Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мовознавство -> Роль лондонського діалекту у формуванні англійської літературної мови

Роль лондонського діалекту у формуванні англійської літературної мови

Назва:
Роль лондонського діалекту у формуванні англійської літературної мови
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,65 KB
Завантажень:
534
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КУРСОВА РОБОТА
НА ТЕМУ:
Роль лондонського діалекту у формуванні англійської літературної мови


ПЛАН
ВСТУП
1.БОРОТЬБА АНГЛІЙСЬКОЇ І
ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВ
2.ВИТІСНЕННЯ ЛАТИНІ
3.ЗАПОЗИЧЕННЯ XVII-XVIII cт.
4.НАЦІОНАЛЬНА МОВА
5.ПРОБЛЕМИ НОРМИ
ВИСНОВКИ
ЛІТЕРАТУРА


ВСТУП
Завдання лінгвістики полягає в тому, щоб вивчати живі народні мови і їх діалекти, вважають декотрі науковці. “Народні наріччя і гово- ри ...,-писав Пешковський,-складають головний обєкт дослідження лінгвіста, подібно до того, як ботанік завжди віддає перевагу вивченню лугів,аніж вивченню оранжереї”.
Складність поняття “діалект” полягає в тому, що його кордони точно не зазначені. Не дивно, що в 70 –х рр. багато визначних лінгвістів (П.Мейєр,Г.Парі,Г.Шухардт) почали заперечувати реальність поняття “діалект”. П.Мейєру діалекти, які непомітно переходять один в один, уявлялися “мимовільною концепцією нашого розуму”.Літературна мова, як відомо, це оброблена форма загальнонаціональної мови (вплив інших діалектів при цьому не виключений).
Слово “діалект” походить від грецького dialektos-“розмова, говір”. Це різновид мови, що характеризується відносною єдністю його особли-востей і вживається як засіб спілкування на обмеженій території і т.ін.
Територіальні діелекти, на відміну від соціальних (тут специфічними є лише деякі тематичні шари лексики і фразеології),-явище історичне. У них зберігаються шари попередніх мовних формувань, їх
здебільшого ототожнюють із говором, а іноді вважають ширшим за нього. Територіальним діалектам властиві поряд із рисами, спільними для всіх ( чи більшості ) діалектів і літературної мови ,специфічні фонетичні, акцентуаціїні, граматичні й лексичні особливості, якими вони протиставляються іншим діалектам і літературній мові .
Англійська мова виникла на базі англо-фризьких наріч, що входили до сладу західногерманської групи мов. Існує значна відмінність між мовою Англії IX і XІІІ та XVІІ ст. насамперед через граматичну й лексичну структуру, а також фонетичні особливості. Тому в історії англійської мови припускається поділ на три періоди: давньоанглійський,
середньоанглійський та новоанглійський. Історія англійської мови дотична до багатьох наукових дисциплін. Вона опирається на історію Англії, повязуючи розвиток літературної мови з конкретними історичними подіями.
Спочатку літературна мова Англії опиралася на уессекський діалект,
яким було написано багато давньоанглійських памяток. Пізніше, у звязку з процесом поступового утворення нації, висувається лондонський діалект. Відбулася своєрідна зміна основи літературної мови. Престиж лондонського діалекту закріпив Чосер (1340-1400), який писав ним ,а наступні покоління поетів наслідували його.
Таким чином, вивчаючи історію англійської мови, можемо простежити певні звязки між загальними принципами мовознавства і фак-тами сучасної англійської мови. При вивченні розвитку англійської мови на прикладі лондонського діалекту, орієнтуватимемося на певні історичні періоди, в яких відбувалося становлення сучасної англійської літературної мови. Граматична будова ,як відомо, зазнала при цьому суттєвих змін. У звязку із цим поряд із викладенням історичних обставин спробуємо дати коротку характеристику лексичого складу англійської мови, розглянути фонетичний розвиток і зміни в орфографії.
Таким чином робота складатиметься із пяти параграфів і висновку, що дасть можливість повніше охарактеризувати кожний період і показати розвиток мови як цілісної системи.
БОРОТЬБА АНГЛІЙСЬКОЇ І ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВ.
Після норманського завоювання в Англії співіснували три мови: англійська, французька ( англо-нормандська) і латинь. Англійські діалекти
також продовжували свій розвиток, однак вони отримали нові назви -
нортумбрійський почав називатися північним, мерсійський-центральним,
уессекський з кентським –південним. Діалект міста Лондона, розташованого на обох берегах Темзи, поєднував ознаки центрального і південного діалектів.
Період XІІ-XІV ст. характеризується мовними конфліктами, боротьбою за переважання між французькою та англійською мовами в Англії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Роль лондонського діалекту у формуванні англійської літературної мови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок