Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мікроекономіка -> Система економічних відносин

Система економічних відносин

Назва:
Система економічних відносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,65 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Система економічних відносин
курсова робота з мікроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Система – це сукупність взаємопов'язаних і розміщених у належному порядку елементів певного цілісного утворення.
Кожній системі притаманні такі властивості: цілісність, упорядкованість, стійкість, саморух та загальна мета.
Економіка будь-якої країни функціонує як багатовимірна система, що складається з великої кількості різних взаємопов'язаних та взаємозалежних компонентів, які розвиваються відповідно до спільних для всієї системи законів.
В економічній літературі існують різні підходи до визначення економічної системи, а саме:
як сукупності відносин між людьми, що складаються з приводу виробництва, розподілу, обміну і споживання економічних благ;
як сукупності людей, об'єднаних спільними економічними інтересами;
як історично визначеного способу виробництва;
як особливим чином упорядкованої системи зв'язків між виробниками та споживачами матеріальних і нематеріальних благ;
як сукупності всіх економічних процесів, що функціонують у суспільстві на основі притаманних йому відносин власності та організаційно-правових норм, тощо.
Економічна система – це сукупність взаємопов'язаних і відповідним чином упорядкованих елементів економіки, що утворюють певну цілісність, економічну структуру суспільства.
Економічна система будь-якого суспільства, того або іншого способу виробництва є органічною складовою соціальної системи. Соціальна система як упорядкована цілісність охоплює соціальні спільноти й окремих індивідів, об’єднаних специфічними та різноманітними взаємовідносинами, а також зв’язками. Основою соціальної системи, тобто кожного суспільства, є економічна система. Причина найважливішої ролі економічної системи у житті суспільства полягає в тому, що економіка – це основа існування країни. Від стану економіки, ступеня її розвиненості залежить місце кожної держави у світовій спільноті, рівень обороноздатності, добробут народу.
Таким чином, викладене вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади мікроекономіки.
Предмет дослідження – система економічних відносин, її структура та еволюція розвитку.
Метою курсової роботи є дослідження системи економічних відносин, її структури та еволюції розвитку.
Мета дослідження передбачає виконання таких завдань:
дослідити поняття і значення економічної системи суспільства;
охарактеризувати економічні відносини в економічній системі суспільства;
висвітлити відносини власності в економічній системі суспільства.


Розділ 1. Поняття і значення економічної системи суспільства
1.1. Сутність економічної системи та її матеріальна основа
Наукове розуміння сутності економічної системи можливе лише за умови врахування таких категорій як "система" (що, як зазначалося, є загальнонауковою категорією, тобто вживається у багатьох науках як інструмент дослідження), "економічні відносини", "суспільне виробництво".
Система – це комплекс взаємодіючих підсистем, елементів та сукупність зв'язків між ними, внаслідок взаємодії яких виникають нові інтегративні якості (властивості, функції) системи, посилюється її цілісність та організованість, з'являється спільна мета. Елемент є найпростішим компонентом системи, що бере участь у її формуванні і розвитку. Підсистема є проміжною ланкою між елементами та системою, внаслідок чого вона (підсистема) є складнішою, ніж елемент, але простішою за систему. Так, продуктивні сили є економічною підсистемою, а її окремими елементами є засоби праці, людина та ін. Водночас, будучи складовою системи, підсистема по відношенню до елементів, із яких вона складається, є системою. Так, коли предметом аналізу є лише продуктивні сили, серед них виділяють підсистеми й елементи.
Економічні відносини – це сукупність відносин між людьми у процесі безпосереднього виробництва, обміну, розподілу та споживання матеріальних і нематеріальних благ. При цьому відбувається взаємодія людини з природою, що характеризує процес виробництва, а з урахуванням матеріального і нематеріального виробництва – процес суспільного виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Система економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок