Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Гроші і кредит -> Якісні властивості грошей.Фінансовий аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості.

Якісні властивості грошей.Фінансовий аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості.

Назва:
Якісні властивості грошей.Фінансовий аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
99,40 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Зміст

Вступ4
Розділ І Якісні властивості грошей.
1.1. Загальні підходи до сутності грошей.6
1.2. Якісні властивості грошей.10
1.3. Якісний і кількісний аспекти впливу грошей на економічні й соціальні процеси15
1.4. Роль грошей в розвитку економіки України19
Розділ ІІ Фінансовий аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості.
2.1. Дебіторська заборгованість як економічна категорія.22
2.2. Аналіз складу і структури дебіторської заборгованості »23
2.3. Порівняльний аналіз дебіторської заборгованості27
2.4. Оцінка якості та ліквідності дебіторської заборгованості31
2.5. Аналіз структури та динаміки кредиторської заборгованості32
2.6. Аналіз обіговості кредиторської заборгованості37
2.7. Економічний аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості на прикладі цифрового матеріалу методичних вказівок.39

Висновки43
Список літератури46
Додатки47

Вступ

Періодичні кризові явища в національних економіках провідних я і країн світу або глобальні економічні негаразди, які спостерігаються нині, привертають увагу науковців і фахівців до основ економічних категорій та процесів. У цьому контексті традиційним об'єктом досліджень є гроші, що підтверджується останніми публікаціями у вітчизняних фахових виданнях.
Визначальними функціями грошей залишаються рахункова (мірило цінності) та обмінна (засіб обігу), але гроші остаточно відірвалися від своєї товарної природи. Гроші є знаками цінності (вартості), яка формується і не лише у сфері реального виробництва (матеріального, речового), що потребує чергової відповідної трансформації їх форми, її необхідно шукати у найбільш абстрактних, віртуальних способах прояву внутрішнього змісту — енергетичних.
В умовах ринку за наявності конкуренції як невід'ємного елемента ринкової економіки та труднощів у реалізації і збуті продукції підприємства продають її, використовуючи послідовну форму оплати. При цьому у них з'являється дебіторська заборгованість, яка є важливою складовою обігового капіталу. Аналізуючи поточні активи, особливу увагу необхідно звернути на вивчення динаміки, складу, структури, причин, строків існування і давності створення дебіторської заборгованості.
Слід наголосити, що стан розрахункової дисципліни характеризується наявністю дебіторської заборгованості і має суттєвий вплив на стійкість підприємства.
Недоотримання договірної і розрахункової дисципліни, несвоєчасне пред'явлення претензій по боргах, які виникають, призводять до значного росту невиправданої дебіторської заборгованості, отже, до нестабільності фінансового стану підприємства.
Зовнішній аналіз стану розрахунків з дебіторами базується на даних форми №1 «Баланс». Для внутрішнього аналізу використовуються дані аналітичного обліку рахунків, призначених для узагальнення інформації про розрахунки з дебіторами.
Значну частину в складі джерел коштів підприємства займають позикові кошти, зокрема, кредиторська заборгованість. Тому необхідно поряд із дебіторською заборгованістю вивчати і кредиторську, її склад, структуру, а потім провести порівняльний аналіз із дебіторською.
Перш ніж аналізувати кредиторську заборгованість, слід перевірити достовірність інформації видами і строками заборгованості. Для цього використовується підтвердження, вивчення контрактів і договорів, особисті бесіди з робітниками, які мають інформацію про борги і зобов'язання підприємства.
Аналіз кредиторської заборгованості починається з вивчення складу, структури і динаміки кредиторської заборгованості за даними форми №1 «Баланс» (див.: дод. 1а). Крім того, здійснюється аналіз заборгованості, що входить до складу коштів, вкладених у майно.


Розділ І Якісні властивості грошей.
1.1. Загальні підходи до сутності грошей.
Останнім часом українські науковці часто акцентують увагу на важливих проблемах, які потребують глибокого дослідження. Зокрема, Л.Рябініна у своїй статті справедливо зауважила: неправильне трактування сутності грошей призводить до недієвих (можливо, навіть шкідливих) заходів з боку центрального банку [15, с. 34].
Один із дослідників грошей як соціально-економічного явища О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Якісні властивості грошей.Фінансовий аналіз дебіторської і кредиторської заборгованості.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок