Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Гроші і кредит -> Валютна політика Національного банку України. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Валютна політика Національного банку України. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

Назва:
Валютна політика Національного банку України. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
187,05 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Зміст
Вступ4
Розділ І Валютна політика Національного банку України.
1.1. Державна валютна політика – як головне призначення національної валютної системи.6
1.2. Інструменти валютного регулювання та їх характеристика.10
1.3. Актуальні проблеми валютної політики України.16
1.4. Особливості реалізації валютної політики в Україні в умовах світової фінансової кризи.21

Розділ ІІ Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.
2.1. Міжнародні розрахунки їх основні форми.25
2.2. Аналіз якості виконання контрактних зобов'язань із закордонними партнерами32
2.3. Аналіз динаміки експорту (імпорту) товарів і послуг36
2.4. Аналіз накладних витрат щодо експорту й імпорту товарів38
2.5. Аналіз ефективності експорту (імпорту) товарів40

Висновки44
Список літератури46


Вступ
Валютна політика будь-якої держави є найважливішим сегментом грошово-кредитного регулювання економіки, оскільки основним та "найяскравішим" індикатором розвитку та поточного стану економіки окремо взятої країни або цілого регіону (під регіоном в даному випадку, я розумію Євросоюз та його валюту - євро) є саме курс власної грошової одиниці. Яскравим прикладом дії такої індикації є Сполучені Штати Америки після подій 11 вересня, коли завдяки вдалим діям Федеральної резервної системи по блискавичній санації національної економіки (в основному внаслідок зменшення облікової ставки та дотаційних допомог фінансове "постраждалим" корпораціям) американці на кінець року вийшли з ростом ВВП. Разом з тим, після низки фінансових скандалів та банкрутств на Wall Street; долар почав скачкообразну девальвацію відносно свого основного конкурента — євро; після чого всі фахівці в галузі економіки та фінансів одностайно почали говорити про потужну рецесію американської економіки (мій суб’єктивний прогноз відносно війни євро-долар, так це повна капітуляцію першої валюти у зв’язку із «різношерстістю» ареолу існування євро).
Таким чином, порівнюючи валютну політику в Україні з фіскальною або бюджетною, я виношу саме валютну політику на перше місце з огляду на її зовнішньодержавні можливості (приток капіталів, інвестицій та н..) на протидію іншим, що мають більш локальні межі функціонування та є досить малоефективними та слабо розвиненими на сучасному етапі.
Говорячи про Національний банк України, як про основний орган, що уповноважений на здійснення та реалізацію валютної політики України, можна оцінити дії центробанку в цьому напрямку на оцінку добре. Звичайно, окрема думка складається по діям НБУ під час кризи 2008, але на той час ситуація без адекватної реакції НБУ могла призвести до дефолту України.
Правова основа розрахункових відносин - міжнародні договори і норми внутрішнього національного законодавства. На правове регулювання міжнародних розрахунків впливають систематизовані уніфіковані банківські звичаї і норми міжнародної банківської практики. Сукупність внутрішніх правових норм, що регулюють валютні відносини, називають валютним законодавством.
Валютно-фінансові відносини у зовнішньоекономічній діяльності потрібно розуміти як систему взаємодії курсів валют і позичкових капіталів різних країн при здійсненні зовнішньоторгових операцій.
Централізоване управління валютними ресурсами дало змогу попередньо захистити економіку країни від небажаного впливу коливання цін, а нині з'явились негативні тенденції і відбулося зниження зацікавленості підприємств у розвитку експорту та погіршення його товарної структури.


Розділ І Валютна політика Національного банку України.
1.1. Державна валютна політика – як головне призначення національної валютної системи.
На сучасному етапі в світовому масштабі створюється ситуація при якій поширюються міжнародні інтеграційні процеси, результатом яких стало створення єврозони та введення єдиної (в даній зоні) грошової одиниці - євро. Враховуючи інтеграційну політику, що склалась в світі, саме валютній політиці (в зв'язку із її зовнішньою спрямованістю) відводиться провідне місце в грошово-кредитному регулюванні економіки. Валютна політика будь-якої країни має прямо пропорційний вплив практично на всі галузі економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Валютна політика Національного банку України. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності підприємства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок