Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Наукова організація праці її зміст та завдання

Наукова організація праці її зміст та завдання

Назва:
Наукова організація праці її зміст та завдання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,34 KB
Завантажень:
516
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота з економіки підприємства
На тему:
Наукова організація праці її зміст та завдання
 


Зміст.
Вступ.
План.
Праця як предмет наукового економічного дослідження.
Поняття зміст наукової організації праці.
Класифікація організаційних затрат робочого часу .
Планування робіт по вдосконаленню організації і
нормуванню праці.
Висновки.
Література.


Вступ.
Праця-це складне і багатоаспектне явище, яке вфідіграє в житті суспільства і кожної окремої людини таку важливу роль, що саме це поняття в широкому розумінні є невідємним від людського життя. Праця- це свідома доцільність людей,спрямована на створення матеріальних і духовних цінностей
Як самостійній економічній науці праці притаманні кількісні і якісні характеристики .Кількісна полягає втому, що вона є витратою певного обсягу енергії.З економічної точки зору кількісна характеристика праці проявляється в таких поняттях ,як чисельність зайнятих , тривалість робочого дня, трудомісткість, інтенсивність праці тощо.
Норми праці є технічною основою раціональної організації виробництва. Організувати працю на підприємстві – це перш за все правильно розставити людей, зайняті виконанням єдиного завдання. Для цього необхідно знати, скільки праці і якої якості потрібно для виконання тієї чи іншої операції або іншої частини виробничого процесу. Правильна організація праці передбачає в першу чергу встановлення кількості пропорцій між окремими видами праці з врахуванням їх якісних відмінностей. Це можливо при умові, якщо у розпорядженні підприємства є науково обгрунтовані норми праці на всі види виконуваних робіт. Розділення і кооперація праці мають велике значення при розвитку технічного процесу.
Між нормуванням і організацією праці існує тісний взаємозв’язок. Науково обгрунтовані норми розраховуються і впроваджуються, виходячи з найбільш раціональної організації праці в певних умовах. В той же час сама норма праці може бути використана для оцінки раціональності трудового процесу і вибору того чи іншого її варіанту.
1.1Праця як предмет наукового економічного дослідження.
Різноманітні проблеми трудової діяльності людей стали обєктом дослідження багатьох наукових дисциплін.Межі цих наук ,як правило,ще немають повної, однозначності, тому зараз ми коротко розглянемо основні проблеми:
-Людські ресурси являють собою найважливіший фактор будь-якого виробництва,основний елемент соціально-трудових відносин.
-“Ринок праці”та “Зайняттість населення і безробіття” присвячені аналізу ринків праці та методів їх регулювання, факторів динаміки зайнятості населення , поллітиці держави в галузі зайнятості ,соціальному захисту безробітніх тощо. В частині правового забезпечення ринку праці ці проблемир переплітаються з нормами трудового права, а в частині регулювання ринку праці – з предметом курсу “управління трудовими ресурсами”.
-Людський капітал витзначається сукупністю якостей та характеристик людини (здібності,освіта,здоров’я,професіоналізм тощо),що впливають на результати її трудової діяльності і, відповідно,на розмір її трудових доходів .
Науково-технічний процес як основоположний фактор сучасного економічного розвитку пе6редбачає своєю найважливішою умовою кардинальне вдосконалення робочої сили , покращення її характеристики на ринку праці.Виділення нами проблем якості робочої сили ,освіти та прфесійної підготовки в окрему главу викладене зростанням значення цих аспектів формування та використання людських ресурсів в економічному розвитку як окремої людини , так і кожного підпрємства і країни вцілому
Наукова організація праці відділилася від економіки праці в самостійну науку .Покращення умов праці сприяє зростанню її продуктивності ,проте потребує відповідних інвестицій .
Проблемою економіки праці є оптимізація умов праці з врахуванням взаємодії соціальних та економічних факторів. Але умови та безпека праці є предметом вивчення наукової організації праці.
Дослідження проблем ефективності праці полягає передусім у освоєнні та грамотному застосуванні методів : зіставлення результатів та витрат праці,доходів ві трудової діяльності та затрат на утримання персоналу;оцінки внеску окремих співробітників та колективів у загальні підсумки діяльності підприємства; визначення факторів та використання резервів і зменшення та покращення результатів і зменшення ви


1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Наукова організація праці її зміст та завдання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок