Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Еластичність попиту і пропозиції

Еластичність попиту і пропозиції

Назва:
Еластичність попиту і пропозиції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Мікроекономіка”
на тему: Еластичність попиту і пропозиції


Зміст
Вступ
1. Цінова еластичність попиту
1.1. Формула цінової еластичності
1.2. Оцінка по показнику загального виторгу
1.2.1. Еластичний попит
1.2.2. Нееластичний попит
1.2.3. Одинична еластичність
1.2.4. Абсолютно еластичний попит
1.2.5. Абсолютно нееластичний попит
2. Властивості еластичності
2.1. Еластичність і цінові інтервали
2.2. Еластичність і нахил кривої попиту
2.3. Чинники цінової еластичності попиту
2.3.1. Замінність
2.3.2. Питома вага в прибутку споживача
2.3.3. Предмети розкоші і предмети необхідності
2.3.4. Чинник часу
3. Перехресна еластичність
4. Еластичність попиту за доходом
5. Еластичність пропозиції
6. Вплив податків на еластичність
6.1. Акцизний збір
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Основні елементи ринкового механізму. Поняття ринку вільної конкуренції
Будь-який ринок, незалежно від його конкретного виду, базується на трьох основних елементах: ціні, попиті і пропозиції, конкуренції.
Інструменти котрі сприяють встановленню рівноваги на ринку.
По-перше, це ціни. Зміна відносних цін служить орієнтиром для виробника при визначенні необхідності зміни обсягів виробництва. Зміна цін вплине на вибір технології виробництва. Ціни в остаточному підсумку обумовлять і те, ким при даному рівні прибутків буде спожитий продукт.
По-друге, це попит і пропозиція. Попит (платоспроможний) - це подана на ринку потреба в товарах, обумовлена кількістю тих або інших товарів, котрі споживачі можуть купити при сформованих цінах і грошових прибутках. Пропозиція - це кількість товарів, що є в продажі при даній ціні. Зміна співвідношення між попитом і пропозицією породжує коливання ринкових цін навколо так званої ціни рівноваги. Через ці коливання встановлюється той рівень цін, при якому забезпечується рівновага попиту і пропозиції і в остаточному підсумку рівновага виробництва і споживання.
По-третє, це конкуренція. Ціль кожного підприємця - максимізація прибутку, а отже, і розширення масштабів господарської діяльності. Це з неминучістю призводить до взаємної боротьби підприємців за найбільш вигідні умови виробництва і збуту товарів, росту обсягів виробництва, і в результаті цього виступають по відношенню один до другого як суперники або конкуренти. Якщо пропозиція якогось товару більша за попит на нього, то посилюється конкурентна боротьба між продавцями. Кожний із них, щоб продати свій товар, найчастіше змушений знижувати ціну, що, як правило, спричиняє за собою скорочення даного товару. Якщо попит більший за пропозицію, то конкурувати один з одним змушені вже покупці. Щоб мати можливість набути дефіцитного товару, кожний із них намагається запропонувати по можливості більш високу ціну, ніж його суперники. Ціна підвищується, і це стимулює збільшення пропозиції даного товару.
Конкуренція є необхідним елементом ринкового механізму. Проте характер конкуренції може бути різноманітним, що істотно впливає на засіб досягнення ринкової рівноваги.
Найбільше ефективно ринковий механізм діє в умовах вільної, конкуренції, тобто коли ситуація на ринку характеризується множиною покупців і продавців, однорідністю продукції, яка реалізується, вільним входом фірм на ринок. При вільній конкуренції жодний із продавців або покупців сам по собі не в змозі впливати на ринкову ціну.


1. Цінова еластичність
Відповідно до закону попиту, споживачі при зниженні ціни будуть набувати більшої кількості продукції. Проте ступінь реакції споживачів на зміну ціни може значно змінюватись від продукту до продукту.
1.1Формула цінової еластичності
Ступінь цінової еластичності або нееластичності визначають за допомогою коефіцієнта еластичності (Ed).
Ed=
Процентна зміна обчислюється шляхом ділення зміни в ціні на початкову ціну, і наступної зміни в кількості продукції на кількість продукції, на котру був попит спочатку.
Ed=
Використання процентних змін дозволяє уникнути помилок у розрахунках при використанні довільних одиниць виміру.
Ціновий коефіцієнт еластичності завжди буде мати негативний знак (тому що закон попиту являє собою обернену залежність кількості продукту і ціни), тому розглядається тільки абсолютна величина коефіцієнта еластичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Еластичність попиту і пропозиції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок