Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мовознавство -> Скачати безкоштовно: Функціональна транспозиція частин мови в творах Уласа Самчука

Функціональна транспозиція частин мови в творах Уласа Самчука / сторінка 7

Назва:
Функціональна транспозиція частин мови в творах Уласа Самчука
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Отже, семантичний ступінь переходу прикметників у дієслова має широкий і глибокий вияв, ніж у вербалізації іменників.
Вербалізація прислівників у нашій мові характеризується наявністю тільки синтаксичного ступеня переходу, що відбувається аналітичним способом. Прислівники виступають у позиції співвідносного з присудком головного члена односкладних безособових речень і обмежено – у позиції присудка двоскладних речень.
Дієслово найбільше поповнюється за рахунок прикметників, менше іменників і найменше – прислівників. Вербалізація всіх вихідних частин мови типово представлена синтаксичним ступенем їх переходу.
Порономіналізація –
У граматичній структурі сучасної української літературної мови відбуваються динамічні процеси, пов’язані зі зміною сукупності займенникових слів з інших частин мови в займенникові частиномовні підкласи спричинена нейтралізацією лексичного значення вихідної для пропоміналізованих слів з інших частин мови в займенникові частиномовні підкласи спричинена нейтралізацією лексичного значення вихідної для проміналізованих слів частин мови і набуттям цими словами узагальненої – вказівної семантики.
З-поміж пропоміналізованих слів вирізняються слова власне – прикметникового походження як найчисленніша група слів. Репрезентантами праюміналізованих прикметників виступають слова власний, окремий, останній. Певний, різний, цілий і под. Ці слова виявляють різний ступінь входження до займенникових прикметників і особливості їхнього розподілу за функціональними займенниково-прикметниковими розрядами.
Напр.: Вихідний прикметник власний набув у сучасній українській літературній мові займенниково-прикметникового значення “свій”. Він перетинається у своєму функціонуванні із присвійними займенниковими прикметниками свій, мій, твій, наш, ваш, їхній.
Власне – прикметники окремий і певний вживаються у функції неозначеного займенникового прикметника деякий.
Прикметник останній використовується у функції означального займенникового прикметника інший.
За морфологічно-синтаксичними характеристиками близькими до транспозитів прикметникового походження виступає прономіналізований компонент один.
Транспонований у займенниковий прикметник числівник один виражає низку значеннєвих функцій.
“Найчастіше прономіналізоване слово один стосується вказівної функції, поповнюючи сукупність вказівних займенникових прикметників” [Т.гр.215]
Транспонований займенниковий прикметник один може передавати ототожню вальну семантику “той самий”
У сучасній українській літературній мові функціонують невідмінювані утворення із займенниковою семантикою.
Займенникові слова не становлять окремішнього частиномовного класу, хоча й вирізнюються певною специфічністю. Займенникові слова відрізняються від співвідносних їм частин мови з семантико-синтаксичного і формально-синтаксичного погляду уподіюноюються або іменникові, або прикметникові, або числівникові, або прислівникові [Т.ГІМ 18]
Найсуттєвіша ознака займенникових слів полягає в тому, що його репрезентують займенникові слова, вказуючи на відповідний іменник, прикметник і прислівник, можна встановити лише в тексті, тобто в мовленню, а не в мові. У системі мови займенникові слова становлять узагальнено-вказівний розгляд іменників, прикметників, числівників і прислівників, який лише у сфері мовлення наповнюється конкретним змістом. Використовуючись для опосередкованого позначення предметів і явищ конкретної ситуації або попереднього тексту.
У морфологічному плані займенникові слова звичайно також дублюють іменник, прикметник, числівник або прислівник, характеризуючись наявністю морфологічних категорій відмінка, числа й роду і морфологічною незмінністю та нівеляцією вихідних морфологічних категорій.
Відповідно до частиномовного класу, до якого входять як підклас займенникові слова, вони виступають у ролі субстанціональних субстантем, америбутивних синтаксем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Функціональна транспозиція частин мови в творах Уласа Самчука

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок