Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства

Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства

Назва:
Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
З предмету „Економічний аналіз”
на тему:
“Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства”


План
стор.
Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні аспекти аналізу фінансового стану підприємства 5
1.1. Інформаційна база аналізу фінансового стану підприємства 5
1.2. Поняття ліквідності та платоспроможності 6
1.3. Класифікація активів за ознакою ліквідності і пасивів за ознакою
терміновості погашення 8
1.4. Основні показники, що характеризують ліквідність та платоспроможність 10
1.5. Причини, що впливають на зміну показників ліквідності та
платоспроможності 14
Розділ 2. Організаційно-економічна характеристика ВАТ “Луцький
підшипниковий завод” 17
2.1. Загальні відомості про підприємство 17
2.2. Організаційна структура підприємства 18
2.3. Чисельність та структура персоналу 19
Розділ 3. Аналіз ліквідності та платоспроможності ВАТ “Луцький
підшипниковий завод” 20
3.1. Порівняльний аналітичний баланс підприємства 20
3.2. Баланс ліквідності підприємства і розрахунок показників ліквідності
та платоспроможності 23
3.3. Шляхи підвищення ліквідності та платоспроможності підприємства 25
Висновки 29
Література 31
Додатки 33
Вступ
Процес ринкової трансформації, започаткований в Україні зі здобуттям незалежності, зумовив появу різних форм власності та суб’єктів господарювання. Незважаючи на суттєві труднощі та перешкоди поступово впроваджуються такі ринкові механізми як конкуренція, вільне підприємництво, ринкове ціноутворення.
Це в свою чергу, змушує суб’єктів господарювання здійснювати свою діяльність максимально ефективно. Сучасне підприємство не може дозволити собі нераціонально використовувати власні та залучені ресурси.
В складних умовах жорсткої конкуренції економічний аналіз, і зокрема фінансовий аналіз, надають можливість правильної, точної та оперативної оцінки реального стану підприємства та орієнтують на прийняття оптимальних і ефективних рішень у сфері операційної, фінансової та інвестиційної діяльності.
На сьогоднішній день розроблено та відпрацьовано достатньо методів проведення аналізу фінансового стану підприємства. Цей розвиток проходив в основному (зі зрозумілих причин) в країнах з розвинутою ринковою економікою.
Водночас, вітчизняна наука вносить свій вклад в дану область, пристосовуючи інструменти фінансового аналізу до вітчизняних умов, що характеризуються досить високими темпами інфляції, нестабільністю податкового законодавства та ін.
Підприємство, в умовах ринкової економіки, діє на засадах комерційного розрахунку, один з принципів якого є самофінансування. Достатність забезпеченості підприємства власними та залученими фінансовими ресурсами зумовлюють його здатність здійснювати ефективну господарську діяльність та розраховуватися за своїми зобов’язаннями. Зовнішнім проявом фінансового стійкості є ліквідність та платоспроможність. Неефективна діяльність підприємства, насамперед збиткова діяльність, призводить до зниження ліквідності та платоспроможності. З іншого боку, низька ліквідність та платоспроможність не дають можливості забезпечити безперебійне постачання ресурсів, що тягне за собою простої виробництва з усіма негативними наслідками. Крім того низька ліквідність та платоспроможність підривають довіру до підприємства з боку банків, потенційних покупців та інших контрагентів, що значно знижує можливості залучення додаткових ресурсів та виходу з кризи. Тобто, низька ліквідність та платоспроможність, на фоні збиткової діяльності та недостатньої фінансової стійкості, становлять реальну загрозу існуванню підприємства. З цієї точки зору є зрозумілим актуальність та важливість теми.
Метою даної роботи є вивчення теоретичних основ та практичних методик розрахунку ліквідності та платоспроможності. В першому розділі досліджується теоретичні аспекти: даються визначення ліквідності та платоспроможності, обґрунтовується важливість раціонального розбиття активів та пасивів на групи, наводяться методики розрахунку основних показників ліквідності та платоспроможності, характеризується інформаційна база фінансового аналізу, виявляються причини, що впливають на ліквідність та платоспроможність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок