Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової системи підприємства.

Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової системи підприємства.

Назва:
Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової системи підприємства.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
496
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової системи підприємства.


ПЛАН


Вступ
Однією з важливих задач діяльності підприємства є управління оборотним капіталом. Управління оборотним капіталом підприємства представляє собою важкий та багатофакторний процес, який направлений перш за все на задоволення поточних потреб підприємства в фінансових ресурсах для здійснення статутної діяльності.
При практичній реалізації управління оборотним капіталом підприємство вступає в фінансові відносини з власниками, банками та іншими кредиторами, виходить на різні ринки матеріальних та трудових ресурсів, а також на фондовий ринок.
Для будь – якого підприємства достатній рівень ліквідності є однією з важливих характеристик стабільності господарської діяльності. Втрата ліквідності призведе не тільки до додаткових витрат, але й до періодичних зупинок виробництва . Якщо грошові кошти, дебіторська заборгованість та виробничо матеріальні запаси підтримуються на відповідно низьких рівнях, то ймовірність неплатоспроможності чи нестачі коштів для здійснення рентабельної діяльності досить велика. З ростом величини чистого оборотного капіталу ризик ліквідності зменшується. Але взаємозв'язок між ризиком ліквідності та рівнем чистого оборотного капіталу має більш складний вид, так як не всі поточні активи однаково позитивно впливають на рівень ліквідності. Все одно можна сформувати найпростіший варіант управління оборотними коштами, який зводить до мінімуму ризик втрати ліквідності: чим більше перевищення поточних активів над поточними зобов’язаннями , тим менша міра ризику; таким чином, потрібно прагнути до нарощування чистого оборотного капіталу.


1. Розробка комплексу задач «Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової стабільності підприємства»
 
Процес організації управління оборотним капіталом складається з таких принципів:
1. Надання підприємству самостійності в розпорядженні та управлінні оборотними коштами.
2. Визначення планової потреби, та розміщення оборотних коштів по окремим елементам.
3. Підтримка раціонального співвідношення між власними та запозиченими засобами;
4. Забезпечення необхідного рівня ліквідності підприємства.
Перший принцип , а саме надання підприємству самостійності в розпорядження та управління оборотними коштами - це означає оперативну самостійність у використанні оборотних коштів.
Другий принцип - визначення планової потреби - це зводиться до визначення оптимальної потреби оборотного капіталу, яка забезпечувала б безперервність процесу виробництва, виконання планових завдань за умови забезпечення ритмічної роботи. Крім цього, це досить дорого обходиться підприємству, так як, виникають додаткові затрати на зберігання та складування. Заниження може призвести до перебоїв у виробництві та реалізації продукції, до несвоєчасного виконання підприємством своїх зобов'язань. І в цьому, і в іншому випадку наслідком є нестабільний фінансовий стан, нераціональне використання ресурсів, що веде до втрати прибутку.
Конкретні розміри оборотного капіталу визначаються поточною потребою і залежать від :
· характеру та важливості виробництва;
· тривалості виробничого циклу;
· сезонності роботи;
· темпів росту виробництва, змін об'ємів і умов збуту продукції;
· порядку розрахунків і організація розрахунково –касового обслуговування;
· фінансових можливостей підприємства;
· періодичності та строків находження платежів Терещенко С.І. Показник CASH SLOW як критеій оцінки фінансового стану компаній // Фінанси України.- 2000.-№5.-с.36-46..
Обсяг фінансових ресурсів, що необхідні для забезпечення діяльності підприємства, визначається через нормування, яке представляє собою встановлення оптимальної величини оборотних коштів, необхідних для організації здійснення нормальної господарської діяльності підприємства. Нормування оборотних коштів є предметом внутрішньогосподарського планування, одним із ключових направлень управління формуванням і використанням оборотного капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Вдосконалення системи управління залученням позикового капіталу з метою забезпечення фінансової системи підприємства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок