Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Міжнародна економіка -> Економічна ефективність ЗЕД підприємства

Економічна ефективність ЗЕД підприємства

Назва:
Економічна ефективність ЗЕД підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
122,14 KB
Завантажень:
3041
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЗМІСТ

Вступ 3

Розділ 1. Принципи, суб'єкти, види зовнішньоекономічної діяльності 5

1.1. Принципи зовнішньоекономічної діяльності 5

1.2. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності 6

1.3. Види зовнішньоекономічної діяльності 6

1.4. Право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності 8

1.5. Договори (контракти) суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та право, що застосовується до них 10

Розділ 2. Аналіз економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства 13

2.1. Зміст, задачі і методи економічного аналізу в сфері зовнішньоекономічних зв'язків 13

2.2. Оцінка рівня і якості виконання зобов'язань за контрактами з іноземними партнерами 18

2.2.1. Оцінка конкурентноздатності товарів 18

2.3. Характеристика динаміки експорту (імпорту) товарів і послуг 19

2.4. Оцінка раціональності використання оборотного капіталу при експорті й імпорті товарів 21

2.4.1. Оцінка результатів вивчення обороту 23

2.4.2. Накладні витрати по експорту і імпорту товарів 24

2.4.3. Ефективність експорту-імпорту товарів 25

2.4.4. Узагальнення результатів аналізу. Коефіцієнт віддачі оборотного капіталу 27

2.4.5. Оцінка фінансових результатів зовнішньоекономічної діяльності підприємства 29

2.4.6. Характеристика фінансового положення, платоспроможності і рентабельності підприємства 29

2.4.7. Оцінка і аналіз рентабельності підприємства 33

Висновки 36

Література 37

ВСТУП

З різних причин Україна, яка була периферією колишнього СРСР, зараз знаходиться обабіч процесів інтеграції та інтернаціоналізації у світовій економіці, що сильно стримує розвиток України як суб`єкта господарського механізму світу.

В даний час, час переходу до ринкових відносин, необхідно переглянути теоретичні основи і практику функціонування економіки України, і на цій основі шукати шляхи входу молодої держави у світове співтовариство не як сировинного додатку і ринку для третьосортних товарів, а як повноправного учасника, на якого потрібно зважати як у політичних, так і в економічних перипетіях сучасного життя.

Сьогодні Україна переживає важкий час. Головними диспропорціями, що прописались в економіці України, є дефіцит бюджету, спад національного доходу, порушення платіжного та торгівельного балансів, істотне перевищення імпорту над експортом, що в сукупності визначає фінансові можливості держави, якій необхідно вирішувати багато складних питань і виконувати національні та регіональні програми, що потребують високих інтелектуальних та матеріальних витрат.

Перехід України до відкритої економіки може стати неможливим без синхронізації її економічної структури та реформ, аналогічних високорозвиненим країнам. Нашій державі необхідно реалізувати комплекс заходів по розвитку підприємництва, децентралізації зовнішньоекономічної діяльності, зміні зовнішньоторгової системи, що повинно прискорити процес інтегрування у міжнародний ринок.

Виходячи із ситуації, що склалася, визначаються основні пріоритети сучасної української економічної політики. Це реанімація та стимулювання виробництва, створення сприятливого інвестиційного клімату, приведення якості продукції до рівня, при якому реальним стане вихід на основні світові ринки.

Завдання України – у найкоротший час вивчити досвід вирішення цих проблем, визначити шляхи реалізації інноваційної політики в Україні з урахуванням реальних умов.

Однією з основних закономірностей сучасної епохи є зростання ролі зовнішньоекономічних зв'язків у народному господарстві кожної держави.

Господарське зближення націй все відчутніше впливає на темпи і характер економічного та соціального розвитку, на загальну політичну обстановку у сучасному світі, відкриває нові можливості для практичного мирного співробітництва країн.

Ставши незалежною державою, Україна тільки входить у систему світового господарства і від того, як цей процес буде відбуватися, залежить не тільки і не стільки динаміка зовнішньоекономічних зв'язків, скільки можливість її економічного та соціального розвитку як органічної підсистеми світової економіки. У процесі інтеграції світовий економічний простір суб'єкти господарювання України відчувають великі труднощі, які спричинені не лише зовнішніми, але внутрішніми чинниками. Часто виникають запитання, як визначні ефективність операції, як відобразити її в бухгалтерському обліку дотримати чинне законодавство щодо податків і валютного регулювання та ін.

Таким чином, практична значимість вказаних проблем і об`єктивна необхідність розвитку зовнішньоекономічних зв’язків в Україні зумовили актуальність теми дослідження даної курсової роботи, мету і завдання, предмет та об`єкт дослідження.

Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема вивчення економічної діяльності суб’єкта ринкових відносин з точки зору здійснення ним зовнішньоекономічної діяльності.

Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Економічна ефективність ЗЕД підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок