Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мовознавство -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В ПОВІСТІ I.МИКИТЕНКА«ВУРКАГАНИ»

ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В ПОВІСТІ I.МИКИТЕНКА«ВУРКАГАНИ»

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В ПОВІСТІ I.МИКИТЕНКА«ВУРКАГАНИ»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
64,85 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

ЗМІСТ

ВСТУП ………………………………………………………………………… . 3
РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ …………………………………………………………. 5
Поняття жаргону та його особливості ………………………………..... 5
Історичний аспект вивчення жаргонізмів……………………………... .11
Естетична функція жаргонної лексики у мові художньої літератури.. 14
РОЗДІЛ II. ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В ПОВІСТІ I.МИКИТЕНКА«ВУРКАГАНИ» ………………………………………………20
2.1 Людина і картина світу в кримінальному жаргоні……………………... 20
2.2 Функції кримінального жаргону в повісті І. Микитенка «Вуркагани»...23
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………...27
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ…………………………………...29

ВСТУП

Актуальність дослідження. Ми не рідко використовуємо жаргонізми в своєму мовленні, чим, на думку одних забруднюємо його, а на думку інших – збагачуємо українську літературну мову.
У наш час у суспільстві спостерігається підвищений інтерес до жаргонізмів. В сучасній українській мові можна спостерігати тенденцію до збільшення кількості жаргонної лексики, що призводить до руйнування традиційних літературних норм. Це виражається, перш за все, в зростанні ненормативних варіантних елементів, що виникають під впливом нелітературного просторіччя, діалектів, у великій кількості нових іноземних слів і термінів (не завжди функціонально виправданих), у стилістичному зниженні усної і писемної мови, і, нарешті, в помітній вульгаризації побутової сфери спілкування. Якщо раніше жаргонізми вживалися лише в невимушеному спілкуванні добре знайомих людей, то тепер їх можна почути в радіо- і телепередачах і побачити на сторінках різних книжок, газет та журналів. Деякі українські письменники використовують жаргонізми у своїх літературно-художніх творах переважно з метою створення відповідного описуваному емоційного й соціального колориту, а також з метою мовленнєвої характеристики осіб, про яких ідеться. До них відносяться І. Франко «Хлопська комісія», Г. Косинка, «В житах» та ін. Звичайно, становлення української літератури не можна уявити без імені такого видатного письменника як Іван Микитенко. Він належить до категорії тих славних заспівувачів, творчі спроби яких були першими кроками української літератури. Обдарований прозаїк, талановитий драматург, критик, публіцист, громадський діяч Іван Микитенко вніс помітний вклад в історію української літератури, театру і розвиток культурного життя України загалом. Одним із прикладів введення жаргонізмів в українську літературу є його повість «Вуркагани», в якій за допомогою жаргонізмів автор яскраво зображує тогочасний стан суспільства.
Проте, на нашу думку, питання функціонування жаргонізмів у цій повісті не достатньо досліджене. Цим і визначається актуальність нашої роботи.
Об'єкт дослідження: Повість Микитенка «Вуркагани»
Предмет дослідження: функції жаргонізмів у повісті.
Метою роботи є аналіз жаргонізмів у повісті І. Микитенка « Вуркагани », що дає можливість усвідомити наскільки жаргонізми допомагають автору виразно змалювати образи персонажів у творі, розкрити їх характери та зрозуміти їхні вчинки.
Відповідно до зазначеної мети необхідно розглянути ряд завдань:
Розглянути поняття жаргону та його значення у літературі;
Дослідити історичний аспект вивчення жаргонізмів;
Визначити естетичну функцію жаргонної лексики;
Проаналізувати повість І. Микитенка «Вуркагани» на предмет функціонування жаргонізмів;
На основі отриманого матеріалу зробити узагальнення.
Методи дослідження. Для з’ясування поставлених завдань, досягнення мети, застосовувалися наступні загальнонаукові методи: аналіз, синтез, систематизація, узагальнення та порівняння.
Структура роботи. Курсове дослідження складається зі вступу, двох розділів, загального висновку та списку використаної літератури у кількості 17 джерел.


РОЗДІЛ I. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В УКРАЇНСЬКІЙ МОВІ
1.1 Поняття жаргону та його особливості
Етимологія слова «жарґон» певною мірою розкриває його сутність та функціональне призначення. Походить воно з французького jargon, первісно - «пташина мова, цвірінькання»; «незрозуміла мова» - від гало-романського gаггіге — базікати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ЖАРГОНІЗМІВ В ПОВІСТІ I.МИКИТЕНКА«ВУРКАГАНИ»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок