Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Міжнародна економіка -> Міжнародний франчайзинг

Міжнародний франчайзинг

Назва:
Міжнародний франчайзинг
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,11 KB
Завантажень:
765
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗМІСТ

Міжнародний франчайзинг 2

Вступ 4

Розділ 1. Теоретичні основи франчайзингу 6

1.1. Франчайзинг у міжнародно-економічному співробітництві суб’єктів міжнародних економічних відносин 6

1.2. Порівняльна характеристика переваг та недоліків у франчайзинговому бізнесі 11

Розділ 2 Аналіз світового досвіду у франчайзинговому бізнесі 17

2.1. Аналіз використання франчайзингу у зовнішньоекономічній діяльності ТНК та США 17

2.2. Франчайзинговий бізнес у нових індустріальних країнах та ЄС 25

Розділ 3. Розвиток міжнародного франчайзингу в Україні 30

3.1. Інституціональне середовище становлення та розвитку франчайзингу в Україні 30

3.2. Перспективи ефективного використання франчайзингу в Україні 36

Висновки 43

Література 45

Додатки 47

Вступ

Актуальність теми дослідження. Для нашої економіки франчайзинг сьогодні є відносно новим явищем, тоді як у розвинених країнах він століттями практикувався як засіб забезпечення потреб суспільства в різних послугах.

Першим прикладом франчайзингу в США можна вважати законодавче надання прав приватному бізнесу в таких сферах, як залізниці і банки. Отримане від уряду виняткове право давало стимул приватному бізнесу вкладати значні капітали в розвиток цих підприємств, хоча в даному випадку і зберігався певний державний контроль за роботою залізниць і банків. При цьому надавалися певні привілеї тим, хто міг забезпечити необхідні послуги. Наприклад, передача права на землекористування особі, яка забезпечує постачання армії, або передача повноважень певній особі на збирання податку від імені уряду.

Таким чином, приватний бізнес на цьому дозволив відносно швидко і якісно розвивати підприємства різних сфер послуг без залучення державних коштів.

У багатьох країнах особливо швидко почала розвиватися франчайзингова система створення готелів і ресторанів. Цьому сприяла поява в США закону про товарний знак. Підприємство-виробник продукції, робіт або послуг, що мало серед конкурентів свої індивідуальні особливості, достатньо високу репутацію якості обслуговування, на певних умовах купувало товарний знак (торгову марку). Власником товарного знаку могли бути видані ліцензії іншим фірмам на певний відрізок часу, протягом якого власник контролює якість товарів або послуг, що продаються під його товарним знаком.

Продаж іншим підприємствам права на використання свого товарного знаку під різностороннім контролем і під захистом закону дозволяла власнику розширити межі свого бізнесу без великих капітальних і поточних витрат.

Таким чином, практична значимість вказаних проблем і об`єктивна необхідність розвитку франчайзингу в Україні зумовили актуальність теми дослідження курсової роботи, мету і завдання, предмет та об`єкт дослідження.

Об’єктом дослідження курсової роботи є підприємницькі стосунки у міжнародних економічних відносинах.

Предмет дослідження – особливості франчайзингу у міжнародних відносинах.

Метою курсової роботи є дослідження особливостей франчайзингу у міжнародних відносинах.

Мета дослідження передбачає виконання таких завдань:

дослідити теоретичні основи франчайзингу;

здійснити аналіз світового досвіду у франчайзинговому бізнесі;

охарактеризувати розвиток міжнародного франчайзингу в Україні.

Теоретико-методологічною основою роботи є праці таких дослідників, як Герчикова И. Н. [7], Довгань В.В. [8], Новицький В.Є. [21], Рошкован M. [24], Цірат А.В. [30] та ін.

Методи дослідження: історико-типологічний, метод теоретичного аналізу й систематизації, соціокультурний аналіз.

Практичне значення. Результати роботи можуть бути використані у підготовці до семінарських та практичних занять, а також для розробки матеріалів конференцій, спецкурсів.

Структура роботи. Курсове дослідження складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків. Бібліографія налічує 32 джерела.

Розділ 1. Теоретичні основи франчайзингу

1.1. Франчайзинг у міжнародно-економічному співробітництві суб’єктів міжнародних економічних відносин

Франчайзинг є угодою, згідно з якою одна із сторін, звана франчайзером, передає іншій стороні, званій франчайзі, право практикувати певний бізнес згідно формату франчайзера і за встановлену плату. Франчайзинг надає можливість "копіювання" успішного бізнесу фірми, що володіє багатим досвідом і хорошою репутацією. Згідно з визначенням Міжнародної асоціації франчайзингу, "франчайзинг – це система перманентних відносин, що встановлюються між франчайзером і франчайзі, в результаті яких знання, імідж, успіх, методи виробництва і маркетинг передаються франчайзі в обмін на взаємне задоволення інтересів" [26].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Міжнародний франчайзинг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок