Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій

Урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій

Назва:
Урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,32 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій
курсова робота з мікроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Становлення системи регулювання економіки в Україні розпочалося без належного теоретичного обґрунтування. Як приклад використовувалися західні моделі регулювання, але при цьому не враховувалися специфічні особливості соціально-економічного розвитку країни, пов'язані з глибокою деформованістю інфраструктури економіки України, рівнем розвитку сучасних форм грошового обігу тощо. Всі ці фактори визначають нестабільний характер як податкової політики, так і цінової, митної і та ін., що і справляє негативний вплив на розвиток макро- і мікроекономічних процесів у державі.
Що ж до податкової політики, то вона виявилася відірваною від структурної політики, яка в нинішніх умовах повинна бути основою економічної політики, створила значні податкові навантаження на товаровиробників, обумовила вилучення обігових коштів підприємств, спричинила зростання цін на продукцію, відкрила легальні і нелегальні шляхи для ухилення від сплати податків. Фактично податки на сьогодні використовуються як пасивний інструмент для забезпечення загальнодержавних потреб.
Митна політика являє собою певний комплекс заходів, спрямованих на забезпечення ефективного функціонування митних кордонів та забезпечення захисту національних інтересів та національної безпеки держави у зовнішньоекономічній сфері.
В курсовій роботі розглядається широке коло проблем пов'язаних зі станом цінової політики, митної, податкової політики, політики державних дотацій, квот, їх недоліки та напрямами реформування з метою необхідного поповнення дохідної частини бюджету.
Рівень державного регулювання визначається питомою вагою фінансових ресурсів, які мобілізуються у формі податків, мита, у їх загальній величині, а також у ВВП.
Ціна, податки, мито, дотації, субсидії виступають важливим інструментом регулювання економіки, перерозподілу ВВП на цілі економічного розвитку і соціальних гарантій населенню. Такою умовою успішного розвитку економіки держави повинна стати ефективна цінова політика, податкова, митна і та ін.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження у курсовій роботі є ціна, мито, субсидії, податки, квоти в системі фінансових методів державного регулювання економіки.
Предмет дослідження – урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій.
Даним проблемам присвячені праці таких відомих вчених в Україні як Федосов В.М., Василик О.Д., Кучерявенко М.П. та інші. За кордоном аналіз таких питань проводився Д. Черніком, В. Радіоновою, А. Бризгаліним, П. Мостовим.
Інформаційну базу дослідження склали законодавчі акти України, монографічна література українських і зарубіжних авторів, статті періодичних видань, статистичні збірники та доповіді науково-практичних конференцій.


Розділ 1. Поняття державного регулювання
1.1. Необхідність державного втручання в економіку
Дослідження сучасних ринкових структур переконали багатьох економістів, що ринок неспроможний вирішити чимало важливих проблем економічного розвитку і розподілу матеріальних благ. Еволюція ринкового механізму виявила ряд притаманних йому дефектів, які стали гальмом у суспільному прогресі, що і послугувало основним аргументом на користь державного регулювання економіки. Серед економістів немає одностайності в оцінці державного втручання в приватну господарську діяльність. Існує багато аргументів за і проти такого втручання. Ці проблеми детально вивчаються в курсі макроекономіки. Але результати державного втручання змінюють перш за все поведінку мікроекономічних суб'єктів. І з цієї точки зору важливо окреслити основні дефекти ринку, тобто сфери його неспроможності, з'ясувати особливості та наслідки їх регулювання [19, 378].
Виділяють наступні дефекти ринку:
циклічний характер розвитку економіки;
монопольна влада;
недостатня інформованість ринкових суб'єктів;
неспроможність забезпечити виробництво суспільних благ;
екстерналії, або зовнішні ефекти виробничої діяльності;
нерівномірний розподіл насущних благ, що суперечить принципу справедливості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Урядова політика на ринку регулювання ціни, дотацій, квот, мита, податків і субсидій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок