Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Шляхи підвищення ефективного використання основних фондів підприємства (ВАТ «Промприлад”)

Шляхи підвищення ефективного використання основних фондів підприємства (ВАТ «Промприлад”)

Назва:
Шляхи підвищення ефективного використання основних фондів підприємства (ВАТ «Промприлад”)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,83 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
з курсу „Економіка підприємства та фінанси”
Тема:
Шляхи підвищення ефективного використання основних фондів підприємства (ВАТ «Промприлад”)


ЗМІСТ
Вступ
1.Теоретичні та методичні питання аналізу використання основних фондів.
1.1. Визначення, склад та структура основних фондів.
1.2. Характеристика показників використання, технічного стану і руху основних фондів.
2. Характеристика об'єкта дослідження ВАТ «Промприлад».
2.1 Предмет і ціль діяльності підприємства.
2.2 Аналіз роботи діяльності в динаміці за 2–3 роки.
2.3 Аналіз використання основних виробничих фондів підприємства.
2.4. Шляхи підвищення використання основних фондів.
Висновки і пропозиції
Додатки
Список використаної літератури


ВСТУП
Ринкові економічні процеси останніх років змусили підприємства України переглянути свою політику щодо ефективності використання всіх наявних ресурсів з метою найшвидшого вирішення проблем конкурентноздатності та економічної стабільності.
Для того щоб вирішити це важливе питання підприємство має звернутись до методів наукового пошуку оптимальних шляхів розв'язання цієї проблеми, ґрунтовного економічного аналізу своєї діяльності та ринкової ситуації в цілому, методів планування та прогнозування.
Отже, кожне підприємство має розглядати питання стабілізації та виходу на зазначений рівень конкурентноздатності через призму своєї самостійності та незалежності як товаровиробника, з одного боку, і залежності від впливу зовнішнього економічного середовища та, зокрема, макроекономічного впливу держави з іншого.
Основна мета ринкової економіки — задовольнити потреби споживачів шляхом нарощування випуску конкурентоспроможної продукції. Проте підприємства (фірми), що випускають таку продукцію далекі від альтруїстичних мотивів. Кожне підприємство повинно мати прибуток, розміри і способи одержання якого залежать від знань та досвіду, що набуваються поступово.
Для того щоб вивести фірму у ранг прибуткової часто звертаються до кількісного ї якісного вдосконалення основних виробничих фондів шляхом введення нових фондів та модернізацію статкування, використовуючи, при цьому, здобутки науково-технічного прогресу, але одним з найважливіших факторів вдосконалення виробництва залишається підвищення ефективності вже існуючих засобів праці. Для цього необхідно провести серйозний аналіз складу та структури основних фондів, їх технологічного стану, резервів покращення використання основних фондів та їх ефективності. Це і є мета даної курсової роботи.


1.Теоретичні та методичні питання аналізу використання основних фондів.
1.1. Визначення, склад та структура основних фондів.
У процесі виробництва на підприємстві беруть участь три фактори:
- засоби праці;
- робоча сила;
- гредмети праці;
Засоби праці та предмети праці утворюють засоби виробництва, що становлять матеріальний зміст виробничих фондів підприємства. У свою чергу, виробничі фонди — це суспільна праця і матеріальна основа виробництва. У цьому полягає схожість засобів праці та предметів праці. Проте вони також істотно різняться.
Засоби праці беруть участь в утворенні продукту протягом ряду виробничих циклів. При цьому вони втрачають лише частку загальної вартості, зберігаючи споживну вартість та речову форму.
На відміну від засобів праці предмети праці за один виробничий цикл втрачаються повністю.
Іншими словами, засоби праці — це різні верстати, механізми, інструменти, двигуни тощо, тобто це засоби. за допомогою яких виготовляють продукцію і надають послуги.
Предмети праці — це все те, до чого докладається людська праця, що полягає в обробці сировини, матеріалів у процесі виробництва з метою пристосування їх до особистого і виробничого споживання. Це все те, з чого виготовляється продукція (вугілля, метал, тканини, вовна, нафта, заготовки, дошки та ін.).
Засоби праці відбиваються в основних фондах підприємства, а предмети праці — в оборотних. Проте слід зазначити, що засоби праці та предмети праці стають виробничими фондами підприємства лише тоді, коли беруть участь в утворенні вартості продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Шляхи підвищення ефективного використання основних фондів підприємства (ВАТ «Промприлад”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок