сучасних корпораціях на організаційному рівні володіння відділено від уп-равління.
Менеджери володіють дуже малим і пакетом акцій і тому менше всього схильні вибирати максимізацію прибутку за основну мету своєї діяльності.
В даний час багато дослідників погоджуються з тим, що неприбуткові цілі є більш важливими для фірм. Це привело до розвитку управлінських теорій фірми. Згідно з цими теоріями вважається, що менеджери можуть бути більше заінтере-совані у вирішенні завдань, які максимізують їхні власні цілі.
Максимізація надходжень від реалізації
До основних неприбуткових цілей фірми належать: мак-симізація надходжень від реалізації, максимізація зростання і максимізація управлінської корисності.
Менеджери більшою мірою орієнтуються на зростання оборотів, ніж на прибутки. Причина цього полягає в тому, що їхня винагорода часто залежить більше від обсягів реалізації, ніж від прибутків фірми. Емпіричні дослідження взаємо-зв'язку між платнею керівництва компанії і рівнем її діяль-ності показують, що:
Зростання заробітків вищого керівного складу компаній прямо залежить від зростання реалізації, але слабо пов'язано із загальними доходами акціонерів і взагалі не пов'язано з поточними прибутками компаній.
Зростання винагороди менеджерам вищого рівня більше у тих компаніях, які
розширювалися за рахунок поглинань, а не внутрішнього зростання.
Зростання реалізації після поглинань було істотно вище, ніж доходи акціонерів. Звідси випливає, що менеджери, які хочуть зміцнити свій фінансо-вий стан, більше заінтересовані у злиттях і поглинаннях, ніж рядові акціонери. Це означає, що акціонерам треба контролювати процес установлення величи-ни винагороди вищому керівництву компанії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Прибуток підприємства, шляхи його максимізації, напрями використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок