Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Управління прибутком. Формування та використання чистого прибутку підприємства

Управління прибутком. Формування та використання чистого прибутку підприємства

Назва:
Управління прибутком. Формування та використання чистого прибутку підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,12 KB
Завантажень:
655
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
«Управління прибутком. Формування та використання чистого прибутку підприємства»


ЗМІСТ
Вступ.……………………………………………………………………….………3
Розділ 1. Поняття прибутку та рентабельності. Формування фінансових результатів……………………………….………………………………………...5
1.1 Суть та зміст прибутку підприємства…………………………………..5
1.2 Методика формування фінансових результатів……………………….17
1.3 Система показників рентабельності……………………………………20
Розділ 2. Аналіз прибутку та рентабельності на підприємстві «Сонечко».28
2.1.Характеристика та організаційна структура підприємства….……….28
2.2 Аналіз прибутковості та рентабельності підприємства………………31
2.3 Аналіз використання чистого прибутку ПП «Сонечко»……………...40
2.4 Аналіз інших доходів та витрат підприємства………………………..44
2.5 Вплив факторів на прибутковість ПП «Сонечко»…………………….46
2.6 Очікувані показники діяльності ПП «Сонечко»………………………49
Розділ 3. Заходи вдосконалення формування та використання прибутку в ринкових умовах…………………………………………………………………50
Висновок…………………………………………………………………………..57
Список використаних джерел…………………………………………………..60
Додатки……………………………………………………………………………62
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Поняття прибутку в економічній системі існує у зв'язку з наявністю товарно-грошових відносин, появою і розвитком інституту власності, особливо приватної. Перші визначення прибутку збігалися зі значенням валового доходу, який за індивідуалістичною системою розподілу поділявся на три категорії: доходи від капіталу, землі та доходи від праці. Вважалося, що кожен із видів доходів є обов'язковою винагородою для одержувача за надані ним послуги у народному господарстві.
Увагу економістів здавна привертала проблема з’ясування суті прибутку, його джерел, а також функцій, які він виконує за умов різних економічних систем.
Категорія “прибуток”, як і всі інші і всі інші економічні категорії, має історичний характер, який по-перше, полягає в тому, що вона з’являється лише за капіталізму. По-друге, в конкретизації категорії “прибуток” у процесі еволюції самого капіталістичного способу виробництва.
В сучасних ринкових умовах господарювання в Україні почала формуватися зміна форм та методів управління економікою підприємств. У господарській діяльності підприємств вплив ринкових законів, реформ не завжди носить позитивний характер, тому більша частина господарюючих підприємств знаходиться в стані ризику. Суб’єкти господарювання відчувають дефіцит обігових коштів, не завжди вчасно можуть розрахуватися з своїми борговими зобов’язаннями, а це в першу чергу веде до збитків.
Одним з важливих напрямків оздоровлення фінансового стану підприємства є удосконалення напрямків формування прибутку, аналіз методів його максимізації, оптимізація витрат та розробка стратегії управління прибутком. Крім того, кінцевим позитивним результатом господарської діяльності підприємства є прибуток . Прибуток – це грошовий дохід, утворений в результаті виробничо-господарської діяльності. Прибуток виконує такі основні функції:
-
оцінка підсумків діяльності підприємства;
-
розподіл доходу між підприємством і державою, підприємством і його робітниками, між сферою виробництва і невиробничою сферою;
-
джерела утворення фондів економічного стимулювання і соціальних фондів.
Отже, у зростанні прибутку зацікавлені як підприємство, так і держава. На підприємствах приріст прибутку досягається не лише завдяки збільшення трудового внеску колективу підприємства, а і за рахунок інших факторів. Саме тому, на кожному підприємстві необхідно систематично проводити аналіз формування, розподілу та використання прибутку.
Мета даної курсової роботи полягає у поглибленні знань з питань ролі та місця прибутку в економіці та діяльності підприємства, аналізу використання та формування прибутку підприємства «Сонечко», розробці перспективних шляхів вдосконалення використання та формування прибутку, направлених на корінні зміни в організації і управлінні діяльності підприємства.
Предметом дослідження є процес формування та використання прибутку підприємства, а також його аналіз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Управління прибутком. Формування та використання чистого прибутку підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок