Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Мовознавство -> Фразеологія

Фразеологія

Назва:
Фразеологія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,70 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ
Одним із засобів образної і виразної літературної мови є крилаті слова. Назва ця сходить до Гомера, поемах якого («Ілліада» і «Одіссея») вона зустрічається багато раз (« Він крилате слово промовив», між собою обмінювалися словами крилатими тихо.) Гамер називав «крилатими» слова тому що вони як би летять до вуха слухаючого з вуст говорячого. Гомерівський вираз «крилате слово» став терміном мовознавства і стилістики. Терміном цим позначають ті, що увійшли до нашої мови з літературних джерел короткі цитати, образні вирази, вислови історичних осіб, імена міфологічних і літературних персонажів, що стали прозивними, статті характеристики історичних осіб і т. п.. Нерідко термін «крилаті слова» тлумачиться в більш широкому значенні: їм позначають народні приказки, прислів’я, всілякі образні вирази, що виникли не тільки з літературних джерел, але і в побуті.
Крилаті слова або фразеологізми вивчаються в розділ мовознавство, вивчаючої стійкі поєднання слів – фразеології.
Фразеологія вивчає немало важливих проблем, пов'язаних із сполучуваністю слів. Наша задача розкрити одну з них – роль фразеологізмів як стилістичного засобу.
Ми вибрали саме цю тему, тому що ми хочемо довести, як важливо вживання фразеологізмів в нашій мові. Оскільки завдяки властивостям фразеологізмів, а саме: образності експресивності і злитої значення, наша мова стає яскравіше, емоціональнішою, образнішою і виразнішою. Саме тому майже всі відомі письменники, навіть за часів Гомера, використовували фразеологізми для створення колориту і стилістичного забарвлення своїх творів.
Об'єкт мого дослідження – фразеологізми. Предмет дослідження – походження, вживання, класифікація, способи застосування і прийоми використовування фразеологізмів в різних областях літературної мови. Наше дослідження складається з восьми етапів. На перших двох етапах ми розкриваємо характерні ознаки фразеології, відмінність фразеологізмів від вільних словосполучень і питання про походження фразеологізмів, тобто їх освіта і джерела. На третьому етапі дослідження ми даємо класифікацію фразеологізмів по ступеню семантичній злитій, а на четвертому – класифікацію з погляду стилістики. П'ятий етап присвячений питанням стилістичного використовування фразеологізмів в нехудожній літературі і публіцистиці; також прийомом використовування фразеологізмів. Останній етап моєї роботи присвячений помилкам, які часто допускають школярі при вживанні поєднань фразеологій. Проходячи практику в школі, ми переконалися, що школярі дуже часто користуються фразеологізмами в своїй промові, але не завжди точно знають значення деяких з них і часто не можуть правильно спожити їх в певному контексті. Тому значущість нашого дослідження в тому, щоб розкрити значення і можливості фразеологізмів як стилістичних засобів, на прикладі використовування їх авторами в своїх творах.
Фразеологія мови
Характерні ознаки фразеології
Багатство мови це багатство і його фразеології, тобто виразних і образних прислів’їв, оборотів, влучних і крилатих слів. Дуже часто такими словами і оборотами лежить цілий світ, історична епоха – факти побуту уявлень і вірувань наших предків, що пішов, реальні події далекого минулого.
Отже, фразеологія – розділ мовознавства вивчаючий джерела поєднання слів.
Слово «фразеологія» походить від двох грецьких слів: «фразис» - «вираз» і «логос» - «навчання». Фразеологією називають і сукупність таких поєднань – фразеологізмів. Іноді для їх позначення використовують і інші терміни: ідіома і одиниця фразеології.
В науковому відношенні вивчення фразеології важливо для пізнання самої мови. Фразеологизми існують в тісному зв'язку з лексикою, їх вивчення допомагає краще пізнати їх будову, освіту і вживання в мові. фразеологізми із словами. По граматичній структурі фразеологізми є або пропозиціями порівняння деяких фразеологізмів показує, що між фразеологізмами української мови існують відносини між синонімами і антонімами, як це спостерігається і в лексиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Фразеологія

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок